Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

nie każdemu musi wejść, ale lubię takie rozrywkowe kino akcji klasy B, jak "Łowcy" z Alem Pacino:) przerysowane, naciągane, choć fabuła podobno oparta na faktach.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Film ryje banie... i  same się rodzące skojarzenia z Ukrainą. Przejmujące role dzieciaków. Przejmująca historia- jak się okazuje miała miejsce w rzeczywistości.

https://www.youtube.com/watch?v=h4jVysnRisI
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Miniserial "Kryptonim Polska" no nie wiem czy dobry ale się uśmiałem wczoraj.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Old Man Kensey

To ja taką miniaturkę polecę - angielski film "Sometimes, always, never". Rzecz nieco smutna i poważna, lecz świetnie i zgrabnie nakręcona, do tego wielce wysmakowane zdjęcia, niczym pejzaże malowane... Bardzo dobrze się to ogląda, zwłaszcza dzięki odtwórcy głównej roli, którym jest sam Bill Nighy. Niby komik, ale ten gość ma tak genialny warsztat aktorski, że chyba wszystko mógłby zagrać. Polecam na wieczór.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Dla tego Kryptonimu oceny na filmwebu nie są korzystne. Jakbyście mogli zapodawać na jakiej platformie widzieli.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

#2180
Cytat: frywolny trucht w Luty 12, 2023, 13:24
Dla tego Kryptonimu oceny na filmwebu nie są korzystne. Jakbyście mogli zapodawać na jakiej platformie widzieli.
Na Canal Plus to ich produkcja.
Filmweb nie da tutaj dużo gwiazdek bo to nic wartościowego, zwyczajnie głupkowata satyra o naszym kraju.
Dlatego napisałem, że nie wiem czy dobre 😉 ale się posmialem...
Nawet bym na to nie spojrzał ale tak jakoś wyszło, że obejrzałem 😃
Zwiastun jest słaby bo nie da się go pojąć bez wcześniejszego obejrzenia tego filmu.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

Cytat: frywolny trucht w Luty 12, 2023, 10:43Film ryje banie... i  same się rodzące skojarzenia z Ukrainą. Przejmujące role dzieciaków. Przejmująca historia- jak się okazuje miała miejsce w rzeczywistości.

widzialem jakis czas temu, niezla pozycja
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

PatiJ

"Wieloryb"

Byłem wczoraj w kinie na tym filmie. Ponownie dobry film po "Duchach Inisherin". Mamy już 2 100% typy oskarowe. Bez wątpienia najlepszy film Frasera. Kino kilku aktorów i 1 pomieszczenia, a wbija w fotel. Małżonka popłakała się i to nie ze względu na to że to jakieś słabe romansidło czy coś w tym stylu. Dużo emocji.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

jjacek


Piterski

#2184
Już się nie mogę doczekać  ;D

PS. Przy okazji polecam naszą produkcję, do obejrzenia w kinach, "Niebezpieczni Dżentelmeni".
Można się pośmiać i nie nudzić, aktorzy zagrali  U+1F44D.
Ja miałem wrażenie, nie wiem czy słuszne, że w dwóch scenach było odwołanie do Leona Zawodowca i Kil Bill.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

dobry ten "Wieloryb" z Fraserem.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Hmmm. Ja mam natomiast mieszane uczucia. Przede wszystkim zmarnowanej okazji na naprawdę wybitny film. Powstało coś płaczliwego, takiego w stylu, a teraz zrobimy tak, żebyś płakał. I tu ci jeszcze dowalimy- masz ryczeć. Wszystko jest przy tym przewidywalne. No super, tylko po co to takie? OK, dla tych to nigdy nie słyszeli o księdzu Kaczkowskim, ale może i dla nich warto było zakreślić poważniej jakiś przekaz, mądrość- niż takie tanie pogrywki?

"Ledwo "Johnny" o księdzu Kaczkowskim trafił na platformę Netflix, a już podbił serca międzynarodowej publiczności. Film z Dawidem Ogrodnikiem i Piotrem Trojanem w rolach głównych obejrzało po wirtualnej premierze tak wielu ludzi, że polska produkcja trafiła do globalnego zestawienia najpopularniejszych tytułów. Co więcej, "Johnny" w zestawieniu uplasował się zaraz za głośnym filmem "Na Zachodzie bez zmian", który zdobył cztery Oscary.
"Johnny" zaliczył bardzo udany debiut na Netfliksie. Film nie tylko został najczęściej oglądanym tytułem w Polsce, ale też dobrze sobie poradził na międzynarodowym gruncie. W cztery pierwsze dni obecności na platformie widzowie z całego świata oglądali go przez prawie sześć milionów godzin, co zagwarantowało polskiej produkcji szóste miejsce wśród najchętniej wybieranych nieanglojęzycznych obrazów."


https://www.youtube.com/watch?v=DIFkuKnZ2eY

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

Niestety zgadzam się z ww. Zacząłem oglądać i po 20min chciałem wyłączyć, a mogło być tak fajnie. Jak dla mnie sposób prezentacji bohaterów i narratora wygląda jak w filmie akcji np jak zostałem bandziorem ;-). Tam pasuje, ale tu taka jakaś płycizna w przedstawieniu bohaterów. Nie dotrwałem do końca, ani nawet nie do scen rozczulających...

Za to byłem w kinie na TAR. Świetny film i tuż za Duchami Inisherin to mój nr 2 w tym roku. Oba obsypane oskarami :-), albo i nie...
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

moon

Cytat: frywolny trucht w Marzec 29, 2023, 16:09Powstało coś płaczliwego, takiego w stylu, a teraz zrobimy tak, żebyś płakał. I tu ci jeszcze dowalimy- masz ryczeć.

mam odmienne odczucia, płacz to co najwyżej w partii końcowej.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kefas

No właśnie ja widziałem inne spojrzenie na chorobę i bynajmniej nie był to jakiś film do płaczu. Bardziej ścisnął mnie za gardło ,,Ojciec'' z Hopkinsem

PatiJ

"Filip"

Właśnie jestem po seansie. Szedłem z taką trochę obawą, bo przecież to polski film. Wyszedłem z kina zadowolony i niedowierzałem że to polski film. Jak nasze kino będzie wypuszczać więcej takich filmów to może zmienię zdanie? Polecam bo naprawdę warto.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

frywolny trucht

Ci Koreańczycy. Mają takie przenikliwe spojrzenie/ rozkminę nad sensem zapierdolu. Ważą tak zgrabnie straty na psychice. Japończycy nie umio. Dla mnie bomba.

https://www.youtube.com/watch?v=5NtlH6rYDEc
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

"Wspaniała Pani Maisel"

Do zobaczenia na Amazonie. Bardzo dobry serial, świetne poczucie humoru, świetne teksty, rewelacja. Jest kilka sezonów już do obejrzenia, a kto nie widział polecam, a do tego klimat lat 60.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

wiki

Czas na Genialny film....!!!

Reżyseria
Bernardo Bertolucci

Po polskiemu:
Ukryte Pragnienia

🌑🌑🌑
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Bardzo lubię ten film. Uważam go za evergeen-a, którego każdy powinien zobaczyć. Stary, młody, kobieta, mężczyzna. Dziecko to może nie :)
Obejrzałem wczoraj "Wieloryb" na VOD od UPC. Gruba rzecz ( wcale nie mam na myśli masy bohatera). Ryje beret i jest z kategorii, tych, które nie da się zapomnieć, czy odzobaczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=H5ZgOkIujc4
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

W ostatnią niedzielę, w swojej audycji w radio Nowy Świat Raczek mocno polecał serial THE OFFER, który mówi o powstawaniu filmu Ojciec Chrzestny. Dla entuzjastów must have i nie tylko bo podobno rewelacja! Platforma to Sky Showtime. Jeszcze nie widziałem, ale się przymierzam.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

Old Man Kensey

Cytat: PatiJ w Maj 22, 2023, 14:48serial THE OFFER


Mocno polecam, jeden z lepszych seriali, jakie ostatnio widziałem 👍
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 08, 2022, 05:31Jako zagorzały fan Star Wars kupuje wszystko co zostało wyprodukowane. Zapewne Andor lepiej by się oglądało, kiedy byłby już cały sezon-)
Obejrzałem cały sezon i bardzo mi się ten film podobał, nie jest taki cukierkowy jak Gwiezdne Wojny bardziej się czuje tak jak by zejść w boczne uliczki miasta czasem takie mroczne uliczki. Nie epatuje brutalnością bo ograniczenie wiekowe jest +12 ale warto go obejrzeć. Mam nadzieje, że pozostałe sezony będą równie dobre.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Za to ostatni sezon Mandalorian zbyt udziecinniony. Mało konkretny, naiwny w fabule, w sam raz dla dziewięciolatka. Tyle ma mój syn, jemu się podobał.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Dziś dobry film....
I muzyka też w filmie dobra....
Się ogląda.... 🎞️🎥🎞️

Absolwent
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka