JAZZ

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht


elem

Cytat: frywolny trucht w Październik 09, 2014, 14:41Pojawiający się w prawym kanale tenorowy saksofon (...) ma nieprzyjemny przydźwięk. Coś jakby igła się przybrudziła, ale tylko przy odczycie jego instrumentu.

W którym utworze?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

To się pojawia na całej płycie, gdy występował dany instrument i osiągał daną tonację. Nie pamiętam teraz dokładnie, które to kawałki.

elem

hmm, nic takiego nie ma ani na wydaniu Classic records z 2001 ani na MoV. Chyba wiem o jaki dźwiek ci chodzi, ale to nie występuje przy solach saxu w lewym czy prawym kanale. Posłuchaj kóńcówki All Blues. Tam jest taki fragment po solo Evansa. Cobb gra szcoteczkami i dzwiek jest o czestorliwości trzeszczenia/smażenia ale to jest dźwiek z instrumentu. Do tego jeszcze nakładają sie wydmuchy z dęciaków grających unisono i wrażenie zniekształcenia gotowe. Bardziej to słychać na wydaniu Mov, które jest mniej rozdzielcze. Wydaje mi się jednak, ze Goldring sie w tych momentach nie wyrabia i to jest główna przyczynia wrażenia tych nieczystości.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Brzmi logicznie. Jak skończę Assassina, wrzucę tutaj próbkę do odsłuchania.

elem

Jeszcze kilka słów o różnicach między re-edycjami Classic Records  i MOV.

Pierwsza to bardzo porządne tłoczenie 200 Gram HQ Quiex SV-P, remaster z taśm analogowych.

MOV wg mnie korzysta z remasterów cyfrowych Sony z 2008. Wskazuje na to choćby bonus "OnThe Green Dolphin Street", który ukazał się wtedy w jubileuszowym boxie KOB. Pierwszy raz MOV wydał wersję 2LP z tym bonusem w 2010r. I od tego czasu nie poprawili dwóch liteówek w nazwisku Adderleya :) . Zarówno na przedniej i tylnej okładce (lewa strona wewnątrz GF MOV) wydrukowali "Adderly" . Za to na wydaniu MOV mono z 2013 nie ma już tego blędu.

Brzmienie edycji Classic Records z 2001 jest dużo lepsze niż współczesne wydanie 2LP z MOV. Lepsze wybrzmienia, dynamika, przestrzeń. AAA - to słychać. MOV jest troche przytłumione, mniej rozdzielcze, "przybrudzone" (cyfrą?). Zaletą wydania MOV są bonusy, zwłaszcza "On Green dolphin Street".

Wydanie Classic Records nie jest już oficjalnie dostępne. Używane w stanie NM można kupić za 40 euro, moim zdaniem warto.  w 2001 nowe kosztowało 30 USD.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Ja zaś urodziłem próbkę swojej wersji Kind of Blue. Zaczyna się w tzw wejściach od 20 sekundy, a rzęzi regularnie w 30.
Prawy kanał. Ten instrument tak robi całą płytę, na szczęście nie jest przodującym.
Próbka do pobrania w załączniku.


elem

No i ok, tak to gra na każdym z posiadanych wydań LP i CD. Tak dmuchają, że aż furczy :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#33
http://www.discogs.com/Chad-Wackerman-Dreams-Nightmares-And-Improvisations/release/4937172
cena regularna: http://www.sklep.megahz.com.pl/chad-wackerman-dreams-nightmares-and-improvisations.html









                                                klik w zdjęcie powiększa je.

Limitowane, numerowane wydawnictwo. Zakupione bezpośrednio u Audio Cave na tegorocznej wystawie Audio Show. Za stówkę.

Opakowanie jak widać. Okładka winyli typu gatefold. Koperty papieorwo-foliowe. Wszystko schludnie. Dwie dość grube, czarne płyty. Niestety obie dość intensywnie falują przy skraju. Falka jest drobna ale krótka, złośliwa. Wkładka cały czas bryka góra-dół, bo obroty 45 na minutę dokładają swoje. Choć nie słyszę wpływu na dźwięk, to nie wygląda zbyt dobrze.
Rzecz się uspokaja do poziomów akceptowalnych w połowie strony.
Dźwięk jest bogaty, kompletny tonalnie, raczej sygnalizujący jednak dolne rejestry niż górne- na współczesną modłę, przejmujący, dosadny.
Zajawka:


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cekmar

Ledwo igła trafiła na ścieżkę, zamknąłem oczy i... w momencie ściana za kolumnami odjechała kilka metrów do tyłu, a powstałą przestrzeń wypełnił dźwięk perkusji Chada..."Glass Lullaby" skończył się szybciutko i ściana odjechała jeszcze o kilka metrów... rozbrzmiał "A New Day" w pełnym instrumentarium, a ja przeniosłem się, jak we śnie, na rogatki miasta, gdzie drogi nie mają asfaltu, a nieliczne chałupy zieją pustymi otworami niegdysiejszych okien i drzwi...
Pod zamkniętymi powiekami przewijał mi się pejzaż głębokiej nocy na długo przed świtem, a światło księżyca wyciągało głębokie cienie z ciemnych latarni, przydrożnych drzew i niewyraźnych budowli, skąd dochodziły złowrogie szmery, potęgowane echem pustych, niezamieszkanych pomieszczeń.
Wraz ze zmieniającymi się stronami płyt, wędrowałem po opuszczonych fabrykach, gruzowiskach, by dotrzeć wreszcie do centrum opustoszałego nocą miasta i samotnie przechadzać się po ulicach, zaglądać do witryn sklepów, zadzierać głowę w stronę bzyczących neonów, czy też długo wpatrywać się w leniwie zmieniające się światła ulicznych sygnalizacji... grudniowy spacer w mroku czarnej nocy... tylko ja, księżyc i Chad Wackerman.

Audio-Cave daje radę!

frywolny trucht

Bardzo mi się spodobał opis cekmara tej płyty na fejsie. Poprosiłem, żeby zarzucił i nam ów opis. Stało się.
W ramach uzupełnienia dodam, że płyty kolegi są proste.
Ergonomia forum i fejsa są na tyle inne, że z oporami przebiega oswajanie jednych z drugimi w nie swoim środowisku :)

jajacek1410

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 20:06Zakupione bezpośrednio u Audio Cave na tegorocznej wystawie Audio Show. Za stówkę.
Zmysł do interesów w narodzie ginie. :) Było brać cały nakład. Za 136,50 bym odkupił. 250 zł to dla mnie zapora :(
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 20:06Zakupione bezpośrednio u Audio Cave na tegorocznej wystawie Audio Show.
A mieli Hipgnosis z obrazami Sętowskiego ? Tu cena jeszcze bardziej zaporowa - ok 3 stówek :(
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Raczej nie, ale może Svart coś wypatrzył. Wiesz, to stało pod jakimś stołem, trzeba było zapytać, a macie Wackermana bo widziałem Wasze zajawki, że będzie? Audio Cave lansowało się nie płytami a sprzętem. Podjęli współpracę z jakaś firmą z wyższej półki  ( nie pomnę teraz jaką) i sobie pogrywali na nim. Niekoniecznie z winyla w dodatku. Taka historyja :)

jajacek1410

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 23:17Audio Cave lansowało się nie płytami a sprzętem. Podjęli współpracę z jakaś firmą z wyższej półki
No tak. Rzeczywiście, w wydawanym przez Audio Cave Lizardzie widzę reklamy przyzwoicie wyglądających gramofonów. To pewnie ta firma.

Przy okazji - przy prenumeracie Lizarda (poświęcony rockowi progresywnemu, jakby co) - płyta cd gratis. W zeszłym roku dostałem Tenebris - bardzo warto było :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Cytat: jajacek1410 w Grudzień 04, 2014, 21:42Zmysł do interesów w narodzie ginie.

Przed wyprawą na Audio Show dokonałem sporo odsłuchów nowych dla mnie rzeczy (ano nie znam całej muzyki świata) i koniec końców wszystko mi się pomieszało, nie potrafiłem stwierdzić co Wackerman tak naprawdę gra. Pamiętałem tylko, że chcę. Weź rób biznesy na tak słabych fundamentach :)

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 09, 2014, 14:41
http://www.discogs.com/Miles-Davis-Kind-Of-Blue-2/release/2506823





Ok. 120 zł  w MM.

Schludne wydawnictwo, okładka gatefold, zwykłe koperty ( na zdjęciu już po wymianie na moje antystatyczne) , dwa grube, czarne krążki z minimalnymi odchyłkami. Lekka fala, z 1 mm mimośrodowości na stronie 3.

Realizacja materiału. Z jednej strony doskonała dynamika, selekcja instrumentów, hektary przestrzeni. W zasadzie 6 jak nic się należy. Jest jednak jedno ale. Pojawiający się w prawym kanale tenorowy saksofon (Wyn Kelly) ma nieprzyjemny przydźwięk. Coś jakby igła się przybrudziła, ale tylko przy odczycie jego instrumentu. No i teraz nie wiem czy wina realizacji, źle umieszczonego mikrofonu, remasteru wycyzelowanego do granic możliwości, czy może igła mi się kończy, albo rezonans jakiś wywołany częstotliwością tego dźwięku? Byłoby to troszkę dziwne, bo trąbka Milesa osiąga takie pułapy, że wyrywa z butów i nic się nieprzyjemnego nie dzieje.
No i nie wiem. Nie mogę ocenić tej płyty.





To są dwie płyty KoB? . Ja mam tylko jedną .

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gratefullde

Nie łam się, też mam jedną. Jest tak dobra, że nie tęsknię za drugą ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Wydawnictw tego tytułu jak piesełów. Czyli dużo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

To jest chyba wersja MOV z dodatkową ścieżką z "Flamenco Sketches (Alternate Take)"
i bonusem "On Green Dolphin Street"

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 23, 2016, 21:59
To jest chyba wersja MOV z dodatkową ścieżką z "Flamenco Sketches (Alternate Take)"
i bonusem "On Green Dolphin Street"


To jest bdz wydanie. Z wodotryskiem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Uff a balem sie że coś mnie omineło

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gratefullde

Kenny GARRETT: Do Your Dance! /2016/

Płyta, którą już od jakiegoś czasu mam i słucham z zainteresowaniem i przyjemnością, na CD. A dziś otrzymałem, dzięki koledze Panu elem, wersję 2 x lp.

Recenzja albumu: http://longplayrecenzje.blox.pl/2016/06/Kenny-GARRETT-Do-Your-Dance-2016.html

Od siebie dodam, że realizacyjnie płyty Garretta nie każdemu mogą przypaść do gustu. Mnie średnio. Cd charakteryzowało się takim mocnym, masywnym, ciemnym soundem i miałem nadzieję, że na vinylu będzie ciut lepiej. Jest niewiele lepiej, ale lepiej :)
Samo wydanie płyty - bez zarzutu. Minusy: cena.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

I jeszcze jeden Kenny: Album Seeds From The Underground. Oczywiście lp, 2 płyty w jednej kopercie, w odróznieniu od opisywanej poprzednio, gdzie jest okładka gatefold. No ale nic. Za to zaskok brzmieniowy, jest lżej i bardziej selektywnie ale umiarkowanie :)

poza tym same plusy a wady jak wyżej ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9