OBUH i Rogalów Analogowy.

Zaczęty przez miniabyr, Luty 03, 2015, 17:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#225
Wyjechalismy przed 8 rano z Warszawy i wróciliśmy po 18 . Zawsze to wielka przyjemność pomyszkować w zabawka w Rogalowie Analogowym. Trochę pobawiliśmy się taśmami i pogadaliśmy . Ja , Sebastian i Umka spędziliśmy U Wojcka Czernego miło czas .Namawiamy Wojcka do wydawania tego , co wyprodukował  . Oczywiście wersja na szpuli . I powiem że coś drgnęło w rajstopach  ;)  A tu takie zabytki . Fantastyczny i zrobiony Ampex oraz lampowy Telefunken M9- oj ile przy nim jest roboty ,ale brzmi jak Bóg ( 70 letni )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Robert84

Witajcie.
Przez przypadek trafiłem na ten wątek i chciałbym Wam pokazać mój zakup sprzed paru miesięcy. Płyty nowe. Zapłaciłem za nie łącznie z przesyłką 250zł.

wiki

Bo ten wątek należałoby od czasu do czasu podbijać....
Niech ludziska dowiadują się, że tam można fajne płyty kupić.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: Robert84 w Maj 10, 2021, 23:46
Witajcie.
Przez przypadek trafiłem na ten wątek i chciałbym Wam pokazać mój zakup sprzed paru miesięcy. Płyty nowe. Zapłaciłem za nie łącznie z przesyłką 250zł.
Mam oba te wydawnictwa. Trzeba pamiętać, że jeśli Wojcek  Czerny coś wydawał ,to zawsze było to z rejonów muzyki niszowej. Jeśli nie boicie się inności to warto spróbować . Szkoda życia na marne granie . Ja zawsze wybiorę to trudniejsze w odbiorze .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Robert84

Cytat: miniabyr w Maj 11, 2021, 17:26
Cytat: Robert84 w Maj 10, 2021, 23:46
Witajcie.
Przez przypadek trafiłem na ten wątek i chciałbym Wam pokazać mój zakup sprzed paru miesięcy. Płyty nowe. Zapłaciłem za nie łącznie z przesyłką 250zł.
Mam oba te wydawnictwa. Trzeba pamiętać, że jeśli Wojcek  Czerny coś wydawał ,to zawsze było to z rejonów muzyki niszowej. Jeśli nie boicie się inności to warto spróbować . Szkoda życia na marne granie . Ja zawsze wybiorę to trudniejsze w odbiorze .
Zgadzam się. Wydawnictwo W. Czerny poznałem w latach 90. Zaczęło się od kasety Za Siódmą Górą "Różne oblicza tej samej paszczęki" i Francisco Lopez "Azoic Zone" świetna płyta.
To były fajne czasy, pisywało się listy do Rogalowa nie tylko z zamówieniami.
Jak pierwsza płyta Laterna?, zastanawiam się nad kupnem i jeszcze Flue.
Jeżeli ktoś zainteresowany mogę podać namiary na płytę Budzyńskiego Luna za 31 euro + wysyłka.

Pboczek

Kupiłem kiedyś Za siódmą górą i bardzo mi się spodobała. Teraz chciałem coś dokupić z Rogalowa i konia z rzędem za znalezienie strony Obuh. Szukam, szukam i nic. Wiem że to było niszowe wydawnictwo ale teraz jest dodatkowo ukryte.  :(
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Z trudem udało się odszukać sklep z kilkoma płytami.

https://wsm.serpent.pl/
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Pboczek

Dobrze że piszesz. Sprawdzę co właśnie kupiłem i zaczerpnę resztę od Ciebie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Dostawa i same niespodzianki, nie wiem kto to i co to. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Semafor i Laterna to freekowe granie dla wyczynowców  :) To zdecydowanie pozycja nie dla wszystkich .Mam  i wiem co mówię ! Reszty nie znam.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

EmilioE

Za to Limboski to przyjemne brzdąkanie.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

paul_67

Gdzie można posłuchać Semafor Combo? Może by mi się spodobało :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Bardzo dziękuję, ale trochę daleko.Miałem na myśli jakiegoś linka :) Zawsze mogę płytę kupić, ale jak się nie spodoba to będzie leżeć i się kurzyć.

elem

Linka do muzyki nie mam ale znalazłem ciekawą recenzję:

"Pozycja obowiązkowa dla wszystkich dźwiękowych zboczeńców i fanów polskiego jazzu."

https://krojc.com/2013/05/03/semafor-combo/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Właśnie się zastanawiam - czy jestem dźwiękowym zboczeńcem ? :)

elem

jak każdy kto tu zagląda  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67


paul_67

Kupiłem, (Semafor)przesłuchałem, przeżyłem :)  Zdawałem sobie sprawę, że to nie są nagrania z cyklu -lekkich , łatwych i przyjemnych,ale z powodu tego, że nie moglem nigdzie znaleźć w necie i posłuchać chociaż fragmentów, a ciekawość mnie zżerała, musiałem położyć winyl na talerzu gramofonu i samemu się przekonać. Brzmieniowo- bardzo dobrze.Muzycznie? Potrafię coś z tej płyty zanucić :)

wiki

Cytat: paul_67 w Lipiec 17, 2021, 09:51Muzycznie? Potrafię coś z tej płyty zanucić
Dobre..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: paul_67 w Lipiec 17, 2021, 09:51Potrafię coś z tej płyty zanucić
To ci ładnie wyszło . Nawet się zaśmiałem . No ja nie potrafię ! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Skoro było już o Combo i Laterna, to "Do świtu grali" jak piszą sami muzycy może być muzyką ilustracji, transu czy misterium. Ja transu po jednym razie nie doświadczyłem, dźwiękowo jest trochę skąpo jak dla mnie na obrazy ale może trzeba dłużej posłuchać?

Natomiast Flue z tego singielka, to wpadający w głowę przyjemny ambient. Bardzo miłe zaskoczenie.

Dźwięk z Obuhowa ma Wielkość, rozmiary naprawdę spore w każdą stronę jak przystało na rasową lampę. Dobrze słucha się nagranej w ten sposób muzyki, niezależnie czy to freak, ambient, jazz, czy pop.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bogdan Gryko

mam pytanie do realizatorów dzwięku i właścicieli studia .Ile musiałbym mieć złotówek aby nagrać u was chrześcijański materiał ,około 10 utworów.Pytam sie bo nie mam nawet na masło ale mam podobno coś cennego wewnątrz siebie i  właściciela wszystkich pieniędzy na tym świecie.proszę o jakiś namiar aby wysłać cztery utwory do oceny dla mistrzów analogu.Studioo ,,Me cool,, z londynu podjeło się nagrania dla mnie demówki ale twierdzą że ta muzyka potrzebuje analogu i zrobiła mi szybki zarys tego wszystkiego co posiadam pod palcami i przeponą . Zmieściłem się w czterech sesjach po 2 godziny z muzyką i następne 6 sesji z wokalem po 2 godziny .dla mnie to brzmi strasznie surowo ale rozumiem że to demo.proszę o kontakt
bogdangryko@op.pl
lub tel.571930907

PS -NIE PUSZCZA ZAŁĄCZNIKÓW ZA DUŻE CHYBA

miniabyr

Mogę spróbować nakreślić jak to wygląda. Studiów nagraniowych jest bez liku ,ale tych z torem rejestracji  analogowej  niewiele . To raczej droga impreza. Zawsze możesz umówić się w jakiej formie będziesz płacić . Czy od piosenki ,czy stawka za godzinę . Moje pytanie co oznacza dla ciebie analog? Czy chodzi o rejestrację na taśmę? Prawda jest taka ,że demo możesz nagrać  na DAW z użyciem torów analogowych . Nagrywać na taśmę, to olbrzymie pieniądze  do wydania i musisz mieć bardzo sprawnych muzyków - brak edycji-)
Raczej poszukaj " normalnego " studia z DAW. Stawki są zapewne bardzo różne.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !