Odtwarzacze CD Pioneer

Zaczęty przez gratefullde, Wrzesień 10, 2015, 21:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

ziko369

No i po robocie, kupiłem Akai cd55 😜

GB

Cytat: ziko369 w Styczeń 06, 2021, 07:47
Czy 1400 zeta za Pioneera pd-s06 to git cena?
Jeśli stan ok to tak. Ja ostatnio przytuliłem PD-95.

Mam też PD-S06. Dużej różnicy pomiędzy nimi w graniu nie zauważam, ale mój słuch to taki średni jest, ale wagowo ten nowy 20kg a stary z 10.



Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Jak z perspektywy dłuższego osłuchania gra nowe Cd, są jakieś różnice do wcześniejszego?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB



Cytat: Pboczek w Luty 04, 2021, 20:17
Jak z perspektywy dłuższego osłuchania gra nowe Cd, są jakieś różnice do wcześniejszego?

Hej,

Jak to napisać - wg. mojego ucha model PD-S06 grał jaśniejszą górą pasma i w tej części dźwięk był bardziej szczegółowy. W przypadku PD-95 poszczególne pasma są bardziej zrównoważone - a bas bardziej wyraźny.

Przepraszam, ale moje zdolności przelewania dźwięku na papier są bardzo ograniczone, a dodatkowo pamięć już nie tak sprawna.

Pomimo, że PD-S06 jest niższym modelem od 95ki, mi jego granie odpowiadało, choć musiałem go sprzedać, ze względu na konieczność inwestycji w inny sprzęt.

Tyle pamiętam.

A Ty co finałowo kupiłeś?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

W zasadzie nie planowałem ostatnio zmieniać cd, chociaż  ::). Mam od dłuższego czasu Sansui z ostatniego miotu tej firmy i byłem zadowolony z jego grania do czasu kiedy pojawiał się u mnie AT09/III.
Okazało się że ten cd, gubi gdzieś krańce średniego pasma. Gra fajnie przestrzennie z gazem ale co z tego  :(.
Nie słucham więc na poważnych posiadach z cd, tylko drapię winyl, a przerwach pomiędzy utworami zastanawiam się czy iść głębiej w czarne, czy podciągnąć cd 8).


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

#55
Cytat: Pboczek w Luty 05, 2021, 12:28
W zasadzie nie planowałem ostatnio zmieniać cd, chociaż  ::). Mam od dłuższego czasu Sansui z ostatniego miotu tej firmy i byłem zadowolony z jego grania do czasu kiedy pojawiał się u mnie AT09/III.
Okazało się że ten cd, gubi gdzieś krańce średniego pasma. Gra fajnie przestrzennie z gazem ale co z tego  :(.
Nie słucham więc na poważnych posiadach z cd, tylko drapię winyl, a przerwach pomiędzy utworami zastanawiam się czy iść głębiej w czarne, czy podciągnąć cd 8).
Od czasu pracy w domu zmieniłem źródło na wygoniejsze w obsłudze. Obecnie winyl to od święta u mnie jest drapany.

PS
A z jakiej wkładki przesiadłeś się na tą AT? Na jakim drapaku grasz? I jakie Ramię będzie odpowiednie pod tą wkładkę?

Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Słuchałem wcześniej na Goldim 1042 - MM. AT wisi na tp21, standardowym ramieniu Thorensa Td 318. Gra że hej, choć rezonans wypada na 7 Hz.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Co do odtwarzaczy Pioneera.....
Dziś słuchamy na takim cacuszku.... cały w miedzi w środku, z 15 kg wagi będzie....  :P

Pioneer PD-93

Jeden z moich kolegów kupił, to sobie słuchamy.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Luty 05, 2021, 18:58
Co do odtwarzaczy Pioneera.....
Dziś słuchamy na takim cacuszku.... cały w miedzi w środku, z 15 kg wagi będzie....  [emoji14]

Pioneer PD-93

Jeden z moich kolegów kupił, to sobie słuchamy.... [emoji3]
Mój to PD-95 to samo co 93 tylko 3kg cieższy.

Środek rzeczywiście miedziany. Jak wrażenia?

Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Cytat: GB w Luty 05, 2021, 19:05Mój to PD-95 to samo co 93 tylko 3kg cieższy.

Środek rzeczywiście miedziany. Jak wrażenia?
Lepszy od CD mojego kolegi, ale niestety gorszy od mojego CD.
Bardzo pięknie wygląda, pięknie zbudowany, nieźle gra. No i ceny obecnie zaporowe.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Luty 05, 2021, 19:08
Cytat: GB w Luty 05, 2021, 19:05Mój to PD-95 to samo co 93 tylko 3kg cieższy.

Środek rzeczywiście miedziany. Jak wrażenia?
Lepszy od CD mojego kolegi, ale niestety gorszy od mojego CD.
Bardzo pięknie wygląda, pięknie zbudowany, nieźle gra. No i ceny obecnie zaporowe.
A wczym objawiają się różnice?

Dlaczego nóżki tego cd wiszą w powietrzu?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Cytat: GB w Luty 05, 2021, 19:36Dlaczego nóżki tego cd wiszą w powietrzu?
Bo postawiliśmy go na naszych nóżkach, trzech nóżkach..... i wtedy lepiej gra.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Luty 05, 2021, 19:42
Cytat: GB w Luty 05, 2021, 19:36Dlaczego nóżki tego cd wiszą w powietrzu?
Bo postawiliśmy go na naszych nóżkach, trzech nóżkach..... i wtedy lepiej gra.... [emoji3]
To jakieś specjalne nóżki?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Luty 05, 2021, 19:52
Voodooaudio  8).
TaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.........
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

audiokawosz

Cytat: wiki w Luty 05, 2021, 19:54
Cytat: Pboczek w Luty 05, 2021, 19:52
Voodooaudio  8).
TaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.........
Za mało polityki czas g burze o podstawki zaczynać :D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

wiki

Cytat: audiokawosz w Luty 05, 2021, 19:55
Cytat: wiki w Luty 05, 2021, 19:54
Cytat: Pboczek w Luty 05, 2021, 19:52
Voodooaudio  8).
TaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.........
Za mało polityki czas g burze o podstawki zaczynać :D
Do wątku o polityce nawet nie wchodzę i nie czytam.... bajajcie tam sobie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: GB w Luty 05, 2021, 19:47
Cytat: wiki w Luty 05, 2021, 19:42
Cytat: GB w Luty 05, 2021, 19:36Dlaczego nóżki tego cd wiszą w powietrzu?
Bo postawiliśmy go na naszych nóżkach, trzech nóżkach..... i wtedy lepiej gra.... [emoji3]
To jakieś specjalne nóżki?

Pozdrawiam,
GB
Tak, dobierane latami i eksperymentami....
To co obecnie to tak:
- pojemnik z Ikea (chyba na przyprawy),
- dwa serduszka żelowe,
- krążek sklejki,
- krążek karbonowy.
Brakuje jeszcze kolca Superspike, nie mieliśmy wolnych....

A tak w ogóle to już opisywałem patent na forum ale nikt się nie zainteresował i nie zrobił....
No brak tu osób/forumowiczów żeby robić różne eksperymenta..... 🙃🙃🙃🙃🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Ja bardzo chętny na eksperymenta :).  U mnie cd stoi na podstawkach ze sprężynami, to mu nie szkodzi.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

EmilioE

Taki smok dziś u mnie wylądował PD-70ae!!! 😀 O żesz w mordę jaki ciężki kloc, prawie 19 kg. Słucham...
Pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to taka, że mało jeszcze słyszałem. Spodziewałem się fajerwerków i opadu szczęki, a tu nic z tego! Tu jest spokój, gładkość, brak sztuczności, kultura, kultura...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GB

Cytat: EmilioE w Marzec 31, 2021, 18:45
Taki smok dziś u mnie wylądował PD-70ae!!! [emoji3] O żesz w mordę jaki ciężki kloc, prawie 19 kg. Słucham...
Pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to taka, że mało jeszcze słyszałem. Spodziewałem się fajerwerków i opadu szczęki, a tu nic z tego! Tu jest spokój, gładkość, brak sztuczności, kultura, kultura...
No i fajny wzmacniacz z wrocławskiej manufaktury.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Cytat: EmilioE w Marzec 31, 2021, 18:45wylądował PD-70ae
To jest taki co ma kawosz?
Fajny dla wielbicieli sacd. Gra super z sacd tylko ja mam może 5 płytek na krzyż z tego formatu  :)

EmilioE

To taki jak Kawosza, trochę mu pozazdrościłem szybki 😉
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

masza19


EmilioE

 :gn: Życie jest piękne!  :D
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500