Konkurs ekspresowy vol.14 z okazji 6 urodzin forum.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 29, 2020, 15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

W okolicach 20.00 ( +/- 20 minut) rozpoczynamy 14 edycję konkursu ekspresowego. Pierwszą zagadkę zadam sam ja.

Zasady:

Uczestnik, który udzieli prawidłowej odpowiedzi dostaje 1 punkt, oraz ma obowiązek zadać następne pytanie.
Kolejne pytania, kolejnych zwycięzców – codziennie o 20.00 ( +/- 20 minut).
Aby wygrać należy uzbierać 10 punktów ( zwyciężyć 10 razy).
Każdy może oddać dwa strzały przed podpowiedzią i dwa po podpowiedzi. Jedna, jedyna podpowiedź następuje po 30 minutach od zadania pytania.
Jeżeli do północy nikt nie zgadnie – zadający pytanie otrzyma minus jeden punkt.

Ten rodzaj konkursu premiuje szybkość! "Dyspozycyjność" i refleks. Kto szybszy w odgadywaniu, a nie kto bardziej wymyślną zagadkę skonstruował.

Ramy tej edycji- polski rock lat 80-90. Wszystkie zagadki mają dotyczyć tej tematyki.
Zapraszam.

p.s. Nagroda poniżej na zdjęciach. To są płyty CD. Nowe, zafoliowane.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Z Kielc. Nazwa zespołu pochodzi od starożytnego, egipskiego symbolu poniżej. W 2008 ( zespół założono w 1991) grupa Ankh otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie


tomasz_pianista

Właśnie się chciałem spytać, czy odpowiedź jest w pytaniu:D
Grupa ratowania poziomu.

Kangie


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Trochę jak z żartu - "Kto jest Twoim największym autorytetem i dlaczego jest nim Józef Stalin" :D
Grupa ratowania poziomu.

Kangie

Prawie jak nowa matura i czytanie ze zrozumieniem - odpowiedź znajduje się w dołączonym tekście.

Frywolny, pojechałeś po bandzie ;)

frywolny trucht

Ślicznie dałem doopy. To inaczej. Autor ( zespół, który wydał) albumu "Bydgoszcz". Sorry kangie  :np:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

sheykk


Kangie

Tomek wygrał!!!

Kurła, ale emocje!!!  >:D

frywolny trucht

Kangie, jesteś moralnym zwycięzcą >:D Ale zagadkę jutro zadaje tomasz_pianista, który ma pierwszy punkt. Soreczka za zamieszanie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Dla mnie też Kangie jest zwycięzcą :np:

Coś wymyślę na jutro:)
Grupa ratowania poziomu.

Kangie

Arek, jestem specem od wujka googla i tyle ;)

Tomek, dajesz jutro! :D

tomasz_pianista

No to żeby zdążyć przed Gregiem:)  Postaram się zadać taką zagadkę, żeby Google nie przychodził od razu z odpowiedzią:)


Jesteśmy w 1995 roku. Co to za płyta?

Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Idzie podpowiedź:

- nazwa zespołu to imię i nazwisko wokalisty/wokalistki
- w tym roku wyszła nowa płyta tego kogoś:)
Grupa ratowania poziomu.

patefonik

Hm, nie wiem czy można pierwszym postem.
To w sumie przypadek, ale jeśli tak to rozwiązaniem jest:
Edyta Bartosiewicz "Szok 'n 'show".

Z drugiej strony witam wszystkich "z przytupem"...

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Patefonik, jutro zadajesz pytanie, a na twoim koncie ląduje pierwszy punkt.

tomasz_pianista - 1
patefonik - 1
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

patefonik

Oby moje kolejne posty też były tak trafione w punkt.

Oczywiście, postaram się jutro sprostać zadaniu i wymyślić coś intrygującego...

patefonik

Zbliża się dwudziesta, więc zaczynamy, kolej na moją zagadkę.

Mamy rok 1991. Powstaje pewien nowy zespół jakich wiele. Skład to między innymi z muzycy znani juz z formacji grających raczej ostrą muzykę takich jak Astata czy Vengence. Ponoć powodem powstania nowej formacji jest chęć poszukiwania czegoś nowego, odcięcia się od swoich korzeni i próba skomponowania materiału w sposób spontaniczny i eksperymentalny.
W lutym roku 1992 wysyłają swoją pierwszą taśmę demo do Polskich Nagrań i tu pierwsze zdziwienie. Dostają odpowiedź już po 2 dniach i praktycznie po 2 tygodniach są już w profesjonalnym studio. Do nagrań dołącza kilku mniej lub bardziej znanych gości w tym pewne nieznana jeszcze światu wokalistka, która dosłownie za chwilę zrobi niemałą jak na nasz rynek karierę solową. Dodam, że to całkiem niezła wokalistka. IMHO
Ciekawostką jest, że w jednym z utworów słowa są fragmentem tekstu utworu Innuendo grupy Queen.

Dodam że o tej wokalistce każdy słyszał na 100% choć jest raczej skromna prywatnie, jest "celebrytką" do dnia dzisiejszego, ostatnio słyszeliśmy o niej przy okazji epidemii Corona Virusa.
Drugą osobą grającą do dziś jest jeden z założycieli (widać go na focie, nie zmienił się drastycznie), który od kilku lat gra .... polską muzykę patriotyczną... często dla Polonii poza granicami kraju, miał w okolicach zeszłych wakacji spór z naszym ministerstwem kultury ... Niestety jest mało znany szerszym kręgom.

Dodam, że płyta ciekawa,  jak na 1992 rok i nasze realia bardzo ciekawa. Pamiętam, że wtedy zrobiła na mnie wrażenie i często do niej wracam. Szkoda, że skończyło się na jednej płycie ..

Kangie