Odbiornik bluetooth 5.0 xDuoo XQ-50 PRO

Zaczęty przez wiki, Czerwiec 18, 2020, 08:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Kupiłem takie cudo. Po południu wkleję trochę zdjęć.

Opis z sieci:
xDuoo XQ-50 Pro
Nowy premierowy model, następca bardzo popularnego XQ-50
Wysokiej jakości odbiornik bezprzewodowy Bluetooth w wersji 5.0 z kodekami aptX, aptX LL, aptX HD, LDAC i AAC oraz funkcją USB-DAC.
xDuoo to popularna marka z Państwa Środka, której produkty charakteryzują się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny. W jej ofercie znaleźć można rozwiązania z różnych kategorii, w tym świetnie wycenione odtwarzacze audio, lampowe wzmacniacze słuchawkowe, integry słuchawkowe czy przenośne wzmacniacze i DAC/AMP-y. Firma, podążając za trendami na rynku audio, rozwija również prężnie urządzenia z łącznością Bluetooth, a najnowszym z nich jest XQ-50 Pro.
Udoskonalony wariant "Pro" modelu xDuoo XQ-50, który cieszy się sporym uznaniem, to zaawansowany odbiornik Bluetooth z funkcją przetwornika cyfrowo-analogowego. Na tle standardowej wersji ma on nie tylko nowszy moduł Bluetooth, ale i wyposażony jest w ekran, który ułatwia obsługę urządzenia.

Moduł Bluetooth 5.0 z aptX HD i LDAC
xDuoo XQ-50 Pro ma układ CSR8675 firmy Qualcomm, który gwarantuje obsługę standardu Bluetooth 5.0 oraz najnowszych kodeków audio. Odbiornik obsługuje więc nie tylko transmisję po SBC, AAC czy aptX, ale również aptX HD, aptX LL (Low Latency) oraz LDAC. Gwarantuje to najwyższą jakość przesyłanego sygnału z urządzeń mobilnych, jak smartfony czy tablety na systemach Android i iOS.
Wysoka jakość dźwięku i mnogość zastosowań
XQ-50 Pro jest niezwykle przystępnym cenowo urządzeniem, ale nie przeszkadzało to xDuoo w zagwarantowaniu wysokiej jakości dźwięku. Bazuje on bowiem na układzie ES9018K2M z linii SABRE firmy ESS Technology, a do tego wyposażony jest w chip CS8406, który odpowiada za cyfrową konwersję sygnału na wyjściu optycznym i koaksjalnym.
Ogromną zaletą odbiornika jest mocna zewnętrzna antena, która wkręcana jest w tylną część urządzenia. Przekłada się to stabilną transmisję sygnału.
Nowość xDuoo jest szalenie uniwersalnym rozwiązaniem, którego można używać w parze ze wzmacniaczami słuchawkowymi, integrami słuchawkowymi, przedwzmacniaczami czy głośnikami. Gwarantuje to komplet wyjść, w tym AUX, koaksjalne i optyczne. XQ-50 Pro można dodatkowo wykorzystać jako klasyczny DAC po USB po podłączeniu do komputera.
Wysoka jakość wykonania i prosta obsługa
xDuoo XQ-50 Pro ma obudowę ze stopu aluminium, która wyróżnia się małym rozmiarem i wysoką wytrzymałością. Urządzenie ma dodatkowo 1,3-calowy ekran OLED, na którym wyświetlany jest komplet danych - status połączenia, wybrany kodek Bluetooth, próbkowanie czy nazwa wykonawcy i utworu. Sprawia to, że jego obsługa jest bardzo prosta.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A wszystko przez testowanie daca Topping D90. Gdyby okazało się, że jest lepszy dźwiękowo od mojego CD to byłbym go kupił i byłoby po sprawie. A tak włączyła się chęć popróbowania czegoś nowego i nie wytrzymałem i cos musiałem sobie kupić.
Cały czas myślałem o spróbowaniu Tidala ale nie miałem jak.
Więc padło na odbiornik bluetooth, który przy okazji ma też daca.
Przyświecała mi myśl, że będę mógł sobie podsłuchiwać propozycje zakupowe muzyki i wtedy podejmować decyzje, które płyty CD zdobyć.
Drugim elementem było to ciągłe wożenie płyt na działkę. Pomyślałem sobie, że jak będę miał jakieś takie urządzenie to płyty sobie będę odtwarzał w Tidal.
Więc tak, od wczoraj mam miesięczny testowy Tidal i nową zabawkę  :)
Urządzenie chciałem kupić proste i tanie. Trochę poszukałem i tak w cenie 150 PLN można było coś znaleźć.
Przypadkowo trafiłem na firmę xDuoo i okazało się, że właśnie wypuścili nowy model odbiornika. Cena trochę większa niż planowałem ale akceptowalna.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Wczoraj posłuchałem trochę XQ-50 PRO w systemie głównym. Tidal na tablecie i bluetoothem do odbiornika. Z wyjść audio interkonektem podłączony do mojego przedwzmacniacza.
Parę płyt przerzuciłem. Nawet przyjemnie się tego słucha. Najbardziej jakby brakuje mi dynamiki w dźwięku, taki trochę płaski przekaz. To tak jak się weźmie dobre kolumny (wymagające) podłączy do słabego wzmacniacza, taki efekt jest słyszalny.
Średnica całkiem ok, wysokie trochę z takim nalotem cyfrowym.
Ale ogólnie można słuchać i wcale nic nie przeszkadza.
Przy takim przeskakiwaniu między płytami bardzo się wyczuwa realizację dźwięku. Np. włączyłem metalową płytę zespołu Death Angel (nie pamiętam którą), to tak pojechało wysokimi, że aż nie chciało się tego słuchać, dźwięk bez masy.
Przy okazji przesłuchałem na szybko dwie płyty bluesowe co to ostatnio Miniabyr proponował/odsłuchiwał na forum.
Miniabyr, dzięki  :)
Bardzo mi się podobają i pewnie obydwie kupię, jak są do dostania.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa



Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 09:55

Cały czas myślałem o spróbowaniu Tidala ale nie miałem jak.
...
Więc tak, od wczoraj mam miesięczny testowy Tidal i nową zabawkę  :)
Tidal ma jedną zaletę i jedną wadę.
Zaletą są ogromne zasoby które pozwalają znaleźć coś nowego i fajnego.
Wadą jest nieograniczony dostęp do zasobów co powoduje czasami taki muzyczny zapping. [emoji37]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2020, 10:48
Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 09:55
Cały czas myślałem o spróbowaniu Tidala ale nie miałem jak.
...
Więc tak, od wczoraj mam miesięczny testowy Tidal i nową zabawkę  :)
Wadą jest nieograniczony dostęp do zasobów co powoduje czasami taki muzyczny zapping. [emoji37]
[emoji377][emoji1634]
Tego właśnie zawsze się najbardziej obawiałem....
Już nie raz zasiadałem do internetu (np. youtube) w celu posłuchania, poszukania czegoś i spędzałem mnóstwo czasu na ciągłym przełączaniu się pomiędzy płytami/utworami/wykonawcami a właściwie nic nie posłuchałem i rzadko kiedy coś znalazłem.
Zobaczymy jak się to zadzieje z Tidalem.... mam miesiąc na testy.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Słuchanie muzyki przez bluetooth odbiera sporo z jej walorów. Znacznie lepiej, choć również bez porównania do kabla, idzie po wifi.


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 09:55Drugim elementem było to ciągłe wożenie płyt na działkę

Ale jakie romantyczne zdjęcia z tego były :) Paczę, że na alegru 320zł. Firma potrafi poprosić o trochę większe pieniążki:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Dziś popołudniu będę na działce to porównam jak ma się to maleństwo do mojego mini kombajna Marantza mcr502 (?).
Czyli odtwarzacz CD w Marantzu kontra odbiornik bluetooth z dakiem na pokładzie podłączony do wejścia aux Marantza.
Pod warunkiem, że Tidal będzie poprawnie chodził. Mam trochę słaby zasięg na działce.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Na przedniej ściance mamy jeden przycisk, który służy do włączania i wyłączania, a także podczas słuchania do pauzowania lub wznawiania. W nowym modelu z dopiskiem PRO dodano mały wyświetlacz, który podaje parę informacji.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Na tylnej ściance znajdują się:
- gniazdo anteny,
- gniazdo USB-C ,
- wyjście cyfrowe optyczne,
- wyjście cyfrowe elektryczne,
- wyjście analogowe L/R.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Wiki.
Czy ja dobrze rozumiem że to jest dac którego można karmić z np telefonu poprzez bluetooth?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2020, 14:10
Wiki.
Czy ja dobrze rozumiem że to jest dac którego można karmić z np telefonu poprzez bluetooth?
[emoji377][emoji1634]
Tak, tylko to trzeba napisać inaczej.
To jest odbiornik bluetooth 5.0, który ma dodatkowo daca w sobie. Główne zadanie to konwersja sygnału bluetooth na spdif i tu podobno są najnowocześniejsze rozwiązania (ja się nie znam). A dac to tak na dodatek.
Dodatkowo można tego daca nakarmić sygnałem z komputera poprzez kabel usb.

Czyli może pełnić trzy fukncje:
1. konwersja sygnału bluetooth na sygnał cyfrowy spdif,
2. konwersja sygnału bluetooth na sygnał audio analogowy,
3. konwersja sygnału podanego z komputera poprzez usb na sygnał analogowy.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Środek (wszystkie zdjęcia na razie wklejam z sieci).
Na wyjściu audio mamy podwójny wzmacniacz operacyjny JRC5532. Jest umieszczony w podstawce więc aż się prosi aby pobawić się wymianą wzmacniacza operacyjnego.
Ciekawe, które to kondensatory wyjściowe, czyżby te dwa skrajne elektrolity 10uF/16V? Jeżeli tak to tu też można wstawić jakieś mkp (aby się tylko zmieściły do obudowy). Można spróbować 1uF, zwykle takie wystarczają.
W najbliższej przyszłości pewnie się pobawię z modyfikacją  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Ale najpierw muszę go popróbować na działce jak się sprawdza, bo to miało być jego główne przeznaczenie.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 15:01Główne zadanie to konwersja sygnału bluetooth na spdif
A ten Bluetooth/spdif  to jaki gęsty może być?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2020, 15:14
Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 15:01Główne zadanie to konwersja sygnału bluetooth na spdif
A ten Bluetooth/spdif  to jaki gęsty może być?
Ja się nie znam. Nie odpowiem Ci.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 15:30
Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2020, 15:14
Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 15:01Główne zadanie to konwersja sygnału bluetooth na spdif
A ten Bluetooth/spdif  to jaki gęsty może być?
Ja się nie znam. Nie odpowiem Ci.

Znalazłem w recenzji poprzedniego modelu (ten bez pro w nazwie):
Interfejs cyfrowy XQ50 to Cirrus Logic CS8406, który może wysyłać do 192 kHz na wyjścia optyczne i koncentryczne i umożliwia wysyłanie danych do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 15:36
Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 15:30
Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2020, 15:14
Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 15:01Główne zadanie to konwersja sygnału bluetooth na spdif
A ten Bluetooth/spdif  to jaki gęsty może być?
Ja się nie znam. Nie odpowiem Ci.

Znalazłem w recenzji poprzedniego modelu (ten bez pro w nazwie):
Interfejs cyfrowy XQ50 to Cirrus Logic CS8406, który może wysyłać do 192 kHz na wyjścia optyczne i koncentryczne i umożliwia wysyłanie danych do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego.
No to na bogato [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Co do obcowania z Tidalem.... Tak na początek.
Brakuje mi tworzenia list płyt. Można płyty wrzucać do ,,jednego worka". Listy robi się tylko dla utworów.
Wyszukiwanie utworów fajne, płyt już niekoniecznie, bo czasem jeden wykonawca jest jako kilku i płyty można znaleźć i tu i tu.
Brak posortowania płyt danego artysty po czasie wydania. Czasem daty wydania to nie są daty wydania tylko data np. remasteru lub też data umieszczenia w Tidal. Jeżeli chcemy poznać artystę chronologicznie to trzeba się wspierać internetem.
Niektóre płyty mają wklejone recenzje, można poczytać. Opisy artystów występujących na płycie czasem są, czasem nie ma. Jak jest, to zwykle bezładny, pomieszany z inżynierami i takimi tam.
Niektóre płyty mają teksty piosenek, nawet czasami podświetlające się wersy zgodnie z tym co śpiewa artysta.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dziś już tylko odpoczywam.....
Więc na pociechę jedno zdjęcie.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Ładne cacko. Przydałoby mi się coś takiego.

wiki

Cytat: Kangie w Czerwiec 18, 2020, 20:17
Ładne cacko. Przydałoby mi się coś takiego.
Poczekaj jak potestuję....
Mam nadzieję, że trochę poopisuję jeszcze co i jak.
Drogie nie jest....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tak Tidal pokazuje teksty w trakcie utworu...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka