Furutech NCF Clear Line - Dynks czarny

Zaczęty przez wiki, Grudzień 30, 2022, 19:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Furutech NCF Clear Line

Działa, czy nie działa?

No to trzeba sprawdzić.....😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Mój egzemplarz wizualizuje się tak.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I zdjęcia boczne, wizualizowane już w wątku u miniabyra.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A tak prezentuje się u mnie w..... ścianie......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Trochę opisów internetowych/marketingowych.....


Optymalizator zasilania FURUTECH NCF Clear Line


Wystarczy chwila, aby usłyszeć różnicę, jaką Furutech NCF Clear Line może wnieść do Twojego systemu audio lub wideo.
Dlaczego tylko chwila? Nano Crystal Formula firmy Furutech (NCF), zaowocowała w ciągu ostatnich kilku lat szeregiem innowacyjnych i skutecznych produktów.

NCF zawiera specjalny materiał krystaliczny, który ma dwie różne właściwości: generuje jony ujemne, które eliminują ładunki elektrostatyczne, oraz przekształca energię cieplną w daleką podczerwień. W połączeniu z nanocząsteczkami ceramicznymi i proszkiem węglowym kryształy te stają się najlepszym materiałem do tłumienia elektrycznego i mechanicznego.

Stworzony przez Furutecha, NCF znajduje się wyłącznie w produktach Furutecha. Furutech wprowadził prawdopodobnie najprostszy sposób na wdrożenie technologii NCF w Twoim domu - NCF Clear Line. NCF Clear Line to optymalizator prądu przemiennego klasy audio, wielkości wtyczki SCHUKO, który natychmiast poprawia jakość zasilania. Po prostu podłącz NCF Clear Line do dowolnego wolnego gniazdka w litwie zasilania lub w gniazdku ściennym. Aby uzyskać najlepszy efekt, użyj linii NCF Clear Line na tej samej linii/zasilaniu AC, co system, najlepiej w gniazdku sąsiadującym z systemem. Wystarczy chwila, aby usłyszeć poprawę dźwięku. Nie będziesz musiał wielokrotnie się przełączać w tę i z powrotem, aby ,,odkryć" poprawę. Natychmiast zauważysz poprawę głębi i ostrości sceny dźwiękowej, harmonicznych i balansu tonalnego dzięki NCF. Niskie częstotliwości są czystsze, a lepsze poczucie definicji jest możliwe dzięki obniżeniu poziomu szumów. Następnie odłącz NCF Clear Line od gniazda zasilania. Od razu dostrzeżesz brak przed chwilą usłyszanych aspektów brzmienia. Będziesz chciał je odzyskać.



W zastosowaniach kina domowego usłyszysz również te same wyraźne wyniki. Co równie ważne, zobaczysz różnicę w jakości wideo. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć NCF ClearLine do domowego systemu audio-video, a ulepszenia będą natychmiast zauważalne.


Wymiary zewnętrzne:

długość 102,3 mm
średnica 39,5 mm
Waga netto: 99,6g
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#5
Inny opis:

Clear Line optymalizator sieci, filtr sieciowy.
Najnowszy produkt firmy Furutech. Pasywny filtr sieciowy / kondycjoner wykonany w technologii NCF.
- Zwiększa klarowność odtwarzanego sygnału muzycznego.
- Eliminuje szum, zwiększając stosunek sygnału do szumu, zwiększając informacje i szczegółowość reprodukcji dźwięku
- Poprawia głębię obrazu i popraw trójwymiarowość i dynamikę odtwarzania wideo.
- Konstrukcja hybrydowa z wielu materiałów: obudowa (skorupa) z włókna węglowego o doskonałych właściwościach tłumienia rezonansów.
- Wszystkie części przewodzące są rodowane i przeszły proces Alpha
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A tu jeszcze inna recenzja od różowej pantery....
Gość co to mierzy i słucha na słuchawkach.....

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/furutech-ncf-clear-line-review-ac-optimizer.33573/

Może i dobrze pisze, że nic nie usłyszał....
Ale jak testował dac ADI to też podobne recenzje pisał.....
I jak mu wierzyć jak ja słyszałem co innego....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

A jak u Ciebie?
Napięcie zbudowane, jak to ustrojstwo zachowuje się "w realu"

wiki

Cytat: patefonik w Grudzień 30, 2022, 20:05
A jak u Ciebie?
Napięcie zbudowane, jak to ustrojstwo zachowuje się "w realu"
Patefonik
Ja to inżynier jestem, nawet elektryk.
A w czasach młodości to się nawet dużo w elektronikę bawiłem. Ale raczej w naprawę niż tworzenie nowych rzeczy..... Bo wtedy w sklepach elektronicznych części nie było i aby coś zrobić to się tak z rok części zbierało/kupowało......

I jak poczytałem/pooglądałem o tym ustrojstwie to trochę szczena mi spadła.
To jest Dynks* pasywny. Niby nic elektronicznie nie robi.
No to pod włos..... Bardzo pod włos.....

Ale zaskoczony działaniem Ifi postanowiłem kupić i sprawdzić.
Cena niestety wyższą jest niż Ifi. I to dwa razy.
Czy warto?
Ale za to producent uznany.
W mojej opinii, niestety, "pojechany" z cenami.
Osobiście wybieram produkty innych producentów niż Furutech ze względu na cenę. Można spokojnie znaleźć artykuły dwa razy tańsze i podobnie grające.
W tym przypadku nie ma konkurencji, nikt nie robi pasywnego "ulepszacza prądu".

Kupiłem i trochę podziałałem u siebie w systemie. Ale....
Z podsumowaniem wstrzymywałem się jak posłucham w innym systemie.
Mając urlop między świąteczny zagościłem na odsłuch do spookyghost.
Świetne kolumny, cała reszta też super. Więc można sprawdzić działanie Dynksa.
Usiedliśmy, poprzełączaliśmy, posłuchaliśmy.....
Ifi białe kontra Furutech czarny.
Podłączaliśmy w gniazdo ścienne podwójne, gdzie jedno zasilało listwę rozdzielczą, a drugie było puste.
Tak całościowo to chyba troszeczkę ten czarny lepszy.....
Robotę robi podobną jak Ifi... Porządkowanie, porządkowanie....
Jak on to rabi jako ustrój pasywny? Ja..... się sam siebie pytam. Jak?
Cuda, czary mary, voodoo audio..... a jednak robi.....


Tu całkiem fajny opis muzyczny, co słychać co nie, co się zmienia i co jest lepiej....
Tylko trzeba najpierw przeczytać ten cały opis marketingowy aby dotrzeć do końca/sedna opowieści......
https://www.monoandstereo.com/2021/02/furutech-ncf-clear-line-ac-optimizer.html
Ja z tym opisem się całkowicie zgadzam. Tak to odbieram jak ten opisujący.

U mnie zostaje. Kropka.
Kolejna cegiełka ku lepszemu odbiorowi dźwięku z mojego systemu.... 😀



*Dynks - nazwa własna od miniabyra..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Na mnie zrobił wrażenie bo zadziałała ! Wszyscy słyszeliśmy ,że coś się ten dźwięk zmienił. Bardzo ciekawie się zmienił. Ten Dynks pasywny ma jeszcze akceptowalną ceną ,jak na warunki audiofilskie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

SBB

No nie wiem czy dałbym się na ten dynks namówić? Po kilku miesiącach obcowania z dźwiękiem wyłącznie z płyty winylowej nie moglem słuchać CD i to z każdego odtwarzacza jaki włączyłem! Odbierałem to jako jazgot przyprawiający o ból głowy! Mimo mojego wrodzonego skąpstwa bo raz - szkoda aby tyle kompaktów leżało i się kurzyło na półkach, a dwa lepiej te kilka tysi wydać na winyle, kupiłem dac'a i w końcu da się słuchać.Tak więc wszytko jest możliwe, ale żeby u kolegi Miniabyra przez zastosowanie "ślepej wtyczki" było jeszcze lepiej jak lepiej już było? :)

wiki

U miniabyra sprawdzaliśmy Dynks biały, czyli od producenta Ifi.
Całkiem inne urządzenie, przede wszystkim aktywne.
I to białe Ifi podobało nam się w działaniu u miniabyra.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

Wniosek prosty. kolejna zabawka do sprawdzenia....

Taka mnie naszła rozkmina. Jak wiele zależy od elementów podstawowych (wzmacniacz, głośniki, źródło), a jak wiele od otoczenia i gadżetów. W którym momencie inwestowanie w zabawki takie jak ta, czy lepsze wtyki, czy podstawki, nóżki, maty tłumiące, przestaje mieć sens. Praktycznie, biorąc pod uwagę sumę tej biżuterii można by pomyśleć o zmianie np. CD na lepszy... Czy nie jest to przysłowiowe gotowanie zupy na gwoździu.
Weźmy prosty przykład. Zmieniłem DAC-a. Niby wybrałem, opcję o najlepszym stosunku jakość/cena na który mogłem sobie pozwolić. Wydałem powiedzmy 12kzł. Szybko okazało się, że żeby użyć I2S dobrze byłoby mieć DDC za kolejne 2 - 4kzł, oczywiście jakieś liniowe zasilanie kolejne powiedzmy 2 kzł, podstawki, kabel cyfrowy, zasilający...
Czy nie lepiej było by kupić droższego dac, który ma to wszystko "w jednej budzie"
Oczywiście wiem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale jakoś tak przy nowym roku mnie naszło.

Pboczek

Nic nie zastąpi elementów podstawowych, źródła, kolumn, pieca. Żadne z akcesoriów cudownie nie wzniesie dźwięku na wyżyny, jeżeli te elementy są słabe lub niewłaściwie zestawione. Poprawianie dodatkowymi elementami, samo w obie nie jest jednoznaczne. Inaczej do tego podejdzie zdecydowany meloman, a inaczej audiofil. Zasadniczo każdy sobie odpowiada czy i co warto zmieniać, także w jakich proporcjach cenowych. Pełna wolność! 🙂
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Dziś u kolegi sprawdzaliśmy wpływ akcesoriów i .... Arek twoje kable robiły w tym wypadku robotę lepszą niż Yarbo1100 ... kolega był pod wrażeniem, a ja również byłem zaskoczony skalą zmian U+1F44D

Tak więc nie musi być drogo tylko trzeba się wstrzelić w zestawienie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Tak Arku o twojej sieciówce wpiętej do Ugody.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

mirek24

#21
Dzięki uprzejmości PMCOMP-a sprawdzaliśmy Dynks biały.
Raz wpięty w gniazdko w ścianie, tu pokazał niezgodność fazy!
Drugi raz wpięty w listwe Furutecha.

Wydawało mi sie że Dynks robi bardziej gładkie granie i głębszy bas, ale...

W testach ślepych nie dało się Dynksa wyłapać.

Podłączony obok miernik THD wysokiej klasy pokazywał też czas ten sam poziom zniekształceń z sieci 1,7 %.
Okablowanie u mnie to kable Yarbo, wtyki Viborg, listwa Furutech.

pozdrawiam







naczesany

Czy nie sądzicie, że cała ta magiczna technologia NCF opiera się po prostu na kamieniu o nazwie turmalin?
Absolutnie nie neguję bo sam mam zasilanie oparte na Furutech'u i listwę TP60E, w której wstawiłem gniazda NCF oraz okablowanie Alpha-22 i od razu poprawa, uspokojenie, rozdzielczość. Coś w rodzaju uporządkowania i oczyszczenia.
Wystarczy poczytać o tym kamieniu.
Kryształki są m.in. w listwie.

patefonik

Cytat: naczesany w Styczeń 18, 2023, 20:20opiera się po prostu na kamieniu o nazwie turmalin?
Turmalin już chyba pomału odchodzi do archiwum jest teraz nowszy wynalazek o lepszych parametrach. Cytując materiał firmowy Acoustic Revive:

**As to Kiyoh-seki
This is rare ore that principal component is aluminum silicate only available in Gunma Pre. in Japan.
Features are a high ability to generate negative ion and a high radiant intensity of far-infrared rays.
It generates minus-ion very much more than Tourmaline.
Kiyoh-seki: 9450 pcs/cc
Tourmaline: 2485 pcs/cc
http://www.k-2net.jp/kiyouseki.html

naczesany

To jak wdrożą ten nowy wynalazek to ceny poszybują.

Weźmy takiego Verictum X-Block za bagatela 2500zł.
Kawałek finezyjnie wystruganego klocka a mającego wpływ na dźwięk.
Głowę daję że owo polepszenie dźwięku to zasługa granulek minerału.
Szkoda, że nikt jeszcze tego klocka nie rozkminił.

Była kiedyś taka firma (może jeszcze istnieje) Nameless
Jakże pięknie opisywano ten przewód
https://www.highfidelity.pl/artykuly/0508/nameless.html
A w środku:

Miałem wrażenie, że te druciki to wzięte z drutu nawojowego do anten ferrytowych jakie stosowano w radiach.
Całe pińset złotych za niego dałem. A grał? No musiał bo prąd przewodził.

Dla mnie jedną z istotnych rzeczy - a mającą wpływ na dźwięk - ma to, w jaki sposób zaprawione są przewody we wtyczce o czym sam się przekonałem użytkując wcześniej gołe przewody.