Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#5950
Kurde nie mam tej . Mówisz że trzeba mieć ? No to będę musiał się za nią rozejrzeć ! . Dam znać ? Ja mam jego pierwszą z serii Tone Poet  "All in my mind"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: tomasz_pianista w Maj 11, 2021, 22:38
Miniabyr, słuchałeś może tej płyty? Ciekaw jestem Twojej opinii, ja uważam, że to genialne nagranie, jaram się tą płytą jak poje**** i zastanawiam czy coś ze mną nie tak:P


Tomek, rozumiem, że piszesz o CD, tak?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Na LP chyba nie ma, z resztą nie jestem zwolennikiem kupowania nowych nagrań na LP, ale to juz inny temat:)
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

A to nie jest stare nagranie na nowym wydaniu? Zrobiłeś ochotę na posłuchanie i zamawiam cd jeżeli nie ma na winylu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Jest i to w wersji Tone Poet.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19


tomasz_pianista

Cytat: Pboczek w Maj 12, 2021, 08:37
A to nie jest stare nagranie na nowym wydaniu? Zrobiłeś ochotę na posłuchanie i zamawiam cd jeżeli nie ma na winylu.

Nie, to jest nowe nagranie z koncertu z okazji 75 urodzin dr.Lonnie Smitha:) Dla mnie to jest fenomen, że można tak grać w takim wieku, z taką energią.

Na płycie jest wszystko, od jazzu, do funku, soulu, nawet Iggy Pop się pojawia.
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

elem

Cytat: masza w Maj 12, 2021, 08:48A sorki, Wy o innej płycie mówicie...

okładki bardzo podobne :)

Na Breathe jest m.in. pieśń Timmy Thomasa  spopularyzowana przez Sade

https://www.youtube.com/watch?v=ZL-Za6G-gAo
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Dla podgrzania atmosfery  KONDO w moim systemie ! Prawdziwe KONDO nie forumowe KĄDO  :P Opis wkrótce  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Ładniutkie  ::)
Pisz jak to cudeńko śpiewa!

Pboczek

Cytat: tomasz_pianista w Maj 11, 2021, 22:38
Miniabyr, słuchałeś może tej płyty? Ciekaw jestem Twojej opinii, ja uważam, że to genialne nagranie, jaram się tą płytą jak poje**** i zastanawiam czy coś ze mną nie tak:P

Chciałem sprawdzić dlaczego Tomasza poje****. No bardzo fajna płyta,
może kręcić się w koło. Jest tam tyle różności, że nie da się jej szybko nauczyć. Iggy świetnie operuje głosem. 😀
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Dla wyjaśnienia to powiem ,że Kondo zawitało do mnie z trochę innego powodu . Ale i ten powód jest bardzo dla mnie interesujący . Właściciel tego wzmacniacza kupił Electro Voice Interface D i robi je według mojego pomysłu . Obecnie kolumny są w trakcie apgrejdu. Po prostu właściciel chciał posłuchać ,jak te kolumny zagrają z Kondo . No i to sie wydarzyło. Bardzo ciekawe doświadczenie ......ale musicie poczekać bo to chwilę jeszcze potrwa zanim będą wnioski . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wzmacniacz Kondo na co dzień napędza Harbeth m40.1 lub .2  więc zestaw  raczej spod ogona nie wypadł. Wpięty w mój system potrzebował 1,5 h aby puścić soki . Naprawdę aż tyle ! Moc wytwarzają lampy el 34 i bardzo byłem ciekawy jak te lampy brzmią . Ja ich nie lubię lub wolę określenie nie znoszę, choć pewnie jest to krzywdząca opinia. Nie udało mi się w moim ponad 50 letnim zyciu usłyszeć wzmacniacz oparty na tych lampach który by dobrze grał . Lampa może być temu niewinna ,tylko konstruktor tak ją zaaplikował że nigdy mnie jej brzmienie nie porwało. Ale jest Kondo .To jest jedyny ich wzmacniacz zintegrowany. Mimo, że to podstawowa oferta Kondo to wcale nie oznacza ,że przyjazna dla portfela. 130.000 zł wyparuje z konta jeśli zdecydujecie się na zakup tego urządzenia.
Nie byłem też zaskoczony jaką ten wzmacniacz prezentuje szkołę grania, wszak moja dzielona elektrownia Audio Note ma sporo wspólnego z brzmieniem Kondo. Nie mam zamiaru wchodzić w meandry nieuczciwych praktyk między właścicielem Audio Note a Kondo -bo to był słynny spór pomiędzy tymi firmami ,ale obie firmy funkcjonują i będą zawsze kojarzone ze sobą.
Jak  brzmi Kondo z moimi ElectroVoice Interface Delta. Tak jak się tego spodziewałem -bardzo dobrze! Co było zaskoczeniem to czas potrzebny do ustabilizowania się i "wypolerowania " dźwięku. Dopiero 1,5 h i Kondo pokazało co integra potrafi zdziałać nawet na lampie el34 . (ale sie doczepiłem tej bombki  ;) ) Jedno jest pewne ,że lampa el 34 ma swój charakter i mimo doskonałej implementacji ma cechy za którymi nie przepadam. Ale to jest pierwszy wzmacniacz grający w moim systemie na tej lampie, który najpierw produkuje doskonałe brzmienie, a dopiero potem słuchający zaczyna zastanawiać się co powoduje ,że brzmi on tak a nie inaczej.
Zacznę od sceny. Kondo produkował scenę rozpiętą międzu kolumnami ,zwartą i z ciekawą głębią . Jest to trochę odmienne od prezentacji AN. Na Audio Note scena jest nieprawdopodobnie szeroka . I wydaje mi się ,że właśnie ta różnica może być podyktowana tym ,że moja elektrownia to system dzielony -dwa monobloki oraz preamp.
Kondo  produkuje dżięk bardziej "tłusty" -to el34 - w całym paśmie . Rozdzielczość tego wzmacniacza jest po muzycznej stronie a nie technicznej. Te 1,5 godziny czekania pokazało jak dźwięk potrafi się zmienić . Po godzinie miałem niedosyt średnicy . Po 1,5 godziny  wszystko wskoczyło na swoje miejsce w doskonałych proporcjach  Ukrócił się bas bo średnica w końcu doszła do głosu. Wiem ,że wielu będzie się podobała bo wswoim spektrum ma wiele muzycznych kolorów i odcieni.  Nie zauważyłem też cechy która dyskwalifikuje w moich oczach system nawet najdroższy - czyli walcowanie epok. Jak Davis w mono to jednoznacznie .i dobitnie . Jak Radiohead to psychodelia z 2014 roku. Tu nie było wątpliwości ,że Kondo nie psuje tego aspektu. Tony wysokie to słodycz charakterystyczna dla el 34. Można to lubić lub nie ale taką cechę ma ten typ lampy . Generalnie jesli nie znasz systemu i nie analizujesz jego brzmienia to 15 minut wystarczy aby przyzwyczaić się do tych cech Kondo . A dalej zaczyna się słuchanie muzyki i nic juz nie jest istotne. Fotki w negliżu sa z netu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Trafił swój na swego. Jam czytam, to widzę pokłady pozytywnej inspiracji i jaka wena :D. Super opis.  U+1F44D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Cytat: miniabyr w Maj 21, 2021, 21:00Wzmacniacz Kondo
Kondo Overture jest moim dobrym znajomym, dobrze poczytać jak odkrywasz go w swoim systemie.
Przyznam, że najbardziej przemawiał do mnie w roli końcówki mocy: był realizm zamiast słodyczy o której wspomniałeś.
Może spróbuj ze swoim pre. Gała Kondo na maksa:)

miniabyr

Muszę zasugerować właścicielowi aby spróbował  Overture wykorzystać jako końcówkę mocy .Ja jestem zadowolony ,że moglem sobie tej konstrukcji posłuchać . Tej i innych fajnych klocków z wyższej półki które przez mój wątek się przewinęły.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

ziko369

Cytat: miniabyr w Maj 21, 2021, 21:00Na Audio Note scena jest nieprawdopodobnie szeroka . I wydaje mi się ,że właśnie ta różnica może być podyktowana tym ,że moja elektrownia to system dzielony -dwa monobloki oraz preamp.
Faktycznie...wydaje Ci się 😈

miniabyr

Jedna nie wydaje mi się  ;) . Dziś słucham na swoim i jest szerzej i inaczej. Tak jak sobie miniabyr zaplanował.
A Harbeth o którym pisałem, że jest na co dzień napędzany Kondo ,to model M40.2 Anniversary
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi

Cytat: miniabyr w Maj 22, 2021, 10:54A Harbeth o którym pisałem, że jest na co dzień napędzany Kondo ,to model M40.2 Anniversary
U Kuby?:)

goky

Bardzo fajne te Kondo! Dobrze opisane Pawle. Z el34 mam podobnie, może tylko Manley brzmiał mniej typowo dla el34.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Cytat: jafi w Maj 22, 2021, 12:07
Cytat: miniabyr w Maj 22, 2021, 10:54A Harbeth o którym pisałem, że jest na co dzień napędzany Kondo ,to model M40.2 Anniversary
U Kuby?:)

Ta jest ! On ci to !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#5973
A ja dziś wybieram się na słuchowisko do naszego kolego jacek-k-wawa . Oj będzie się działo . Jego elektrostaty +topowa elektrownia T+ A  ............swoją  drogą mogłem jej posłuchać już wielokrotnie u Lecha w salonie . Jest świetna ,chylę czoła bo firma zupełnie nie kojarzyła mi się z takim poziomem . Będą fotki ,będzie relacja i może sam Jacek coś napisze .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Taka oto fotka !  Ładnie co ?  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !