Nowości płytowe

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Grzesiu, a zwróciłeś uwagę na 37 sekundę.
Dziadki wiedzą co dobre  :)

Pozdrawiam

frywolny trucht

Takie ło. Maieszanka wybuchowa. Swoją drogą, z jakąś magiczną zniżką w Empiku i tak ponad stówka pękła. Czy płyty CD nie miały tanieć, znikać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cortes

Cytat: frywolny trucht w Maj 04, 2022, 13:18
.
Jak wrażenia z odsłuchu nowego Rammstein? Ja nie mam co prawda nośnika fizycznego, ale słyszałem album w całości. Trzymają oczywiście poziom. Niestety u mnie brak zachwytu. Taka 4 z plusem. Bardziej porwała mnie solowa płyta Lindemanna z 2019r.


frywolny trucht

Nic odkrywczego :) W myśl zasady starzy ludzie nie powinni tworzyć. Sanah lepsza. Tymczasem nowe Arcade Fire i Florence and the Machine:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


miniabyr

Nie wiem czy to można uznać za nowość płytową, ale na pewno można uznać za nowość wydawniczą . Po raz pierwszy Warner Music Polska wydaje na SACD klasykę polskiej muzyki rozrywkowej. Na pierwszy ogień Czesław Nieme - pięć pierwszych albumów z nowym masterem. Do kupienie na razie tylko po przez sieć Empik w cenie 56 zł za płytę. Zamówiłem wszystkie, bo może się okazać że to będzie "biały kruk" . Mam nadzieję ,że będzie też kontynuacja ! Z zamówienia wynika ,że 29/30 wrzesień będzie odbiór płyt ! https://highfidelitynews.pl/czeslaw-niemen-na-plytach-super-audio-cd/
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kefas

Ja na próbę zamówiłem Enigmatic  :)

miniabyr

Jadą do mnie  Niemenowe sacd! Nie mogę się doczekać. Powiem, że jestem tym podekscytowany , co nie znaczy, że zachowuję się jak harcerka na hormonalnym haju , ale dreszczyk emocji jednak jest. Może to głupawe, jednak co przyjemnośc to przyjemność . I również  nadzieję, że wydadzą więcej na tym nośniku polskiej muzyki. 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kefas

Do mnie też jedzie Enigmatic  :)

miniabyr

No i wylądowały.  Słuchowisko jutro się zacznie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GB

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2023, 13:40
No i wylądowały.  Słuchowisko jutro się zacznie.
Daj znać czy jaką różnicę słychać w stosunku do standarowego cd.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Oczywiście. Zrobię recenzję.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kefas


wiki

Kefas, uważaj aby Ci się nóżki nie ześlizgnęły...... Hihihihihihi....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Wrzesień 29, 2023, 18:24
Kefas, uważaj aby Ci się nóżki nie ześlizgnęły...... Hihihihihihi....
Oj to może boleć! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kefas

Czekamy, czekamy...czekamy, czekamy...  ;D

miniabyr

Enigmatic w nowej wersji mnie rozwałkował autentycznym brzmieniem z tamtych lat. Uwaga i to dobrym brzmieniem. Napiszę coś dużego ,ale porównam ten materiał do płyt którą masteringował Jacek Gawłowski i zrobił akurat ten materiał bardzo fajnie.  A jesli chodzi o porównanie warstw z sacd do warstwy cd to...... cdn-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2023, 19:46A jesli chodzi o porównanie warstw z sacd do warstwy cd to...... cdn-)
Chodzi Ci o dwie warstwy z jednej płyty?
Sacd kontra CD.
Moim zdaniem, osobistym, to tak nie do końca bo producenci płyt mogą specjalnie pogarszać jakość warstwy CD aby wychodziło, że warstwa sacd jest lepsza.....
No chyba, że u Ciebie to zabrzmiało wręcz inaczej! Zdziwiłbym się bardzo.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Wiktor nie , nie chodzi o pogorszenie barwy - bo tak nie jest. Gubią się detale na dźwiękach cichych i parę innych rzeczy. Ten dźwięk robi się lekko ostry, podzielony . Na sacd jest bardziej gładki i aksamitny. I powiem wam, że takie sam efekt jest na prawie wszystkich moich płytach sacd ! Napisze moje zdanie o tym , ale dopiero za kilka dni. Proza życia mnie dopadła. -(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Nie wiem czy wiecie , ale  w czasie trwanie AVS będzie premiera kolejnych 5 tytułów z katalogu Polskich Nagrań na sacd ! 
To Dżem, Perfect , Grechuta , Novi Singers , Breakout .  Dla mnie must have !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kefas


wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2023, 13:40No i wylądowały.  Słuchowisko jutro się zacznie.
Mam i ja jedną..... 😀 Dla warstwy CD oczywiście, bo nie mogę jakoś zmusić mojego odtwarzacza aby to SACD zaczytał..... 😋

Nigdy Artysty z takich projektów nie znałem....
Wczoraj pierwsze słuchanie....
Jak na pierwszy raz to mnie się podobało.... 😀
Fajna wkładka, można sobie poczytać co nieco....
Dziś drugie słuchanie ....

No, jedzie elektronicznie.... jedzie.... trzeba przyznać...!
Prawie podbój kosmosu....!

Pierwsze skojarzenia.........  .... Head Hunters....
Choć tam grał cały jazzowy zespół....


PS. Przy Planeta Ziemia mury mi się kruszą w pokoju.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Pewne rytmy i motywy aż wybiegają ponad czas.....

Np. Katharsis.... aż słychać zaczątki przyszłej muzyki...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka