Step Up MC

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 11, 2015, 17:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

jedyne co mnie powstrzymuje przed telefonem, który od Ciebie otrzymałem, jest tylko ten brak by-pass. Ale chyba wykonam ten telefon.

Szkoda będzie się rozstać z 2M, ale walczyć z kablami mi się nie będzie chciało.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

#601
Cytat: Therion w Kwiecień 12, 2021, 13:50Ten, ponieważ ma różne ustawienia i sądzę, że dobiorę właściwe o dla Rohmanna i dla 103R i dla OC9/II

Ma także funkcję by-pass dla mojej 2M Black.

Jedno urządzenie ogarnęłoby wszystkie moje wkładki.

Tak mniej więcej przebiegają moje procesy myślowe.
Dobrze kombinujesz! :) Tyle że wszystkie wymienione wkładki mają zbliżony poziom wyjściowy i tak na prawdę nie potrzebujesz do nich traf z wieloma przekładniami. Kwestia jedynie dopasowania się z impedancją ale to możesz dostroić rezystorami i ustawieniami w phono pre. Denon i Ortofon mają nawet podobne wymagania dot. impedancji: 100 ohm i więcej. Jeśli chodzi o AT - nie mam pojęcia. Trzeba by tego T30 posłuchać - może i to fajne urządzenie... Bypass - dobra rzecz. Jeśli jednak step-up nie jest gotowym, zamkniętym produktem bardzo łatwo go dorobić.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

ahaja

To się udaje kiedy jest możliwość zmiany impedancji wejściowej w sekcji MM, ale jeśli takowej nie ma to się nie uda. Trzeba pamiętać, że 99% klocków firmowych nie daje możliwości zmian na wejściu MM i jest na stałe zafiksowane 47-50kohm.

Poniżej rycinka dotycząca T30:
od lewej gain w dB tego trafa;
w środku krotność wzmocnienia;
po prawej naturalna impedancja po podpięciu do sekcji MM z wejściowym 47kohm.

Therion

Cytat: ahaja w Kwiecień 13, 2021, 09:59To się udaje kiedy jest możliwość zmiany impedancji wejściowej w sekcji MM

Dziękuję Ci za tę fotkę. Zachowam ją.

Gold Note PH-10 oferuje szeroką zmianę impedancji wejściowej sekcji MM - z tego co pamiętam identycznie jak dla MC [10, 22, 47, 100, 220, 470, 1000, 22, 47 KΩ].

Tylko w międzyczasie zaszła pewna zmiana. Za namową jednego z naszych kolegów spotkałem się wczoraj z innym kolegą, który wypożyczył mi dwa trafa - tańsze i droższe (szczegóły podam później).

Niestety, po podpięciu każdego miałem silny brum :( Gdy już zrezygnowany niemal je pakowałem by oddać, zorientowałem się, że brum czyni jeden z moich, jak mi się wydawało, porządnych RCA - czerwony Chord. Zmieniłem go na Transparenta i ... juz było za późno by słuchać. Ale zanim wyłączyłem sprzęt, przy tańszych trafach opadła mi kopara. Szybko wpiąłem droższy i już takiego wow nie było. Zmieniłem na tańszy i znowu zachwyt. Tak było na 103R. I chyba to będzie strzał w 10, ponieważ sekcja MM + te trafa nie dają tego szumku który mam przy połaczeniu wkładka + sekcja MM.

Jeżeli to się potwierdzi, to zrezygnuję z 2M Black a tym samym nie będzie mi potrzebny by-pass - zostanę z MC.

Dziś posłucham tych traf uważnie i na różnych wkładkach.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

ahaja

Dla MMek masz tylko 47kohm, reszta jest dla MCLO.

christo

Cytat: ahaja w Kwiecień 13, 2021, 11:06
Dla MMek masz tylko 47kohm, reszta jest dla MCLO.
Chyba jednak nie - zobacz pod koniec drugiej minuty.

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

winylowy_luke

https://goldnote.pl/ph-10.html

Impedancja wejściowa: 9 opcji wyboru [10Ω 22Ω 47Ω 100Ω 220Ω 470Ω 1000Ω 22KΩ 47KΩ]


ahaja

Odnosiłem się do tego co wrzucił Therion: ''...z tego co pamiętam identycznie jak dla MC [10, 22, 47, 100, 220, 470, 1000, 22, 47 KΩ]. '' Nie szperałem po instrukcji.

Faktycznie na filmie mi mignęło 22kohm, które Therionowi umknęło pewnie pod koniec spisu. I to by było na tyle dla MMek.
Te niskie wartości nie nadają się do wkładek MM ani do traf - wystarczy sobie sprawdzić nausznie, bo to, że coś tam można ustawić nie jest jednoznaczne z tym, że ma to sens i że można to praktycznie wykorzystać.

Czyli można zmieniać:
47kohm lub 22kohm używając traf w tym przypadku. Skutkować to będzie jeszcze niższą impedancją jaką 'zobaczy' wkładka po przekładni trafa.
Zresztą można policzyć: 22kohm i podzielić sobie przez kwadrat wartości krotności ze środkowej kolumny z zamieszczonej przeze mnie rycinki ...

christo

Faktycznie. Wydawało mi się, że tam jest po drodze jeszcze 10k
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

Cytat: ahaja w Kwiecień 13, 2021, 11:43które Therionowi umknęło pewnie pod koniec spisu. I to by było na tyle dla MMek.

było było 22K też.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#610
Dobra, pier*olę to.

Masza, chodź tu cwaniaczku.

.
.
.

Panowie, co robicie, gdy chcieliście z trzech rzeczy wybrać jedną a podobają się BARDZO wszystkie trzy?

.
.
.


Założenie było banalnie proste - ograniczyć ilość posiadanych wkładek do jednej / dwóch i radośnie słuchać. Nie porównywać, nie wydziwiać - SŁUCHAĆ. Cieszyć się.

NORMALNI LUDZIE MAJĄ JEDNĄ WKŁADKĘ I SĄ SZCZĘŚLIWI !

Nie, to qrwa podkusiło mnie pytać na tym diabelskim forum o SUTy.

Mam teraz dwa. Oba grają ZAJEBIŚCIE. Tak dobrego dźwięku jeszcze nie miałem w życiu.

Nie umiem wybrać jednego.

Uj z tym wezmę pewnie oba. Miałem być 7 tysi do przodu, mam 5 tysi w plecy.

No, ale myślę sobie: SUTy nie mają by-pass, to sprzedam 2M Black, bo przecież nie będę się przepinał

Taaa.... właśnie jej posłuchałem... sprzedam.... akurat....

A niech Was ...

oby Wam brumiło.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

Adam, trochę bez sensu dwa trafa...

A spróbuj pogadać ze sprzedającym Ortofona żeby za kaucją pożyczył na kilka dni?
Może okaże się nie gorszy albo i lepszy?

Therion

Nie, gość jakiś dziwny jest, zaproponowałem mu zamiast 2.850zł cenę 2.500zł to się chyba obraził.

Poza tym tam jest przełącznik - znam siebie, zaprzełączam się na śmierć.

Te trafa grają tak różnie, ale każde tak fajnie, że nie umiem wybrać. Słucham, cały dzień - nie potrafię wybrać jednego.


Kiedyś żona tak miała z torebkami - ta fajna i ta fajna. I stoi pół godziny wybiera. Szlag mnie trafił, po cichu zawołałem sprzedawczynię i zapłaciłem za obie. Sprzedawczyni przyjęła kasę i chybna chciała zażartować, bo wzięła od żony jedną z torebek mówiąc:
- Przepraszam, ale ta właśnie sprzedała się...

....


Gdybyście widzieli minę mojej żony... ROZPACZ!!!! - bo w tym momencie to TA pewnie była NAJFAJNIEJSZA!!!

- A KTO KUPIŁ?????


- Pani mąż. Obie.


i ja mam tak samo z tymi trafami. Jeżeli któreś oddam, to zapamiętam, że z pewnością się pomyliłem i oddałem to najfajniejsze.

Zostają dwa. Nie żartuję.

Nie wiem, będę je po dywanie taczał.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

Cytat: Therion w Kwiecień 13, 2021, 18:12Te trafa grają tak różnie, ale każde tak fajnie, że nie umiem wybrać.
Zaproś miniabyra. On za mnie wybrał  ;D
Serio, wysłucha ci wszystkie za i przeciw obu. Ja tak qrfa nie potrafię  :o

Therion

O i to jest myśl. Jak się człowiek zasugeruje jeszcze czyjąś opinią...


A jak przyjdzie i powie że cały ten mój dźwięk jest do du*py? Wstydu się najem tylko...

Tylko, że mi się taki podoba.

Dobra, walić to.

Pobawię się z psem. Przynajmniej jakiś pożytek z tego będzie.

Wynagrodzę mu to całodzienne nap**lanie z kolumn.

Chciałbym mieć jego słuch.

Umiałbym wybrać.

Czasami Luna nasłuchiwała, juz się sugerowałem TEN LEPSZY ale później nasłuchiwała obu.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: masza w Kwiecień 13, 2021, 18:14Ja tak qrfa nie potrafię 


ale i tak, bardzo Ci dziękuję za rekomendację tych traf. Faktycznie dźwięk jest genialny. Dopiero teraz wkładki pokazują jak potrafią grać.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

A jeszcze fajniej trafa śpiewają z lampowymi phono  :)

Piterski

Adam to pochwal się co żeś tam przytargał  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

aaaa.... już schowałem za szafkę.... :)

Trafa Bogena. Jedno 1:12 a drugie 1:19

I tyle o nich wiem. I tyle mi w sumie wystarczy.

Może jeszcze wieczorem, jak uszy odpoczną to posłucham.

Wiecie, że zawsze mnie korci by opisać dźwięk, ale tym razem mi się nie chce. To trochę jakby się przenieść z domu na koncert (nie chodzi o dźwięk tylko o emocje towarzyszące słuchaniu).

A różnica między tafami jest jak pomiędzy Sennkami HD600 a HD650. Generalnie wczoraj gdy słuchałem przez chwilę, to wybrałem uchem mniejsze i tańsze trafa ( te niby 1:19) ale dzisiaj, gdy porównałem na spokojnie, to wybór już taki prosty nie był - co płyta, to jedne grają lepiej od drugich. Zmieniam płytę i jest na abarot. I weź wybierz. Lubię wszystkie swoje płyty.

Chciałem stworzyć sprzęt uniwersalny, ale niestety, za bardzo jestem chory na głowę (jak Wy) i nie mam w sobie tyle siły by powiedzieć - ok, wszystkie fajne, ale biorę np. 103R + SUT 1:12 i sprzedaję całą resztę wkładek.

Po 2 tygodniach bym wszystko odkupywał.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

Może ci to trochę pomoże w wyborze. Wg specyfikacji PH-10 akceptuje wkładki do 7mV. W tej sytuacji trafo 1:19 przesteruje ci wejście po podpięciu AT OC9 (0,4mv x 19 = 7,2mV) zakładając oczywiście, że faktycznie wkładka ma deklarowane 0,4mV a nie więcej.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

Włączałem ATOC9, PH10 jakos to zniósł, dzwiek był ok. Gdy włączam ją bezpośrednio do pre po 103R to poziom głośności jest taki sam jak 103R. Rohmann jest cichszy a niby też ma tyle co Denon, czyli 0,25mV jeżeli dobrze pamiętam.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: Therion w Kwiecień 13, 2021, 19:07Trafa Bogena.
Czyli zapewne od Ondreja. Kiedyś słuchałem jakiś jego traf ale u mnie był brum właśnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

One fenomenalnie obnażają niedoskonałości ekranowania konektów.
U mnie wyleciały z systemu wszystkie miedziane Neotechy.

Therion

Cytat: Piterski w Kwiecień 13, 2021, 22:09Czyli zapewne od Ondreja

Dokładnie tak.

Okazało się, ze mieszka 20 min spacerkiem ode mnie. Poszedlem z Luną i mam. Problem. I frajdę w jednym.

Te moje hamerykanskie RCA dały radę - cisza kompletna. Wczoraj pisząc post o nich wpisałem nazwę w google i okazało się, że Polak na OLX sprzedaje takie (inny brand tylko) odcinki 2m i 2x5m. Kupiłem wszystkie. Po co? Nie wiem. Potnę na odcinki 1m, zrobię konfekcję i... będą leżały, albo kilka sprzedam? Czasami siebie nie rozumiem.

Ja wiem, że sa świetne, ale czy świat to też wie...?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#624
Po tylu latach chyba mnie znacie i wiecie, że szukam własnych dróg, niekoniecznie wcześniej już przetartych.


Dziś słuchałem 103R. Przez SUT. Pięknie brzmiało. Następnie pomyślałem, że trochę posłucham bez SUT. Odpiąłem go, ale... zapomniałem przełączyć PRE z MM na MC. I co? I zagrało. Cicho, ładnie i bez szumku jaki mam na MC. Zachęcony wynikiem tego eksperymentu podbiłem GAIN do +6 i... gra. I gra pięknie.

Hmm...? Dlaczego gra całym pasmem, bez śladu ułomności w brzmieniu?

Ustawienia są następujące: MM + GAIN+6 i 47kOhm.

Co myślicie?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.