Motoryzacja. Dlaczego debile wybierają zawsze konkretne marki?

Zaczęty przez Therion, Wrzesień 20, 2020, 10:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Przeczytałem newsa (wklejam poniżej) i juz tym razem mnie szarpnęło. No co jest z tym, że zawsze jak coś, to kierowca bmw. Przecież to nie jest najpopularniejsza marka, zatem to nie kwestia statystyki.
Ktos się niedawno wpier*olił autem do domu - kierowca bmw. Zablokowana A4, porozbijane auta. Sprawcą był kierowca bmw. Rzadko się słyszy, że opel, skoda itp. Jak jakaś głośna akcja na cały kraj, to bmw.

Jako motocyklista wiem, ze należy unikać czarnych SUVów: bmw i Mercedesów, zaś najgorsze chamy, to kierowcy jeszcze innej marki premium. Warunek: najwyższe modele tej marki.

O co chodzi?!

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Melepeta

Sprawa jest prosta. Pewien rodzaj kierowców* wybiera właśnie BMW. I potem są takie efekty. Gdyby wybierali np. Dacię, to słyszało by się, że kierowca Daci wjechał w dom, potrącił pieszego itd. Pozostali normalni użytkownicy tej marki obrywają rykoszetem.

*nie chciałem ich określać dosadnie
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

BMW wykreowało się na cywilnego sportowca. Samo to zrobiło. Mocniejsze niż konkurencja silniki ( popatrzmy co daje np Renault), sportowe właściwości jezdne. Mercedes to był kanapowóz, miękkie, luksusowe wozidło. Jak powiedziałem kumplowi, że myślę o Mercu, spytał czy mam hemoroidy :) Merc próbuje zrywać z wizerunkiem aut dla tetryków nieco odważniejszym designem. Nie jest już tak zachowawczy. A Audi próbuje łączyć te dwa w swoich samochodach. Natomiast tak, daje się zauwazyć, że im więcej kasy poszło na samochód tym wieksza szansa trafić chama, buraka, dla którego reszta to jakaś padlina, która przeszkadza w luksusowym bycie. Jakieś zawalidrogi.

Ale, żeby nie było, bardzo często widuję na autostradzie gościa w Skodzie. Siedzi mianowicie takiemu panu i władcy na dupie i tak sobie jadą te 160-180 km/h
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

No nie wiem. Są samochody Subaru, są Mitsubishi Lancery, Hondy sportowe, potuningowane aż smiesznie czasami, ale brzmiałoby to nieprawdopodobnie: jechało dwoch głąbów, strzelali z  Subaru do przystankow. Że jechali bmw to jakieś to takie oczywiste.


Mamy sąsiada. Parkuje gdzie mu pasuje. Ktos wraca z pracy, chce zaparkować na swoim miejscu (własność hipoteczna) - zonk, zajęte. Telefony do ochrony, poszukiwanie gościa i tak kilka razy w tygodniu. Jakim jeździ autem? Czarnym Audi.

W garażu mamy wózki sklepowe. Gdy przyjedziesz z zakupami, bierzesz taki wózek, przewozisz zakupy, pozniej tylko trzeba go odstawić, by inni też mogli skorzystać. System działał idealnie do czasu, gdy pojawił się nowy sąsiad. Zostawia wózek przy swoim mieszkaniu i ma w dupie. Czym jeździ? Czarne Audi.

Itd itd.




Sorry, zapomniałem, że jest wątek motoryzacyjny i zacząłem nowy, ale nerw mną szarpnął.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

To, że jakaś Fabia czy inny Focus ścigają się w rajdach nie oznacza, że Skody i Fordy mają wśród potencjalnych nabywców takich o zapędach wizerunek sportowy. No i z premium słabo. To są jednorazowe wygłupy jak Lancer EVO czy Impreza STI. W większości cywilnych marek rządzą silniki o pojemności litra mleka, oferujące z 12 sekund do setki. Co innego BMW. Tam najsłabszy silnik rozpędza się do setki w 8 sekund? To jest wybór dla chcącego poprężyć jajka, a nie stać go na Lambo :) Lambo zresztą też ulegają wypadkom.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

1. BMW często kupują ludzie szukających wrażeń. Ten baran wpadł w poślizg i wyp. w słup  bo jechał szybko, ale bezpiecznie na slickach.
Trzy trupy. https://www.yuga.ru/news/453114/

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Wypadkom ulegają wszystkie marki, to oczywiste. Ja pisałem o wypadkach spektakularnych.

W Wwie kilka lat temu auto zjechało po ruchomych schodach na stację metra. Kobita nie wyrobiła się na rondzie. Nie jechała ani lambo ani Porsche. To ta sama kobieta, która potem tak pyskowała Policji, że trafiła za to na obserwację do wariatkowa. Auto? Mercedes.

Kilka miesięcy temu cała Polska żyła sprawą kierowcy mechanika z Bemowa. Auto? BMW.

Wcześniej równie głośna sprawa - kierowca wjechał w przystanek na ktorym byli ludzie. Oczywiście, że jechał bmw.

Itd.

Ale masz oczywiście rację przyspieszenie raz, dwa napęd na tył, obecnie już ma go niewiele aut.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

No dobra, juz nic nie mówię. Wróciłem właśnie ze sklepu osiedlowego. Obok zatrzymał się potężny Dodge Ram 1500. Zrobiłem sobie eksperyment myślowy. Jak będzie wyglądał kierowca? Obstawiłem, że będzie to wielki, napakowany łysy typ. Do wyboru miałem: wysoki chudy, niski chudy, niski gruby, nijaki. A może kobita.
Wysiadł wielki, napakowany, łysy typ.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

#8
2. BMW często kupują ludzie młodzi, którzy szukają wrażeń, którym brak wyobraźni. Tak jak mojej 19- letniej córce brak wyobraźni za kółkiem. Jakby lekcje fizyki ją ominęły, a to uczennica piątkowa. Tymczasem jedzie prostą w mieście 50, a na ciasnym rondzie... także 50 km/h. Zakupy w bagażniku latają, samochód szura oponami, ale na twarzy kamienna mina, zero refleksji. Chyba musi przewrócić samochód, żeby coś dotarło.

I teraz wyobraźmy sobie marzenie młodego Seby. Skończył zawodówkę, z rok odkładał i ma BMW e36 z jakąś tam mocą na tylnej osi. Młody Seba jest człowiekiem uczynnym, wiezie paczkę 6 kolegów i koleżanek w nocy z dyskoteki i postanawia pokazać jaki ma fajny samochód. Może Dżesika uzna, że jest fajnym gościem i będzie z nim chodzić? Efekt? Drzewo.

Nie twierdzę, że samochody ( ich kierowcy) innych marek nie powodują, nie ulegają wypadkom, ale powody są często nieco inne. Gapiostwo, słaby stan zdrowia... Bo trudno oczekiwać brawury u kogoś, kto kupił samochód z silnikiem o pojemności kartonika mleka. Żeby oszczędzać paliwo :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 20, 2020, 16:42Przerywnik z Panamerami. Zakładka buraki.

U mnie te auta podchodzą pod kategorię o której pisałem powyżej jako motocyklista  - "czarny SUV" (czasami nie są czarne). To goście ktorzy nie liczą się z nikim na drodze. Kipiący złą energią. BMWX5, Mercedesy SUVy i Porsche SUVy właśnie (bywają również, choć rzadziej, Range Rovery).

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

To tylko tak post scriptum

Na korytarzach mamy bezwzględny zakaz trzymania jakichkolwiek rzeczy (p.poż - chodzi o to, by uciekając z dzieckiem na ręku w przypadku pożaru, w dymie, nie zaplątać się w jakichś przedmiotach). Jak myślicie, czym jeździ facet, który 3dni temu wypakował opony przed mieszkaniem? Do kogo należy rower (mimo, że w bloku są 3 rowerownie).

Nie jestem tetrykiem, tylko tak w temacie piszę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Coś się dzieje z twoimi zdjęciami, strasznie je ściska i rozciąga.

PS. Czarne Audi  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Brawo! Wygrałeś batonik!

Zdjęcia widzę, po jakimś czasie się prostują. I nie tylko moje, u kilku osób też to zauważyłem.

Wysyłam je z telefonu, załączając nie za bardzo mam możliwość wpływania na rozmiar
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

winylowy_luke

Ech ja się przymierzam do wymiany auta. Myślę na poważnie o BMW... Ale boję się, że jakiejś choroby mózgu się nabawię ;D ;D

Therion

Spokojnie, mam bmw od 8 lat i zakładam posty jakie widzisz.

Ale za to dowiesz się, dlaczego nie używamy kierunkowskazów.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

winylowy_luke

Cytat: Therion w Wrzesień 21, 2020, 14:30Spokojnie, mam bmw od 8 lat i zakładam posty jakie widzisz.

Ale za to dowiesz się, dlaczego nie używamy kierunkowskazów.

Na pewno nie omieszkam sprawdzić czy działają przy oględzinach ;D

Ale właśnie... Dlaczego?


Therion

Cytat: winylowy_luke w Wrzesień 21, 2020, 15:02
Cytat: Therion w Wrzesień 21, 2020, 14:30Spokojnie, mam bmw od 8 lat i zakładam posty jakie widzisz.

Ale za to dowiesz się, dlaczego nie używamy kierunkowskazów.

Na pewno nie omieszkam sprawdzić czy działają przy oględzinach ;D

Ale właśnie... Dlaczego?


Przy oględzinach będą działały. W ciągu pierwszych dni będziesz z nich korzystał. Później sam zrezygnujesz :)

Powody w sumie są dwa... no, może trzy ... nie wiem czy mogę zdradzić.... to raczej wiedza tajemna.... ale skoro rozważasz zakup.... to chyba mogę...

po pierwsze, bo nap*** .... - są głośne. To tykanie naprawdę irytuje.

po drugie, to jest trochę to, co napisał wyżej frywolny - auto zachęca do dynamicznej jazdy. Samo Cię będzie wkręcało, a przy tak szybkiej zmianie pasów ruchu, jak się przekonasz, lampka nie zdąży nawet błysnąć a Ty już będziesz na jeszcze innym pasie, zatem dojdziesz do wniosku, że lepiej nie błyskać niż błyskać z tak dużym, mylącym opóźnieniem.

powód trzeci, to taki, że ten przełącznik jest jednak dziwny. 8 lat i jeszcze do niego nie przywykłem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.


Azur

Z naszego punktu widzenia, może ważne jest tez co słuchają kierowcy wzmiankowanej marki (wybacz Therion). Pewnie mieliście tak, że przy dobrej muzyce odruchowo jedziecie szybciej, ja mam. A Ci pewnie słuchają :) hip-hopa, najbardziej egocentrycznej muzyki jaka znam. Droga jest moja, świat jest mój...
Z drugiej strony, jak kupiłem Żonie suva mercedesa to unikam okazji by z nią jechać, ze strachu... >:D Metamorfoza...

Therion

A co mam wybaczać... Tak mi się gust muzyczny zmienił, że po starych zamiłowaniach pozostał tylko nick. Mam go od 20 lat?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

to jest międzynarodowy problem z niektórymi kierowcami tej marki.