Psychodeliczny. )

Zaczęty przez wojtek41, Luty 24, 2015, 17:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

stary audiofil

#25
Vanilla Fudge
Pierwsza płyta 67.........powrót w 2002 płytą return,w 2007 zagrali po swojemu Zeppelinów.
w 2008 z orkiestrą.Posiadam wszystkie ich płyty z wyjatkiem Live z 1991.
Moze sie podobać,choć dłuższe słuchanie w/g mnie męczy i nuży

Podobnie w 67 powstał zespól SPOOKY TOOTH ,choć piewrsza płyta pod nazwa jeszcze jako bodajże
Art-Supernatural,reaktywacja w 2000 z płyta cosmic violence.
W 69/70 powstał zespół Patto i nagrał 2 płyty z jednym członkiem spooky tooth który odszadl z zespołu.
Bardzo fajne granie-te hamondy i vocal dość typowy i jednocześnie topowy dla psychodelii.

wojtek41

SPOOKY TOOTH. Dzieki za przypomnienie. Zupelnie o nich zapomnialem... :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

stary audiofil

Takie grzybki halucypki?
Nie zartuj...........nigdy nie bralem żadnego świństwa także spoko,poza tym proszę nie trolować.
Może jakiś zespół psychodeliczny wymienisz i napiszesz coś w temacie.
Czy atomic rooster można zaliczyć do psychodelii?
Vincent Crane zdaje mi sie ,że brał coś i od tego tez zmarł,więc może?

elem

July, niedawno poznana przeze mnie grupa. Psychopieśni pierwsza klasa. Aż dziwne, że nie pociągneli dłużej,

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Komentarz zbedny...)

wojtek41

Ars Nova - Ars Nova. 1968 rok.  Krotka 35 minutowa plyta. Warta zainteresowania, zwlaszcza ze producentem jest Paul Rothchild, )


wojtek41

The 5th Dimension - The Magic Garden.
Ktos kiedys trafnie napisal. Bardzo ambitny soul/pop, w cudownej psychodelicznej oprawie.
Trudno sie nie zgodzic...)


wojtek41


wojtek41

Klasyk. )

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Listopad 20, 2015, 22:34
Klasyk. )
Ale za to jaki klasyk :)
Mam na vinylu niestety wznowienie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

trafiło się ślepej kurze :)  The Smoke, wydanie Sidewalk, US 1968, przyzwoity stan, kapitalna płyta



a tej reedycji jeszcze nie otworzyłem


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Gdybyś jednak chciał otworzyć i coś skrobnąć... ;)  Na dziś mam tylko cd, więc sam rozumiesz... ;)

elem

Dobra, ale dzis króluje The Smoke:)  Love - Piszą, że z oryginalnych taśm matek zrobili.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Cytat: elem w Czerwiec 07, 2016, 22:12Love - Piszą, że z oryginalnych taśm matek zrobili.
Napisać mogą co chcą. Doświadczonego ucha nic nie zastąpi.  :)

MAC

A czemu nikt nie wspomina o Sisters of Mercy?
Niby ktoś tam uważa to za rock gotycki, pewnie przez specyficzny wokal Eldritcha ale ja ich zawsze odbierałem i odbieram jako totalną psychodelię. Kiedyś za nimi szalałem a teraz to już słucham od czasu do czasu ale z wielka radochą.






moon

z nowych/nowszych kapel space/kraut/psycho moge polecic Follakzoid, The Oscillations, Dead Skeletons, Sexton Creeps, Psychic Ills, Sur Occulto, Acid Mothers Temple

ps Can, Brainticket podchodza pod psychodelie?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Cytat: moon w Czerwiec 08, 2016, 10:16Can, Brainticket podchodza pod psychodelie?

encyklopedycznie rzecz biorąc to pewnie nie, ale nie widzę przeciwwskazań, żeby się na ten temat pospierać :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Księgowy

#43
... bardzo lubię !!! kilka pierwszych płyt.
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

gratefullde

Jedna z bardziej psychodelicznych płyt: Cruising with Ruben & the Jets - Frank Zappa The Mothers & Invention

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

Flip Back

Cytat: wojtek41 w Luty 24, 2015, 22:02
Andwella's Dream - Love & Poetry. 1969.
Pogranicze psych i progrocka. Znakomita plyta. Uwazana za kwintesencje stylu konca lat 60-tych.  Uwaga ! Na winylu warta minimum 1000 euro.
Na naszym popularnym portalu aukcyjnym, jakiś czas temu widziałem oryginał z coś ponad "piątkę" :-)

gratefullde

Psychodeliczny to może krautrock też się łapie?
Dziś odkurzam. Mam sporo płyt z tego nurtu i z rockowego niemieckiego grania typu Jane c zy Kin Ping Meh.
Prawie same first pressy mi sie ostali.
Teraz Faust,  Faust Tape. Świetny zespół,  chyba wyznacznik nurtu krautrockowego. Może Tomek coś więcej napisze, bo zna się lepiej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ja mam to niby przeczytać cóżeś tam wkleił?  :o

gratefullde

Cytat: masza w Sierpień 14, 2016, 20:35
Ja mam to niby przeczytać cóżeś tam wkleił?  :o
To okładka płyty :)
Na ich pierwszej jest klisza z rtg dłoni ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9