Wymiana wkładki z AT na Ortofon

Zaczęty przez Vinyl Maniac, Grudzień 20, 2020, 10:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vinyl Maniac

Witam, posiadam gramofon Thorens TD295 MKIV. Wkładki jakiej używam na chwilę obecną to AT 440MLB ale przymierzam się w niedalekim czasie do wymiany na Ortofon 2M Bronze lub 2M Black. Dwa pytanka mam takie. Czy Ortofon będzie pasował do tego gramofonu bo jak wiadomo zwrotów nie ma i muszę mieć pewność przed zakupem. Drugie pytanko czy warto wydawać pieniądze na Black czy będzie odczuwalna aż taka różnica w jakości a może wystarczy Bronze? System audio jaki ten gramofon współpracuje to przedwzmacniacz Pro-Ject Phono Box DS2 podpięty do CA Azur 851A+kolumny Pylon Audio Diamond 28.


Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Vinyl Maniac

Nic nie dolega ale myślę o zmianie na jeszcze lepszą

vasa

Cytat: Vinyl Maniac w Grudzień 20, 2020, 12:45
Nic nie dolega ale myślę o zmianie na jeszcze lepszą
To chyba trzeba pomyśleć o MC.
Chyba że głównym wymogiem wobec brzmienia jest dynamika.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

To jest- wbrew pozorom- trudne pytanie. Często spotykalem się z opinią, że AT 440 ML gra szczegółowo, ale brak jej dołu pasma. U mnie zagrała pełnym pasmem, jak wkładka za dwa razy więcej kasy, więc nie myślałbym o zmianie na Bronze czy Black. Ale jak komuś  440 grała chudo, to Black powinien pomóc. Zakładam, że w przypadku MC mówimy o niskopoziomowych? Teoretycznie twój przedwzmacniacz pozwala na podłączenie takiej, ale jeśli masz jakieś brumy, brzęczenie- to MC LO ( wzmacniacz gramofonowy) spowoduje wzmocnienie tych zakłóceń.

No i teraz pytanie czy różnica będzie zauważalna i warta ceny? No ja tego nie wiem jak ty to ocenisz. Ogólnie nie traktowałbym poważnie, że to musi być 100% zadowolenia, pewny strzał- ta nowa wkładka. Dobrze jest mieć parę wkładek :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rollins

moim zdaniem jeśli podoba Ci się dźwięk AT to zostań przy niej i kup MC AT - OC9 lub następcy...

ja np. bardzo lubię wkładki AT - uważam że grają zrównoważonym dźwiękiem... nie lubię za to Ortofona.... testowałem BLUE, BLACK i dla mnie gra to dołem... za dużo dołu, misiowato, brak szczegółów.




ziko369

Jak zwykle...system, system i jeszcze raz system.
A kolega to raczej chce zmienić wkładkę jak rasowy audiofil...dlaczego? bo tak 😋

Piterski

Cytat: ziko369 w Grudzień 20, 2020, 19:16
Jak zwykle...system, system i jeszcze raz system.
A kolega to raczej chce zmienić wkładkę jak rasowy audiofil...dlaczego? bo tak 😋

Może właśnie na tym preampie ta AT gra jasno i szczupło, bez sprężystości i energii na basie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Do wymiany jest preamp gramofonowy, ogranicza zestaw. Wkładka dopiero później jak finanse wrócą do ładu. Jak piszą chłopaki, z 440 można wiele wyciągnąć, przejście na Ortofona to krok w bok a nie w przód. Jak ma być przyrost wyraźny to faktycznie MC.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

vasa



Cytat: EmilioE w Grudzień 20, 2020, 20:08
Do wymiany jest preamp gramofonowy, ogranicza zestaw. Wkładka dopiero później jak finanse wrócą do ładu. Jak piszą chłopaki, z 440 można wiele wyciągnąć, przejście na Ortofona to krok w bok a nie w przód. Jak ma być przyrost wyraźny to faktycznie MC.

[emoji106]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Vinyl Maniac

Dziękuje wszystkim za cenne sugestie. Na tą chwile wstrzymam się z wymianą wkładki a pójdę w lepszy przedwzmacniacz. Czy wyższy model Pro-Ject Phono Box RS będzie dobrym rozwiązaniem? Pozdrawiam

Vinyl Maniac

#13
Gra dosyć fajnie moim zdaniem ale nie miałem żadnego porównania z innymi wkładkami to za dużo się nie wypowiem

frywolny trucht

Akurat przedwzmacniacz da się wypożyczyć za kaucją dość łatwo. Poeksperymentuj.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: Vinyl Maniac w Grudzień 21, 2020, 15:05Czy wyższy model Pro-Ject Phono Box RS będzie dobrym rozwiązaniem?
O preampach gramofonowych była już masa dyskusji.
Poczytaj trochę historii: http://audiomaniacy.pl/index.php?board=33.0
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

jak byś chciał, to mam Phono Pathosa. Rozłoży tego PJ na łopatki.. ;)  >:D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Vinyl Maniac

Cytat: Bartolo w Grudzień 21, 2020, 19:18
jak byś chciał, to mam Phono Pathosa. Rozłoży tego PJ na łopatki.. ;)  >:D
Dzięki ale przemyślałem sprawę i mam na myśli kupno Gold Note-PH10

Vinyl Maniac

Dziękuje wszystkim za porady. Przemyślałem sprawę i pierwszy do wymiany był by pre-amp i zainteresował mnie Gold Note PH-10

Piterski

Cytat: Vinyl Maniac w Styczeń 14, 2021, 21:15Dziękuje wszystkim za porady. Przemyślałem sprawę i pierwszy do wymiany był by pre-amp i zainteresował mnie Gold Note PH-10

Jeśli miałbyś taką możliwość to może warto spróbować porównać oba te preampy. PH10 słuchaliśmy u Bartolo z dedykowanym zasilaczem i jednak nie zagrzał miejsca w jego systemie. U Ciebie wynik może być inny, ważne jest wpasowanie się w cały system. Nawet jak przeważą względy estetyczne to będziesz miał jakiś ogląd sytuacji.
Z tego co wiem Pathos ma zasilanie bateryjne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Vinyl Maniac

Cytat: Piterski w Styczeń 15, 2021, 08:26Phono Pathosa
Na tę chwilę to już na nic nie mam czasu bo sprzęt w PL a ja pracuje w DE.