Quincy i banda

Zaczęty przez Wireless, Październik 03, 2015, 21:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Quincy Jones. Legenda jazzu i R&B. Kompozytor, trębacz, aranżer, producent.
Współpraca z Davisem, Rayem Charlesem i wieloma innymi ...

Z jego "bandy": Patti Austin, James Ingram, wielu, wielu innych. Czas, IMHO, na jego "Back On The Block" na naszym forum.

Zapraszam do wymiany informacji, poglądów, dyskusji na temat tego "człowieka-orkiestry"


Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Dla mnie, w zasadzie, to R&B na płytach z jego stajni z lat 90-tych się skończył, powiem szczerze ...

Słowa: "How Do You Keep The Music Playing"
How do you keep the music playing?
How do you make it last?
How do you keep the song from fading
too fast?
How do you lose yourself to someone
and never lose your way?
How do you not run out of new things
to say?
And since you know we're always changing
How can it be the same?
And tell me how year after year
You're sure your heart will fall apart
Each time you hear his name?
I know the way I feel for you is now or never
The more I love, the more that I'm afraid
That in your eyes I may not see forever, forever

If we can be the best of lovers
Yet be the best of friends
If we can try with every day to make it better as it goes
With any luck than I suppose
The music never ends
I know, the way I feel for you is now or never
The more I love, the more that I'm afraid

That in your eyes I may not see forever, forever
If we can be the best of lovers
yet be the best of friends
If we can try with every day to make it better as it goes
With any luck than I suppose

To poezja już jest.
A nie wspomnę o samej klasie wykonania ... Tak, jak Jakub napisał w innym wątku - jak na płycie jest nadruk "QWest" - to jakość gwarantowana ...

Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Szczeniakiem będąc, usłyszałem tą piosenkę po raz 1szy ...
I od tego czasu jestem jego fanem

Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A potem prześwietny "Back On The Block" z plejadą gwiazd: Hancockiem, Rayem Charlesem, Chaką Khan, Zawinulem, Bobbym McFerrinem...

Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Kupe kasy zarobil na produkcji "Thiller" M. Jacksona. Swoja droga, tez go kojarze od czasu "Ai no corrida". Bardzo ciekawa postac.
Fajny watek  ;)

Jakub

Thriller to jest album pomnik. Wzorcowy album popowy. Chociaż, patrząc na dzisiejszą radiową sieczkę, Taylory Swifty i inny shit, to Thriller by wsadzili dzisiaj na półkę "muzyka alternatywna".

Wireless

Miło mi, że wątek się podoba :)

A jak Q & Banda, to nie może zabraknąć jego chrzestnej córki - Patti Austin. Ja od zawsze mam skojarzenia z naszą Ewą Bem :)


Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A jak Patti Austin, to nie może zabraknąć jej, nominowanego do Oscara, duetu z Ingramem (film: "Best Friends"):

Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A jak, często współpracujący z Q, Ingram, to nie może zabraknąć jego duetu z Michaelem McDonaldem



I tak powoli zaczynamy jedną osobą i jej powiązaniami pokrywać cały R&B lat 70tych i 80tych ... Taki właśnie jest promień rażenia Q :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A tak w ogóle, coby Was trochę rozruszać, to ...



Z "Impry u Q" ;) czyi "Q's Jook Joint" - kolejnej znakomitej płyty Quincy'ego, z plejadą gwiazd.
Jego produkcje to prawdziwe "Smooth Jazzowe Concept Albums" - każdy jest zwartą całością, dość, z konieczności, kaleczymy jego autorskie produkcje, wstawiając tylko ich wycinki.
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Wracając do Patti. Znakomity album, od 1go do ostatniego utworu : "Love Is Gonna Getcha".
Dla miłośników tego typu muzyki - IMHO - must have



No nasza Ewa Bem, jak, że tak powiem, w pysk strzelił ;)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: Jakub w Październik 03, 2015, 22:12
Thriller to jest album pomnik. Wzorcowy album popowy. Chociaż, patrząc na dzisiejszą radiową sieczkę, Taylory Swifty i inny shit, to Thriller by wsadzili dzisiaj na półkę "muzyka alternatywna".

Dokładnie - to, w porównaniu z dzisiejszą kaszaną - awangarda ;)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Gdyby pop miał twarz Pana Q to słuchał bym go częściej.
Znakomita postać. Piętno jakie wywarł na muzyce jest ogromne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

#13
To jest Mistrz Muzyki Popularnej, niewątpliwie.

Z ciekawostek:

Album "Q's Jook Joint" ukazał się w dwóch wersjach, różniących się szczególikami.
To, co pamiętam, to jedna z wersji (ta, chyba, bardziej popularna) charakteryzowała się m.in. tym, że w utworze Heaven's Girl szeptała Naomi Campbell. W drugiej zaś tych szeptów nie było ... To jedna z różnic, które pamiętam - niestety - mam tylko wersję z Naomi, więc nijak sprawdzić nie mogę pozostałych różnic - smaczków ... :)


A oto i przedmiotowy utwór (wersja z Naomi)
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Gra Quincy z "The Dude" z kaseciaka Yamahy. Pytanie gdzie się Yoda zagubił....?

Keef98

Cytat: wojtek41 w Styczeń 05, 2016, 23:50Pytanie gdzie się Yoda zagubił....?
Już pisałam w "Dywagacjach".

wojtek41


Keef98

Cytat: wojtek41 w Styczeń 05, 2016, 23:53
Czyli gdzie...?
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=275.msg81251#msg81251
Napisał mi, że za jakiś czas wróci, jakby nie wchodził na forum, to mam z nim kontakt.

wojtek41

To się Yoda streszczaj  ;)

Keef98

Zawsze możesz się jakoś Mocą z Yodą porozumieć. ;) "Luke use the force".

Skywalker

Wyczułem anomalię mocy, stąd przybywam. Zajęty niesłychanie jestem. Wzmacniacz mi się sfajczył. I nie mam dostępu do Dewagacji. Zostały tylko słuchawki, póki co.

Keef98

Cytat: Skywalker w Styczeń 06, 2016, 04:01
Wyczułem anomalię mocy, stąd przybywam. Zajęty niesłychanie jestem. Wzmacniacz mi się sfajczył. I nie mam dostępu do Dewagacji. Zostały tylko słuchawki, póki co.
Obiecałeś wytłumaczyć, jak można zabić konto, aby wyglądało jak żywe. ;)

Skywalker

OK - hmmm - opiszę wobec tego:

Otóż operacja jest kilkupunktowa.
Założenia
1. chcesz sobie pójść w diabły z powodów dowolnie wybranych
2. jesteś wkurzona, że administrator nie chce Ci wykasować konta, z powodów również dowolnie wybranych

Akcja
1. Wchodzisz do ustawień konta (Profil -> Ustawienia konta)
2. Znajdziesz tam 3 istotne pola tekstowe: email, nowe hasło i potwierdzenie nowego hasła
3. W polu email wpisujesz dowolny bzdurny email. Np. gorszy_sort@wolacy.wl
    Chodzi tutaj o to, abyś nie była w stanie odzyskać swojeg hasła
4. W polu nowe hasło, mając położone 3 palce prawej ręki na dowolnie wybranych klawiszach wpisujesz owe trzy znaki
    na zasadzie pa-ta-taj
    Następnie przechodzisz do pola potwierdzającego nowe hasło i robisz dokładnie to samo, w tej samej kolejności
    Następnie wracasz do pola nowe hasło, ustawiasz kursor na końcu pa-ta-taja i - powtarzasz operację pa-ta-tajowania,
    wracasz do potwierdzenia - i powtarzasz wcześniejsze patatajowanie
5. Operacje z pku #4 powtarzasz np. 3 krotnie. W ten sposób nie będziesz w stanie zapamiętać tego, co wprowadziłaś.
6. Po stosownej liczbe powtórek klikasz w przycisk "Zachowaj zmiany"
7. Ostatnie minuty forumowego życia spędzasz na pożegnaniach z przyjaciółmi, piszesz np. list pożegnalny
    w Dewagacjach, etc .... cokolwiek.
8. Klikasz w "Wyloguj się" i - voila - właśnie się dokonało. Aby spamiętać spatatajowane hasło, musiałabyś cierpieć na autyzm, aby zmienić hasło na nowe, musiałabyś mieć dostęp do nieistniejącego konta pocztowego i - pętla się zamyka.
Have a fun :)


Keef98

Aaa... To przyjmuje takie e-maile?
A tzw. atak brute force chyba złamałby takie hasło, nie?

Skywalker

Tak, emaile przyjmuje. Nie weryfikuje ich :)
Co do brute force, to on złamie dokładnie wszystko, pytanie tylko w jakim czasie ? Wszak spatatajowane hasło nie jest specjalnie logiczne, i zawężanie zakresu do jakiegoś słownika nie ma sensu.

Np. asdwerdfggZSdftghzx