CocktailAudio X35

Zaczęty przez marwal, Wrzesień 27, 2020, 10:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

marwal

Dzień dobry.
Noszę się z zamiarem zakupu CocktailAudio X35, sprzętu,który ma wszystko, ale ponoć potrafi dobrze zagrać. Obecnie posiadam na stanie kolumny  podstawkowe DynAudio 2/7, chciałbym aby zagrały ładnie (jak przy zakupie w sklepie, no już jakiś czas temu...). Z dostępnych artykułów wyczytałem, że CocktailAudio X35 gra ładnie, czysto i selektywnie, ale jeszcze nie sucho.
Dla mnie dużym atutem jest fakt posiadania sporej ilości wejść i wyjść oraz zintegrowany napęd C, może być również podpięty ewentualnie do innego wzmacniacza.
Nadmienię, że nie jestem znawcą sprzętu ani maniakiem kabli, wtyczek..., nie zna się na tym, ale lubię i chciałbym posłuchać muzyki w dobrej jakości.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem, czy mógłby mi doradzić, czy warto zakupić taki sprzęt, czy moje dynki dobrze się zgrają z tym sprzętem. Może jest jakaś alternatywa dla CocktailAudio X35 w podobnym budżecie?
Pozdrawiam
Mariusz

Piterski

Nie maiłem styczności ani z twoimi kolumnami ani tym "kombajnem".
Nie brałeś pod uwagę opcji wypożyczenia go za kaucją i posłuchania u siebie w domu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Żeby Dynaudio ładnie zagrało, trzeba mocnego, punktualnego wzmacniacza. I pewnie taki był w sklepie. Zacytuję:

"Moje doświadczenia z Dynaudio są jednoznaczne. Firma robi świetne produkty, które niełatwo docenić. Czytaj: potrzebują naprawdę dużo prądu i z tanim wzmacniaczem prawdopodobnie nie zagrają.
Z niskiej efektywności Duńczycy zrobili znak rozpoznawczy i w tym przypadku mamy jego kolejne wcielenie. Czy mniejszą kompatybilność DM 2/7 rekompensuje ich potencjał brzmieniowy? Otóż monitory miały to szczęście, (dla innych byłoby to nieszczęście), że mogłem się o tym przekonać wprost. Jako wzmacniacz wystąpiła bowiem 300-watowa, fantastyczna zresztą, integra Vitus Audio, przed którą nic się nie ukryje."


Rodzi się więc pytanie czy Coctail da im radę? Nie wiem. Czy spełni twoje oczekiwania? Tym bardziej nie wiem. Moim zdaniem czeka wycieczka do sklepu, który ma je na stanie i albo odsłuch tam na miejscu z zabranymi kolumnami, albo wypożyczenie wzmacniacza za kaucją. Nawet jeśli czeka wypad do innego miasta- warto. 7 koła drogą nie chodzi.

Konkurencja? Czy coś co nie ma napędu może być dla ciebie konkurencją? Ja bym sprawdził.
https://www.audiostyl.pl/primare-i15-prisma-p-2042.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marwal

Dzięki frywolny trucht i Piterksi za szybką reakcję.
Kilka tygodni temu słuchałem Cyrusa Lyric w gdańskim sklepie na swoich monitorkach, to podobny kombajn, dość mocny, ładnie i czysto zagrał, choć zabrakło mi punktowości i przestrzeni. Trudno mi było wskazać w którym miejscu są poszczególne instrumenty, choć już, już było blisko do mojej perfekcji w tym odsłuchu. Kolumienki zagrały prawie jak przy zakupie, cóż, cena jednak... Dałem sobie chwilę na przetrawienie...
https://legacy.cyrusaudio.com/products/all-in-one-systems/cyrus-lyric

No i uwagę  moją przykuł kolejny mniej znany produkt (tak mi się wydaje) - koreański CocktailAudio X35, który dodatkowo wyróżnia się zgrywaniem plików na dysk i ...jest tańszy. Patrząc jednak na jego środek, to jakoś nie bardzo mnie to przekonuje, pusto tam, cóż, takie moje odczucia,choć to wrażenie może być złudne. Natomiast funkcjonalnością  bije na głowę Cyrsua.
Napęd CD w zasadzie mógłby być osobno, choć zakładałem już nie stawiać wieżyczki... (z różnych względów). W założeniach sprzęt miał posiadać już wbudowany napęd  CD. Niemniej nadal zależy mi na dobrym brzmieniu i multimedialności. Tak, zdaję sobie  sprawę, że to może  być niewykonalne, albo wykonalne w budżecie poza  zasięgiem, heh...
Primare I15 PRISMA wydaje się być ciekawą propozycją, recenzja jest bardzo pozytywna i faktycznie pewnie potrafiłby napędzić moje kolumienki, miałbym tylko jeszcze  do kupna napęd CD (przez kilka lat życia trochę się ich na zbierało). Dzięki frywolny trucht za podpowiedź.
Najbliższe sklepy z CocktailAudio X35 to Słupsk i Warszawa, a ja po środku - Elbląg. Faktycznie, zdecyduję się na wypożyczenie wzmacniacza, jeśli będzie taka opcja.
Tak, dynki to faktycznie kolumienki, które potrzebują trochę pary i jak mówisz, taką dostały w sklepie.
Dzięki za szybką odpowiedź
Jutro będę  dzwonił do Warszawy.



Piterski

CocktailAudio X35 jest w ofercie sklepu Q21 a z tego co słyszałem udostępniają za kaucją sprzęt do odsłuchów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marwal

Cytat: Piterski w Wrzesień 27, 2020, 16:42CocktailAudio X35 jest w ofercie sklepu Q21

Dzięki Piterski, będę  jutro dzwonił.
Pozdrawiam

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marwal

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 27, 2020, 18:10Tczew, Sopot: http://cocktailaudio.4hifi.pl/gdzieKupic.html
Już sprawdzałem, w Tczewie nie mają w ofercie, ale faktycznie w Sopocie jest :).
Przeoczyłem, dzięki :)

marwal

To wybór dokonany,
CoctailAudio X35 zagościł u mnie w domu na 7 dni, słuchałem, słuchałem i nie byłem do  końca  przekonany. Moje Dynaudio 2/7 grały, a pamiętam, że grały iaczej... :(. Jeśli na korektorze skorygowałem basy i soprany, było lepiej, ale... Oddałem sprzęt i wziąłem do domu CoctailAudio X45 i ...Yaqin MC-100b. Cóż, zmiana w brzmieniu, gładkości dźwięku, skala dźwięku i moc wzmacniacza...., gęba zaczęła mi się uśmiechać. To było już satysfakcjonujące. Nie spodziewałem się sam takiego wyboru. Po kilku dniach stałem się posiadaczem tego sprzętu.  :)
Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

frywolny trucht

Monitory potrzebują przestrzeni wolnej wokół siebie. W każdym kierunku. Znajdź jakieś dwa w miarę wysokie taborety, wystaw przed meble z pół metra, postaw na nich monitory i posłuchaj. Akustyka pomieszczenia nie jest pomijalna. Tak samo jest istotne co się dzieje wokół miejsca odsłuchowego. Moja żona strzela z tyłka, że wszędzie książki, płyty co się kurzą. Ale to ustroje akustyczne. Jakby zamknąć je w szafach za szybą byłaby doopa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Cytat: frywolny trucht w Październik 14, 2020, 22:54Monitory potrzebują przestrzeni wolnej wokół

Ktore kolumny nie potrzebuja?

frywolny trucht

Są takie wieszane na ścianie. Dali coś takiego promuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Sa tez takie sufitowe, ale jednak "normalne" kolumny potrzebuja oddechu

Therion

Cytat: marwal w Październik 14, 2020, 22:23
Oddałem sprzęt i wziąłem do domu CoctailAudio X45 i ...Yaqin MC-100b. Cóż, zmiana w brzmieniu, gładkości dźwięku, skala dźwięku i moc wzmacniacza...., gęba zaczęła mi się uśmiechać.


I niech cieszy. Brzmienia koktajla nie znam, ale tego wzmacniacza owszem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: marwal w Październik 14, 2020, 22:23Nie spodziewałem się sam takiego wyboru. Po kilku dniach stałem się posiadaczem tego sprzętu.  :)
Dzięki wszystkim za pomoc.

Gratuluje udanego wyboru. Jak to pokazał Twój przykład, zawsze warto sprzętu posłuchać u siebie w domu, nie sugerować się tylko recenzjami. Nasze doświadczenie w klubie "Chujowego Audiofila" ciągle nam tę prawdę przypominają.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marwal

Cytat: frywolny trucht w Październik 14, 2020, 22:54
Znajdź jakieś dwa w miarę wysokie taborety, wystaw przed meble z pół metra, postaw na nich monitory i posłuchaj.
To wbrew pozorom jest chyba najtrudniejsze zadanie, na chwilę to nie ma problemu, ale na dłużej..., póki co niewykonalne  :-\. Oczywiście masz rację, przestrzeń wokół jest ważna i z pewnością można poprawić wrażenia odsłuchowe, ale na razie cieszę się z tego co jest, wraz z żoną :), która chyba bardziej cieszy się z tego, że ja się cieszę  ;D, taaaa

Cytat: Piterski w Październik 15, 2020, 08:23
zawsze warto sprzętu posłuchać u siebie w domu, nie sugerować się tylko recenzjami
Święta racja! Choć recenzje dają jakiś obraz sprzętu, natomiast sam odsłuch to sprawa już zupełnie indywidualna.

A sprzęcik w tle graaa... :)
Pozdrawiam Wszystkich!