Step Up MC

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 11, 2015, 17:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Cytat: Therion w Kwiecień 20, 2021, 13:08Co myślicie?

Ja też mam dziwne ustawienia, ale nie tak, żeby grać na phono MM ... Rozumiem, że standard w tym Goldnote dla MM to wzmocnienie 40dB, czyli teraz masz pewnie 46dB. Dla MC powinno być jednak w okolicy 60dB.

Takie rzeczy świadczą o niedopasowaniu w Twoim sprzęcie, począwszy być może od rezonansu, pojemności, wzmocnienia, komponentów w przedwzmacniaczu, zestrojenia kolumn ze wzmacniaczem. Ogólnie mnóstwo zmiennych, jak to bywa w audio. Teraz masz duże wzmocnienie we wzmacniaczu, więc pewnie dochodzi większy lampowy przester.
Grupa ratowania poziomu.

Therion

 :zyg:
Cytat: tomasz_pianista w Kwiecień 20, 2021, 14:11Takie rzeczy świadczą o niedopasowaniu w Twoim sprzęcie

Niekoniecznie, tak sobie mniemam. Gain +6dB + połowa wzmocnienia na lampie (pewnie jakieś lampowe 20Watt) daje całkiem spory prąd. 103R jest głośna sama w sobie.

Nie mówię, że tak gram. Przez przypadek nastawiłem i się zdziwiłem, ze gra normalnie. Żadnych fałszywych dźwięków, przesterów itp.

:)

"Transrotor Max - zagra wszedzie i ze wszystkim. Mojżesz mieć go już dziś! Zadzwoń: 0 700 123 123"


:)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

Nawet sprawdziłem:

Wzmocnienie: 65dB MC - 45dB MM z 4 opcjami [-3dB 0dB + 3dB + 6dB]

Czyli masz 51dB. Na MC trochę za mało, ale teoretycznie da się tak grać. Pytanie po co  ???
Grupa ratowania poziomu.

Therion

Fakt :) dobre pytanie.

Ale na siłę da się.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#629
Już raz Was i to całe forum przekląłem, zatem czas kontynuować tę drogę.

Dziś prawdopodobnie przywiozę do domu T30. Na arenie nastąpi starcie Bogenów z tym Ortofonem. Niech wygra lepszy.

Zakończeń pojedynku może być kilka wersji, zamiar jest taki - najlepsi zostaną, resztę sprzedam. Oby tylko nie wyszło jak z 2M Blac, bo to moj najwiekszy dramat. Nie wiem co z nią zrobić. Gra na tyle fajnie że żal ją sprzedać i na tyle inaczej, że nie zastąpi moich MC. Tu mogę szczerze sie przyznać, że wpie*doliłem się na maxa. Chciałem skurczyć ilość wkładek do jednej - max dwóch a zamiast tego powiększyłem stan o kolejną, właśnie 2M Black.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

ahaja

103R daje mocno średni poziom wyjściowy - 0,25mV. Wysoki poziom MCLO to tak od 0,4 w górę.
51dB to 354x sygnał wejściowy (1kHz) + przy opcji 47kohm impedancji wejściowej wkładka MCLO praktycznie nie jest tłumiona w ogóle.

Therion

#631
Krótkie pytanie do Uczonych w Piśmie :

Jakie powinny być najlepsze nastawy dla 103R, jakie dla Rohmanna a jakie dla ATOC9/II? Zbliżone do impedancji wkładek podanej przez producenta?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Spoko, sam sobie odpowiem - biorę na słuch :)

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Nie jestem uczonym w piśmie więc Ci odpowiem jak ja sądzę, że jest  ;D.
To ma być czytelne dla użytkownika bez przeliczania przekładni. Czyli czytasz w opisie wkładki jaką ma impedancję i taką ustawiasz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Dzięki Piotrze.

I tak sobie też pomyślałem (ciekawostka - w instrukcji obslugi T30 nie ma ani slowa o tym jak ustawiać poprawnie).

Wątpliwość moja polegała na tym, że np. 103R ma impedancję wyjściową 14 ohm i producent zaleca load impedancy min 100ohm.

Ostatecznie wziąłem na sluch i porównałem brzmienie 12 i 24 ohm. Lepiej gra na 12 i tak słuchałem.
Rohmann najlepiej na 6.
AT nie słuchałem.

Fajny jest by-pass, choć jednak chyba 2M Black sprzedam. Dubluje się brzmieniem.

A wiesz, skąd mam T30? :) Świat jest mały...

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Mogę zgadywać ale typów mam kilka więc zapytam, od którego z naszych kolegów?

Świat jest mały wczoraj przyjechał do mnie forumowicz z audiostereo po cewki.
Czekałem na jego przelew, z który się banki guzdrały. Okazało się, że to kolega Miniabyra ;D
Dałem mu cewki bez obaw, a przelew w końcu i tak dotarł.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

zeroqll

Cytat: Therion w Maj 04, 2021, 22:28Wątpliwość moja polegała na tym, że np. 103R ma impedancję wyjściową 14 ohm i producent zaleca load impedancy min 100ohm.

Impedancje na froncie T30 to znaczniki dla impedancji wewnętrznej wkładki, wybór 12ohm na sucie oznacza że przy 47kohm na pre, finalnie dostaniesz 117ohm, czyli dokładnie tyle ile zaleca producent :)

Therion

#637
Cytat: Piterski w Maj 05, 2021, 08:15Mogę zgadywać ale typów mam kilka więc zapytam, od którego z naszych kolegów?

Artuku :)
Gdy dowiedział się, że Cię znam (i innych) nie chciał ode mnie zadnej kaucji. Poza tym kojarzył moj nick z forum.
Posłuchem trochę jego sprzętu. Czad. Bardzo mi się podobało.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: Warcislaw w Maj 05, 2021, 08:12Producent, złożył, i słusznie, ze nabywca takiego urządzenia to nie jest idiota :-)
czyli jakieś 30 cm kabla

Mam 50cm. Gra ładnie, zatem mimo, że producent co do mnie się przeliczył :) to chyba skończy się dobrze.

Cytat: zeroqll w Maj 05, 2021, 09:52
Impedancje na froncie T30 to znaczniki dla impedancji wewnętrznej wkładki, wybór 12ohm na sucie oznacza że przy 47kohm na pre, finalnie dostaniesz 117ohm, czyli dokładnie tyle ile zaleca producent

Jessuu... Muszę nauczyć sie to liczyć.

Nastawiam też 6ohm dla Rohmanna który ma Internal impedance, DC resistance  -  6 Ohm
i Recommended load impedance  -  10-100 Ohm

Cytat: zeroqll w Maj 05, 2021, 09:52
Cytat: Therion w Maj 04, 2021, 22:28Wątpliwość moja polegała na tym, że np. 103R ma impedancję wyjściową 14 ohm i producent zaleca load impedancy min 100ohm.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Maj 05, 2021, 15:25GERWAZY ALERT!
Eee... Nie. Chyba Ci się wydawało ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

No to próba minimalizacji zabawek wygląda następująco :

T30 świetnie się zgrywa z Rohmannem. Brzmią razem fantastycznie.

103R z kolei świetnie się zgrywa z Bogenem.

Żałuję, ze T30 nie jest w stanie ogarnąć obu wkładek, ale nic na to nie poradzę - 103R + Bogeny i dźwięk aż kipi.

Jako, że Bogeny mam dwa, to jeden sprzedam. 2M Black tez sprzedam.
Rozważam jeszcze co zrobić z ATOC9.
Chyba jeszcze zostanie jako taka najbardziej przezroczysta i analityczna.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

miniabyr

Tu znalazłem ciekawy artykuł dystrybutora Lundhal'a w USA na temat doboru traf step up do wkładek  . Wklejam może się komuś przyda http://www.kandkaudio.com/applications-guide/
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

christo

Ja skorzystałem z tego rozwiązania: http://www.jacmusic.com/html/EE/EE20/V2/index-EE20.html
Również warto poczytać
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910