Grundig sv 40

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 10, 2020, 21:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Co ważne, wzmacniacz bardzo dobrze sprawdza się z szerokopasmowymi głośnikami.       

Mikut1982

Panowie ostatnio zabrałem się za mojego grungida.  Jemu także postanowiłem poświęcić więcej czasu.. mianowicie potencjometry..to był dobry krok..

Mikut1982

Był brud.  W jednym mniejszy w drugim większy.

Mikut1982

Rozbierania trochę było.

Mikut1982

....

Mikut1982

Najgorszy był od balance.

Mikut1982

...

Mikut1982

W miarę możliwości przeczyściłem wszystkie.

Mikut1982

Z prawej nie czyszczony.. a z lewej już po zabiegu.

Mikut1982

Tu już też przeczyszczone..

Mikut1982

Wiadomo... nasmarowane, skręcone na śrubki i zamontowane..

Mikut1982

I dobrze że to zrobiłem.  Bo znalazłem uszkodzone kondensatory. Wzmacniacz gra  I często go używam.. nie sprawiał żadnych problemów..

Mikut1982

Pierwsze....wszystkie są w zasilaniu.

Mikut1982

....

Mikut1982

W sumie 6 kondensatorów do wymiany..

Mikut1982

Co można dać w ich miejsce.. coś lepszego bym chciał. 

Mikut1982

3szt 100uf 70v
2szt 50uf
Jedna nie wiem bo muszę wylutować.

YanCo

Że zapytam nieśmiało. Czym czyściłeś?
Zamiast oryginalnych kondensatorów można wstawić "elny" na 80V, ogólnie przy wymianie trzymam się zasady pojemność ta sama, napięcie o stopień wyższe. No i najważniejsze, napięcie trafa głównego ustawione na 240Vac, nie niższe.

Mikut1982

Czyściłem acetonem.  Potem smar spowalniający na oś,  smar do poprawy kontaktu elektrycznego i smar na ścieżki oporowe.  Takie mam i takie stosuje. Jestem mega zadowolony..  elna??  a nichicon fine gold,    lub muse,   też są dobre?

Mikut1982

Czy przy wymianie kondensatorów w zasilaniu , trzeba ustawić prady spoczynkowe?? Bo mam gościa który może mi to zrobić,  a mój elektroniki już nie chce mi naprawiać bo twierdzi że to zawracanie d.... a szkoda bo pojęcie o tym ma.

Piterski

Cytat: Mikut1982 w Maj 02, 2023, 15:36mój elektroniki już nie chce mi naprawiać bo twierdzi że to zawracanie d....
Czytaj za mało na tej robocie zarabia. Zapytaj się za ile się podejmie to przestanie marudzić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Mikut1982 w Maj 02, 2023, 15:36Czy przy wymianie kondensatorów w zasilaniu , trzeba ustawić prady spoczynkowe??
Ogólnie to nie.
Ale jak wymieniasz kondensatory w miarę nowym sprzęcie.
A w tak starym to ja mimo wszystko bym ustawił na nowo.
Bo te stare kondensatory jak byly zepsute i nic nie działały to zawsze to może mieć wpływ.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

YanCo

Cytat: Mikut1982 w Maj 02, 2023, 15:36
Czy przy wymianie kondensatorów w zasilaniu , trzeba ustawić prady spoczynkowe?? Bo mam gościa który może mi to zrobić,  a mój elektroniki już nie chce mi naprawiać bo twierdzi że to zawracanie d.... a szkoda bo pojęcie o tym ma.
Jeśli po wymianie się zmieni ten prąd, to oczywiście trzeba go wyregulować w/g instrukcji.
Mam na myśli czerwone elny, ale jak tam wolisz. Te kondensatory mam w większości swoich urządzeń audio fabrycznie i nie narzekam.