Autor Wątek: Psychodeliczny. )  (Przeczytany 11642 razy)

Offline Eternal Seeker

• maniak
Odp: Psychodeliczny. )
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 14, 2016, 21:26 »
Czy "jedynka" SBB jest psychodeliczna bo słucham ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 14, 2016, 22:23 »
Nie jest, to mocny heavy blues jazz rock 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Online kefas

• maniak
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 16, 2016, 22:03 »
To były moje początki z tym gatunkiem

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #53 dnia: Września 05, 2016, 11:26 »
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #54 dnia: Września 05, 2016, 11:34 »

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #55 dnia: Września 13, 2016, 15:21 »
poniewaz wpadaja tutaj rozne space i krauty, to wrzucam niemiecki Krautzone, nawet nic nie mowiaca;) dwa albumy na koncie. ten z linka chyba lepszy

https://krautzone.bandcamp.com/album/kosmische-rituale
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #56 dnia: Września 19, 2016, 16:13 »
To coś, co zostało stworzone z fascynacji krautrockiem i psychodelią

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #57 dnia: Września 19, 2016, 16:22 »
To raz jeszcze

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 29, 2016, 22:00 »
Zaraz odpalam.... :)

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 06, 2017, 23:52 »
Kolorowych. )

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 07, 2017, 21:32 »
Sean Lennon i jego Claypool Lennon Delirium z płyty "Monolith of Phobos". Wydana w 2016 roku.
Kawał znakomitego psychodelicznego grania. Bez ale odziedziczył  talent po ojcu.  :)

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 08, 2017, 15:51 »
Sean Lennon i jego Claypool Lennon Delirium z płyty "Monolith of Phobos". Wydana w 2016 roku.
Kawał znakomitego psychodelicznego grania. Bez ale odziedziczył  talent po ojcu.  :)

Musze sie tej pozycji blizej przyjrzec.Lubie plumki Lesa.Btw,ostatni Primus smierdzi :-p
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 02, 2019, 15:23 »
Teraz Faust,  Faust Tape. Świetny zespół,  chyba wyznacznik nurtu krautrockowego.

Świetna płyta, choć jej niestety nie mam (może się dorobię). Wg mnie z twórczości FAUST liczą się cztery pierwsze albumy, a wśród nich: "Faust" 1971 r., "So Far" 1972 r., rzeczony "Faust Tapes" 1973 oraz "Faust IV" 1973 r. 

Zwracają uwagę świetne realizacje, co dotyczy także innych krautrockowców (subiektywnie mam na myśli CAN). Precyzyjne ściąganie dźwięków, zabawy w uprzestrzennianie muzyki, nadawanie jej charaktery spektaklu z dodatkowymi elementami jak dialogi, odgłosy naturalne i nie. Niemcy pod względem sposobu i jakości nagrań pokazują wysoką klasę. Potrafią pokazać.

Poniżej zdjęcia wydań: Seria Legendy Rocka, 24 bitowe remastery, grają bdb. Analogów nigdy nie słuchałem, co się może zmieni.

W "So Far" każdy utwór ma grafikę towarzyszącą, która chyba ma "przybliżyć" klimat. Ale czy to się zgadza? Należy samemu sprawdzić.

Offline maniek67

• maniak
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 02, 2019, 20:33 »
Mam jeden album Faust - Freispiele, jak w tytule zabawa dźwiękiem ;)

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 05, 2019, 11:04 »
Wg mnie z twórczości FAUST liczą się cztery pierwsze albumy, a wśród nich: "Faust" 1971 r., "So Far" 1972 r., rzeczony "Faust Tapes" 1973 oraz "Faust IV" 1973 r. 

zdecydowania. Ale te wspolczesne od Something Dirty sa tez dobre, ja lubie
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 05, 2019, 11:46 »
Od "Something Dirty" powiadasz, trza będzie obadać.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 05, 2019, 11:58 »
Sprawdzam na szybko i widzę że coś im składu ubyło zasadniczo przez lata. Występują teraz we dwóch, czy trzech, a na początku było całkiem ich sporo.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 18, 2019, 23:58 »
Przy okazji czytania o nurcie Krautrock można doszukać się nazwiska współczesnego niemieckiego (jakże) kompozytora Karlheinza Stockhausena, który określany jest jako jedna z najbardziej prominentnych postaci współczesnej awangardy muzycznej. (W ostatnich latach życia kompozytor ten „zasłynął” niezbyt fortunnymi wypowiedziami na temat zamachu z 11. września 2001 r., za co zalała go fala krytyki i z czego pomimo starań, nie udało mu się do śmierci wyplątać.) Jego studentami było dwóch muzyków tworzących CAN - starszych kolegów FAUST, chodzi o Irmina Schmidta i Holgera Czukaja.

Część z tego czym zajmował się Stockhausen wg mnie można odnaleźć w nagraniach: CAN i FAUST. Nie będę przepisywał za wiki wszystkiego co łączy się z jego nazwiskiem ale: „Swoje pierwsze utwory w latach 50. pisał, korzystając z techniki serialnej i punktualizmu. Był również związany z ruchem muzyki konkretnej i elektronicznej. W 1956 skomponował Gesang der Jünglinge (Śpiew młodzianków) – jedno z pierwszych arcydzieł muzyki elektronicznej. Stockhausen eksperymentował także z muzyką konkretną oraz łączył dźwięki elektroniczne z tradycyjnymi instrumentami akustycznymi. Artysta był też zainteresowany kwestiami budowy przestrzeni muzycznej.”

Nie oznacza to, że grupy te pozbawione były oryginalności, czy innych wpływów ale zastanawiając się nad tym jak oni to robili że się tak dobrze nagrywali, doszedłem do Stockhausena. Muzyce niczego nie ujmując.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 19, 2019, 11:35 »
No proszę, na okładce pierwszej płyty CAN „Monster Movie” 1969 r. doczytałem, że Irmin Schmidt – klawiszowiec i Holger Czukay – basista, wywodzą się z akademickiego nurtu Nowej Muzyki i byli pupilami K. Stockhausena. Perkusista  - Jacki Liebezeit natomiast, to reprezentant free jazz`u. Oni wraz z młodym rockowym gitarzystą Michaelem Karoli i rzeźbiarzem, Afroamerykaninem Malcolmem Mooney - vocal, postanowili stworzyć zespół „całkowitej równości”, bez gwiazd, solistów i ego.

Pierwsza płyta jest nieco szorstka, momentami punkowa, nie ma w sobie tak doskonałego dopracowania studyjnego i brzmienia jaki prezentują kolejne ale jest tam już tego zalążek.

Prezentowane wydania są remasterami z oryginalnych taśm, przy których przygotowaniu brał udział m.in. I. Schmidt i H. Czukay.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 08, 2021, 14:42 »
Nie byłem pewny czy tu ich wpasować? Ale skoro psychodelia jest wymieniania przez wiki jako jeden z elementów określających nurt krautrocka, to znaczy że wątek nie zbacza. Mnie dzisiaj od przedpołudnia w tripy wciąga Kratwerk :D. Młodsi koledzy wymienianego powyżej Can, kolejni przedstawiciele niemieckiej postrockowej awangardy muzycznej.

Autobahn płyta z 1974 r., choć była już czwarta w dorobku grupy, jako pierwsza zaznaczyła się na listach światowych. W Anglii była czwarta, w USA piąta, u Niemców dotarła na siódmą pozycję.

Radio-Actiity z 1975 r., najwyższa pozycję na listach osiągnęła we Francji gdzie była nr 1. W Niemczech notowana była na 22. miejscu.

Notowania albumów oczywiście nie są wyznacznikiem ich zawartości i jakości muzycznej (tym bardziej realizacyjnej), a jedynie panujących ogólnie gustów. Dzisiaj te płyty są remasterowane i dalej mają swoje życie. Tymczasem u mnie cyfrowy przekaz z przeszłości w wersji analogowej.  :)

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 08, 2021, 16:35 »
Nie byłem pewny czy tu ich wpasować? Ale skoro psychodelia jest wymieniania przez wiki
Nic ja nie wymienialem.... 😋😋😋😋
.
.
.

No i chyba mnie zainspirowałeś..... następna będzie Kraftwerk..... Nigdy nie słuchałem.... Obiła się o moje uszy ta kapela w czasach młodości....
Kolumny JBL. Transport, przetwornik. Końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite - działka

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 08, 2021, 16:56 »
Nie wiem czy to psychodeliczny.... Na razie to elektroniczny.....
Ale czemu by nie.....

Się słucha...... 👂👂👂

U mnie (w Tidalu) inna okładka......

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 08, 2021, 17:35 »
No, ostatni utwór to prawdziwa psychodelia..... w ogrodzie.... 🙃🙃🙃

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 08, 2021, 17:44 »
Tak, to taka elektronika, co to potrafi człowieka fajnie przewieźć muzycznie i przestrzennie. 🙂

Online kefas

• maniak
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 09, 2021, 11:44 »
A taką   Psychodelię znacie? Zespół co prawda powstał z grupy jazz-rockowej Panta Rei ale potem przerodził się w psycho-rock