THE DOORS

Zaczęty przez wojtek41, Luty 05, 2015, 12:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Na tegoroczny RSD przygotowana jest druga część koncertu z Matrix. Jeśli będzie taka sama jakość jak rok temu to można sobie podarować.

wojtek41

'Zapomnijmy o realnym Jamesie Douglasie Morrisonie, który był wciąż niespokojny, wybitnie inteligentny, nieznośnie pretensjonalny, nieodpowiedzialnie hojny, seksualnie swobodny i zahamowany zarazem, niezaprzeczalnie utalentowany, bezczelnie szczery, bezgranicznie chamski, przystojny jak matador u szczytu popularności. Zapomnijmy o książkach, które czytał, o jego sekretnych schadzkach, o ludziach, którymi się otaczał i którzy nigdy nie byli na jego poziomie. Zapomnijmy o kumplach, groupies, pochlebcach i sępach, którymi gardził, siebie samego nienawidząc jeszcze bardziej. Wstańmy rano, wypijmy piwo i grajmy rock'n'rolla!"


kos

Witam wszystkich fanów The Doors. Przyjmiecie mnie do grupy? Winyli nie posiadam, CD trochę się przez lata uzbierało...

wiki

No.... chłopie.... Przyszalałeś... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kos

   Tylko Roock ?

Tylko The Doors - WIESŁAW WEISS

   PROLOG

   Venice Beach, Kalifornia, 15 sierpnia 1965 roku, wczesne popołudnie
   Słońce leniwie pełzło po bezchmurnym kalifornijskim niebie. Dwudziestosześcioletni student wydziału filmowego Uniwersytetu Kalifornijskiego, Ray Manzarek, poprawił ręką zniszczony egzemplarz The Doors Of Perception Aldousa Huxleya, na którym siedział. Uwierał go. Bezmyślnie grzebał palcami w ciepłym piachu, gdy nagle spowił go cień: stał nad nim długowłosy chłopak. Gdy intruz niespiesznie zdjął swoje Ray-Bany, otępiały upałem umysł Raya dokonał jego identyfikacji. Jim... Jim Morrison. Spotkali się kiedyś na dziedzińcu szkoły, a potniej wspólnie śpiewali gdzieś Louie Louie. Nie pamiętał miejsca - to była wielka bania.
- Jak leci? Słyszałem, że wypadasz do Nowego Jorku - rzucił Manzarek, wypluwając miętowego Wrigleysa.
- Taaa, miałem taki zamiar, ale zostaje tutaj - odparł Jim wodząc wzrokiem za ledwo osłoniętymi tyłeczkami przechadzających się dziewcząt. -Mieszkam na poddaszu u Dennisa i piszę piosenki
- Świetnie! Może byś mi coś zaśpiewał
- Eee, dobra.
Let's swim out tonight, love,
lt's our turn to try,
Parked beside the ocean,
On our moonlight drive...
Manzarek przetarł zaparowane z emocji okulary i nabrał rumieńców pod bokobrodami.
- Stary, to najlepszy tekst, jaki słyszałem w rock'n'rollowej piosence! Masz takich więcej?
- Pewnie, całe mnóstwo - odparł Jim drapiąc się po owłosionej klacie prężącej się spod rozpiętej koszuli.
- Może byśmy coś z tym zrobili?
- Tak i i skasujmy milion dolców.


Kto może podpowiedzieć w którym nr. Tylko Rock-a ukazał się ten art. Jest to część 2. Jeśli ktoś posiada część pierwszą proszę o kontakt.

jacqw

Witam,

to najprawdopodobniej Teraz Rock Kolekcja i dalej można to kupić : https://terazmuzyka.pl/sklep/21/teraz-rock-kolekcja-the-doors-13.html

kos


jacqw dziękuję za wskazanie adresu. Już kupiłem w pakiecie.

kos

Niezdecydowanym polecam ,,The Doors po całości''

Alexander

Cytat: kos w Maj 28, 2019, 11:34Niezdecydowanym polecam ,,The Doors po całości''
A jak druga część pakietu? Zdecydowanie?  ???

kos

#860
Kupiłem 2 pakiety
-The Doors + Led Zeppelin
-Deep Purple + AC-DC
Jestem w trakcie weryfikacji podanych faktów-jeśli chodzi o Led Zeppelin

Alexander

Pakiet Led Zeppelin i ac/dc byłby interesujący jak dla mnie :)

kos

Aleksander to tylko 18 +1,70 zł przesyła

https://terazmuzyka.pl/sklep.html?page=8

Alexander

Wiem - już jedzie  :)

kos

 
Live At The Hollywood Bowl

01.Wake Up {The Doors} (1:40)
02.Light My Fire {The Doors} (8:51)
03.Unknown Soldier {The Doors} (4:29)
04.A Little Game {The Doors} (1:20)
•   z "The Celebration Of The Lizard"
05.The Hill Dwellers {The Doors} (2:21)
•   z "The Celebration Of The Lizard"
06.Spanish Caravan {The Doors} (1:22)
07.Light My Fire  {The Doors} (3:24) - bonus tylko na CD


The Doors
Jim Morrison - wocal
Robby Krieger - gitara
Ray Manzarek - klawisze, bas
John Densmore – bębny

Tytuł albumu: Live At The Hollywood Bowl
Data wydania: czerwiec 1987
Nagrano: 5 lipca 1968 w Hollywood Bowl, Los Angeles, California
Produkcja: Paul A. Rothchild
Inżynieria dźwięku: Bruce Botnick
Okładka: Henry Diltz, Curtis Taylor and Carol Bobolts
Label: Elektra 60741

Jako bonus na tym Cd jest  Light My Fire [3,24] - interesuje mnie pozyskanie tej wersji. Czy ktoś z odwiedzających to forum ma ten utwór?

kos

   2000 XII Tylko Rock

   Roby Krieger o ''Light My Fire''

- W jednym z wywiadów wyznałeś, że nie myślałeś o komponowaniu i pisaniu tekstów do momentu, gdy w grudniu 1965 roku Ray na jednej z prób The Doors powiedział: Hej, panowie, potrzebujemy nowych utworów!
- To Jim tak Dowiedział, nie Ray...
-  Ach tak. W każdym razie posłuchałeś go i na następne spotkanie przyniosłeś dwie pierwsze piosenki, a wśród nich Light My Fire
- Jak było.
- Czy mógłbyś jednak powiedzieć coś więcej o źródłach Light My Fire? Czy pisząc tekst myślałeś o jakiejś konkretnej kobiecie?
- Nie, nie. Ten tekst nie odnosi się do nikogo konkretnie. Pomyślałem sobie wtedy, że spróbuje napisać coś o jednym z czterech żywiołów - ziemi, powietrzu, ogniu lub wodzie. Zależało mi bowiem na stworzeniu czegoś, co Jim chciałby zaśpiewać. A jego teksty miały zawsze wymowę uniwersalną. Zdecydowałem się na ogień...
- Podobno Buick chciał kupić melodię Light My Fire do swojej reklamówki telewizyjnej, na co ty z początku przystałeś. Bili Siddons, menażer The Doors, powiedział po latach: Dla Jima to była zdrada. To wtedy zaczął oddalać się od zespołu...
- Bzdura. Kompletna bzdura. To prawda, że Jim nie chciał się zgodzić, aby Buick wykorzystał .''Light My Fire". Ale to wszystko. W filmie Olivera Stone'a o The Doors jest scena, w której Jim widzi tę reklamę i oburzony rzuca telewizorem w Raya. Bzdura. Jak było naprawdę? otóż rzeczywiście poproszono nas o udostępnienie ,,Light My Fire" do reklamy. Przedyskutowaliśmy to, niestety bez Jima, Który w tym czasie gdzieś się ulotnił, i wyraziliśmy zgodę. Gdy Jim wrócił i dowiedział się o tym, namówił nas, byśmy tego nie robili, l wycofaliśmy się z danego słowa, zanim jeszcze owa reklama powstała. A od tamtej pory nigdy nie wyraziliśmy zgody na wykorzystanie jakiejkolwiek piosenki The Doors w reklamie. Tak jest do dziś.
- Tak się złożyło, że utwór Light My Fire był ostatnim, jaki grupa The Doors wykonała na żywo w składzie z Jimem - 12 grudnia 1970 roku w Nowym Orleanie, czy był to dla ciebie poruszający moment?
- Szczerze mówiąc nawet tego nie pamiętam. Niewiele z tego występu zostało w pamięci. Ale to nie był dobry koncert, w tym czasie trwał proces Jima w Miami, co odbijało się na atmosferze w zespole, i ten koncert nie był czymś, co warto było zapamiętać. Wolałbym, aby to nie ten występ stał się naszym ostatnim.

kos

Post 864
Ponawiam prośbę
Jako bonus na tym CD jest  ,,Light My Fire '' [3,24] - interesuje mnie ta wersji. Czy ktoś z odwiedzających to forum ma ten utwór?

rudy-102

Na początku listopada ukazał się mały box: The Doors: The Soft Parade (50th Anniversary) (Limited Numbered Deluxe Edition) z jedną LP i trzema CD. Całość dostała nowy mastering, a dodatkowo Bruce Botnick przygotował na jednej CD materiał oczyszczony z trąbek i smyczków. W to miejsce Robby Krieger dograł na nowo dodatkowe partie gitarowe. Czy ktoś już słuchał tego materiału?

Kangie

Ray Manzarek opowiada o kulisach powstania słynnego utworu.


wiki

Elektra.....


Iiiiiiii


Morrison Hotel

The Doors
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Pokój po 2,50?
Proszę bardzo......  ;) :P >:D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: Kangie w Październik 03, 2020, 07:14
Ray Manzarek opowiada o kulisach powstania słynnego utworu.


Ciekawy ten film.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz