Konwersja 24/192 do 16/44,1

Zaczęty przez THRaKeD, Maj 22, 2020, 17:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

THRaKeD

Cześć,
wpadło mi kilka płyt w wav jakości 24 bit i 192 kHz. Chciałbym je przekonwertować do 16 bit i 44,1 kHz. Macie może jakieś sugestie?
Audacity pozwala wybrać tylko rozdzielczość, a nie bitrate. Podobnie konwerter Foobara.

Pozdrawiam

Alexander

Do takich zabiegów używam AudioGate Korga. Można dowolnie wybierać i rozdzielczość i próbkowanie.

Kangie


marek.pap

Przecież Foobar ma wbudowany resampler.

THRaKeD

#4
Bardzo dziękuję za pomoc.
Korga sprawdzę.

Foobar natywnie nie ma opcji resamplingu, ale dzięki za sugestię - poszukałem i znalazłem odpowiedni komponent.
Gra muzyka :D

Edycja:
Czy Korg, tak jak resampling w Foobarze, resampluje w locie czy daje możliwość zapisu zresamplowanego pliku?

Edycja 2:
Korg teoretycznie ma możliwość eksportu do pliku o wskazanych parametrach ale tylko jeżeli posiada się urządzenie.

Znalazłem coś takiego:
Pazera Free Audio Extractor
Wersji 2.1 zarzuca się, że chce instalować jakieś śmieci, ale jest wersja portable, z którą tego problemu nie ma.
Wyciąga audio z plików wideo. Konwertuje wszystko na wszystko.
Prosty, lekki i funkcjonalny.

Alexander

Cytat: THRaKeD w Maj 25, 2020, 08:47Czy Korg, tak jak resampling w Foobarze, resampluje w locie czy daje możliwość zapisu zresamplowanego pliku?
Tak wykonuje to w locie, tak można zapisać plik wynikowy (zapis - z konwersją lub bez - jest bez podsłuchu)

THRaKeD

Cytat: Alexander w Maj 25, 2020, 10:41
Cytat: THRaKeD w Maj 25, 2020, 08:47Czy Korg, tak jak resampling w Foobarze, resampluje w locie czy daje możliwość zapisu zresamplowanego pliku?
Tak wykonuje to w locie, tak można zapisać plik wynikowy (zapis - z konwersją lub bez - jest bez podsłuchu)

Tylko działa to dopiero po rejestracji programu z podpiętym urządzeniem. Bez niego rejestruje tylko wersję Lite aplikacji, która te możliwości ma zablokowane.

Alexander

Wspominałeś o konwersji do 16/44,1, a to da się chyba nawet zrobić wersją lite.

THRaKeD

Cytat: Alexander w Maj 25, 2020, 11:28
Wspominałeś o konwersji do 16/44,1, a to da się chyba nawet zrobić wersją lite.

Niestety nie. W ogóle esport do pliku jest wyłączony.
Już odinstalowałem, bo bym zrzut wkleił.

Alexander

 
Cytat: THRaKeD w Maj 25, 2020, 14:42Już odinstalowałem, bo bym zrzut wkleił.
Wierzę na słowo  :)
Ponieważ mam kilka urządzeń Korga nigdy nie używałem wersji odchudzonej - pełna jest bardzo funkcjonalna.