Autor Wątek: Psychodeliczny. )  (Przeczytany 11644 razy)

Offline Pboczek

• maniak
Odp: Psychodeliczny. )
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 13, 2021, 22:46 »
To też Niemcy?
Znalazłem jakiś rockowy Karat na TIDAL, pierwsza płyta z 1977 r., Albatrosa jednak brak.

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 14, 2021, 09:40 »
I to ze wschodniego Berlina. DDR Panie 8)

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 14, 2021, 10:06 »
Po za Albatrosem, co polecasz?

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 14, 2021, 12:20 »
 Dawno już tego zespołu nie słuchałem ale przy okazji trafienia na ,,Albatrtos'' chcę sobie posłuchać te płyty które mam.  ,,Der Blaue Planet''. chyba najbardziej utkwiła mi w pamięci.
Lubię czasem posłuchać czegoś innego. My mieliśmy Perfect, Lombard, Budka Suflera, Nalepę itp. itd. Węgrzy Locomotiv GT, Omegę, Jugole Gorana i jego Bijelo Dugme, Ruscy Mashina Vremeni a DDR Karat, Puchdys  ;)

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 28, 2021, 20:37 »
Kefas, na przykładzie tej muzyki, dociera do mnie jak różne możemy mieć skojarzenia z psychodelią i zarazem wrażliwość psychiczno/muzyczną. Mnie się Karat z tej płyty, nie kojarzy z psychodelicznym graniem. Jest to muzyka która trochę goni zachód z elektronicznym brzmieniem, ale nie zabiera mnie ona w żadne zaklęte  rewiry. Nie wywołuje efektu psychojazdy, nieprzewidywalności, tego, kiedy dźwięki wciągają cię w klimat, którego nawet nie chcesz, ale on chwycił i nie puszcza dopóki nie skończy się utwór lub go nerwowo, nie ściszysz.

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 29, 2021, 08:50 »
Dla mnie Kraftwerk to nie psycho  :) Kiedyś czytałem, że Krautrock to niemiecka odmiana Prog-Rock'a i że Kraftwerk do niego (Krautrock) się zalicza. Ale jak to fajnie napisałeś każdy odbiera to po swojemu.
Swego czasu Poznałem zespół Kvartetten Som Sprängde i jego płytę Kattvals która dla mnie jest bardzo psycho natomiast ten zespół ze Szwecji  zakwalifikowany został do Prog Rocka. Polecam szczególnie trzeci utwór z tej płyty.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2021, 10:12 wysłana przez kefas »