Autor Wątek: Odtwarzacze CD Pioneer  (Przeczytany 18571 razy)

Offline Piterski

• maniak
Odp: Odtwarzacze CD Pioneer
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 01, 2021, 13:19 »
Sam byłem zaskoczony jak klasowy CD wprowadza normalność i taką niewymuszoną swobodę grania, a SACD to moim zdaniem bardzo dobry format, szczególnie rejestracje klasyki wypadają jak dla mnie w pełni bez poczucia niedosytu.

Offline EmilioE

• maniak
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 01, 2021, 14:14 »
Sam byłem zaskoczony jak klasowy CD wprowadza normalność i taką niewymuszoną swobodę grania, a SACD to moim zdaniem bardzo dobry format, szczególnie rejestracje klasyki wypadają jak dla mnie w pełni bez poczucia niedosytu.
Czyli powiadasz, że Twój Esoteric dorównuje mojemu Pionkowi?
Dopiero jeden dzień go mam, więc trochę potrwa zanim wyjdę z szoku poznawczego, a na razie trudno mi nawet ułożyć sobie ten dźwięk w głowie. Klasa!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling EL34, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase + Audion Silver Night 300B, Rega RP6 + Dynavector 10x5 + RCM Sensor Prelude, Pioneer PD-70ae, Resolution Audio Opus 21, Pioneer N-70AE, HiFiMAN HE-500

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 01, 2021, 14:22 »
Nie porównywałem ich bezpośrednio, ale to jest inne klasowo granie niż z urządzeń jakie słyszałem dotychczas lub porównywałem do siebie.
Przestałem się zastanawiać czy brzmienie jest analogowe czy cyfrowe, rozjaśnione czy też ciemne w barwie. Po prostu jest takie jak być powinno.

Online GB

• maniak
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 16, 2021, 10:30 »
Hej,

Takie pytanie, moim pionierze zaczyna niedomagać laser, podczas słuchania jakby się zawieszał i przeskakiwał.

Czy sprawa jest do uratowania, czy rozglądać się za nowym?

Czy możecie polecić speca od cd?

Dobrze, aby był z okolic Dolnego Śląska.

Offline masza

• maniak
  • no more spawów ;)
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 16, 2021, 10:36 »
Nie wierzę, że to pisze...  :o

Może MacGyver?
Z każdym dniem rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w dude.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 16, 2021, 10:49 »
Nie wiem czy to dobra sugestia, będzie się potem bujał tygodniami lub miesiącami. Zagadał bym z Mudą.

Offline masza

• maniak
  • no more spawów ;)
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 16, 2021, 10:56 »
Kiedyś Michał (jamówie) polecał bardzo dobrego serwisanta od CD (podobno najlepszy fachowiec od Revoxów) z jakiegoś salonu audio w Katowicach. Chyba Audio Styl ale nie dam sobie ręki za to uciąć.
Z każdym dniem rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w dude.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 16, 2021, 11:18 »
Wg mnie możesz już szukać nowego lasera. Na dłuższą metę ze starym, nic nie działasz.

Online GB

• maniak
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 16, 2021, 11:48 »
Hej, chyba faul start. Z ciekawości wrzuciłem tę płytę cd do odtarzacza DVD. I ten sam problem na tym samym ostatnim nagraniu.

Piękne tekturowe opakowania cd wymagają nieznacznej siły, aby wyjąć cd z opakowania. Chwyciłem jak na zdjęciu a że paluchy tłuste to się zabrudziło.

Efekt wystąpił na ostatnim utworze. Nie jestem znawcą, ale na cd utwory poukładane są chyba od środka do zewnątrz. Czy nie? Dlatego na ostatnim utworze pojawiły się problemy z czytaniem.

Nie mniej jednak znawca od cd przydałby się na przyszłość.

Offline cortes

• **
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 16, 2021, 12:15 »
Piękne tekturowe opakowania cd wymagają nieznacznej siły, aby wyjąć cd z opakowania. Chwyciłem jak na zdjęciu a że paluchy tłuste to się zabrudziło.

Polecam przekładać płyty z kartoników do plastikowych pudełek slim case. Unikamy palcowania płyt, jak również zarysowań spowodowanych wsuwaniem i wysuwaniem płyt.

Offline audiokawosz

« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 16, 2021, 16:59 »
Takie pytanie,
Aleksander Gaik . Terminy ma długie ale robi poważne naprawy . 517760882
Luxman PD 444 , SME 312S, Ortofon RS-212D, Pioneer PD 70AE , Cocktailaudio X45 , Linnart phono preamp , Linnart  preamp , Technics 30A , Technics 40A . DV XX2Mk2 , Ortofon  Quintet Mono , Ortofon SPU Royal N . EV FR 300 + kable wtyczki i listwa

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 16, 2021, 17:06 »

Polecam przekładać płyty z kartoników do plastikowych pudełek slim case. Unikamy palcowania płyt, jak również zarysowań spowodowanych wsuwaniem i wysuwaniem płyt.

Ja zakupiłem cienkie folie na płyty, takie jak w japońskich wydaniach dają.
I te wszystkie w tekturkach  najpierw w folie potem w tekturkę.
Kolumny JBL. Transport, przetwornik. Końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite - działka

Online GB

• maniak
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 16, 2021, 17:25 »
Takie pytanie,
Aleksander Gaik . Terminy ma długie ale robi poważne naprawy . 517760882
Pan Aleksander skąd pochodzi?

Offline audiokawosz

« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 16, 2021, 17:39 »
Limanowa
Luxman PD 444 , SME 312S, Ortofon RS-212D, Pioneer PD 70AE , Cocktailaudio X45 , Linnart phono preamp , Linnart  preamp , Technics 30A , Technics 40A . DV XX2Mk2 , Ortofon  Quintet Mono , Ortofon SPU Royal N . EV FR 300 + kable wtyczki i listwa