Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

W poniedziałek krawiec Tomek przyjeżdża do mnie na przymiarkę ! Nareszcie coś bliżej finału . Jedyne co mi pozostało to zdobyć kabel od ramienia do phono . Albo zrobię albo pożyczę ,bo na razie to jedyne wyjście  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Lechu jakiś czas temu wspominał, że coś mu zalega na DINie...

miniabyr

Tak rozmawiałem już z  nim i jak będzie można, to skorzystam z jego uprzejmości
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GP412

To "kółeczko napędowe" którego zdjęcie jest na poprzedniej stronie jest piękne,błyszczące takie audiofilskie..ale jeśli myślicie że konstruktorzy tego gramofonu byli tępakami to się mylicie.Nie na darmo w oryginale było tak dużo gumy.Porządne w miarę podobne do oryginałów kółka napędowe do idlerów produkuje i sprzedaje na ebaju rosjanin.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

masza19

Cytat: GP412 w Lipiec 31, 2021, 16:48
To "kółeczko napędowe" którego zdjęcie jest na poprzedniej stronie jest piękne,błyszczące takie audiofilskie..ale jeśli myślicie że konstruktorzy tego gramofonu byli tępakami to się mylicie.Nie na darmo w oryginale było tak dużo gumy.Porządne w miarę podobne kółka napędowe do idlerów produkuje i sprzedaje na ebaju rosjanin.

Uważasz, że gdyby były dostępne nowe oryginały to bym nie kupił?
To nie jest świecące audiofilskie kółko tylko jedyne sensowne i dostępne.
O tamto ruskie silikonowe pytałem się na międzynarodowej grupie Garrarda i jednogłośnie wszyscy je odradzali. Audiosilente są od lat sprawdzone i nikt nie narzeka.

Poza tym cenowo praktycznie to samo.


audiokawosz

Cytat: masza w Lipiec 31, 2021, 16:52Audiosilente są od lat sprawdzone i nikt nie narzeka.
szach mat :)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GP412

Bzdura..kółka napędowe audiosilente to szajs.Miałem do L75 i mam teraz ruskie.Nie na darmo w oryginałach było tyle gumy.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

masza19

#732
Świetnie.
Ja kupiłem z polecenia wielu użytkowników takie i mam takie. Obrzucanie go teraz gównem niczego mi nie zmienia.
Co najwyżej będę nim przez kilka/kilkanaście lat z mam nadzieję zadowoleniem napędzał talerz ale za to ze świadomością, że kupiłem gówno  ;D

Taniofil

Montowałem niedawno takie kółko od audiosilente w thorensie td124 kolegi. Uważam, że to fantastyczny upgrade. Gramofon stał się zupełnie bezgłośny po tym zabiegu.

miniabyr

#734
Lejdis und dżentelmen mój projekt Garrard ala miniabyr powoli zbliża się do końca realizacji . Dziś była robocza przymiarka do surowej , nie obrobionej plinty .Uzgadniane były najróżniejsze szczegóły dotyczące wykończenia i wszystkich tych pierdół. Plinta będzie czarna. I na razie to tyle.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Taniofil

Zapowiada się ekstra  :)

miniabyr

Będzie super i nie mam co do tego żadnej wątpliwości  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 05, 2021, 14:30
Mam tu coś ciekawego:

https://www.youtube.com/watch?v=vKFQ8B4cx64
Fajnie wygląda ta plinta z tego filmu.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Ta biel z czernią, szykowne.  U+1F44D


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Ładne to od Arka.

Paweł, zadbaj o każdy szczegół plinty w kwestii dopieszczenia, polerowania itp. a będzie full wypas koń-kret project, nie mylić z Pro-Ject'em ;)

miniabyr

#741
Cytat: Kangie w Sierpień 05, 2021, 19:44
Ładne to od Arka.

Paweł, zadbaj o każdy szczegół plinty w kwestii dopieszczenia, polerowania itp. a będzie full wypas koń-kret project, nie mylić z Pro-Ject'em ;)
Postaramy się wystrugać to najlepiej jak tylko się uda . W plincie jest kilka ukrytych niespodzianek -ale to mój pomysł do tej plinty. Jak wyjdzie to będzie to produkt do kupienia ale z adnotacją że to model miniabyr . Nie mam w tym żadnego interesu ,nie będę pobierać opłat bo to nie mój biznes . Ponieważ nie interesują mnie ramię krótsze niż 12' cali plinta nie będzie obsługiwać 9' ramion. Będzie to możliwe po malej modyfikacji projektu. Ale to już nie mój problem !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

audiokawosz

kusi mnie taki paskowiec
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

miniabyr

Darek to może być ciekawa alternatywa do super ,hiper konstrukcji ramion za koszmarne pieniądze czyli  firmy Thales . A tu ,za śmieszne pieniądze takie "liniowe" ramię od Garrard . Ja bym próbował .  Sorry pisałem o gramofonie Garrard 100 Zero
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Podobno u mnie jest już bliżej niż dalej. W przyszłym tygodniu dostanę taką plintę produkcyjną a ta ostateczna będzie się kleić i  pacykować i nabłyszczać ! Jednym słowem w przyszłym tygodniu jest szansa ,że na plincie "produkcyjnej " popłyną pierwsze dźwięki ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Czekamy, czekamy...... 😀😀😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

#746
Dziś dojechała plinta. Plinta jest przed położeniem forniru i malowaniem oraz lakierowaniem . Przymiarki ,kilka rzecz do korekty. Sprawdzenie wysięgników dla ramion . Podstawa a la SME z sankami bardzo fajna i przydatna jednak chu.owo wykonana i trzeba będzie je  poprawić. Kabel z wtykiem din do ramienia jest kątowy i strasznie utrudnia  regulacje przy ramieniu . Mam wrażenie że w ramieniu nie działa antyscating  >:(  ale to muszę poddać weryfikacji . Dziś już nie mam czasu mam sporo jeszcze pracy przy czyms innym . Pierwsze dźwięki -takie sobie, ale nie znam kabla który wypożyczył mi Lech . Nie mam też możliwości zamiany na inny . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jutro będę mieć inny kabel do połączenia ramienia i phono . Coś się wyjaśni . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: miniabyr w Wrzesień 02, 2021, 20:22
jest przed położeniem forniru i malowaniem oraz lakierowaniem .
...
Pierwsze dźwięki -takie sobie, ale nie znam kabla który wypożyczył mi Lech . Nie mam też możliwości zamiany na inny . CDN

W skrzypcach to lakier odpowiada za ostateczne brzmienie.
Jestem dobrej myśli [emoji4]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

michał_flaga

Paweł, ile waży sama plinta... wiesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk