Konkurs ekspresowy vol.14 z okazji 6 urodzin forum.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 29, 2020, 15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

patefonik

Niestety, cytując klasyka:
"To już minęło, ten klimat, ten luz
Wspaniali ludzie nie powrócą,
Nie powrócą już!"

Zatem jutro czekamy na Twoją zagadkę ...

Kangie


Kangie

Proszę o podanie imienia i nazwiska polskiego muzyka-instrumentalisty o specjalizacji gitary elektrycznej. Gustuje w Fenderach Stratocasterach. Również śpiewa. Ma przyjemną miękką barwę głosu.

Spotkałem go na koncercie zespołu SBB dobre 5 czy 6 lat temu we Wrocławiu. To był wielki powrót SBB. Ubrany w czarną ramoneskę podszedł jako ostatni spokojnym krokiem do kasy Impartu i kupił (dostał?) bilet wejściowy. Podszedłem i przywitałem się. Facet z zadbaną sylwetką. Brak brzucha ;)

Związany z Wrocławiem od lat. Gustuje w bluesie. Od wielu lat jest organizatorem corocznej majowej imprezy poświęcenej znanemu zmarłemu gitarzyście z Seattle - a dokładniej - Rekordu Guinnessa w ilości gitarzystów grających jednocześnie słynny utwór tego amerykańskiego czarnoskórego gitarzysty.

Jak nazywa się ten człowiek?

Kangie



Kangie

Brawo!!! Krótka piłka. Wygrywa patefonik.

Trudne? ;)

patefonik

Początkow nie załapałem, ale

"Od wielu lat jest organizatorem corocznej majowej imprezy poświęcenej znanemu zmarłemu gitarzyście z Seattle - a dokładniej - Rekordu Guinnessa"

trudno mieć wątpliwości ....

frywolny trucht

Ktoś odskakuje od peletonu.

tomasz_pianista - 1
patefonik - 3
Pboczek - 1
Kangie - 1
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

patefonik



patefonik

Cytat: Kangie w Czerwiec 03, 2020, 20:37Gratulacje!
Dziękuję....
Może jutro ktoś jeszcze dołączy, bo zabawa fajna ..

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite



Kangie


patefonik

Zespół powstał w Gliwicach w 1985 roku. Debiutuje na scenie w roku 1986 podczas znanego festiwalu odbywającego się w Gliwicach do dziś. Pomimo, że festiwal ma w nazwie zimę, jego edycja odbędzie się w tym roku w nabliższą sobotę 06.06.2020 r. (impreza została przełożona).
Latem 1986 roku zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie, gdzie został uwieczniony na taśmie filmowej przez brytyjską ekipę BBC podczas nagrywania materiału na film dokumentalny o polskim rocku "Moja krew, twoja krew"
W tym okresie formacja nagrała w studio CSS materiał na swoją debiutancką płytę, która do dziś dnia nie została wydana, a jedynie jeden utwór pochodzący z sesji został załaczony do kompilacji "Radio nieprzemakalnych". Za tę niewydaną płytę zepół  został uchonorowany "Specjalnym Tajniakiem za rok 2008" w uzasadnieniu napisano: "za płytę sprzed 22 lat"
Nazwa zespołu choć w założeniu stanowiła skrót od hasła, manifestu zespołu, obecnie określa nazwę gatunku muzycznego - zbieżność zupełnie przypadkowa, jak na mój stan wiedzy.
W latach 90 ukazały się cztery albumy zawierające nagrania z prób i koncertów. Patrząc audiofilsko, wszystkie dostępne nagrania są niestety słabej jakości, a najbardziej znane pochodzą  z nagrań z prób w klubie "Gwarek".
Zupełnie nie rozumiem, dla czego nie jest tak popularny jak inne kapele z tamtych czasów. Dla mnie odkąd zobaczyłem ich na żywo   warszawskim "Róbrege" to absolutna ikona tamtych lat.

patefonik

Przepraszam, ale od 19:55 nie mogłem wstawić posta, nie wiem co się stało..


patefonik

Jasne.
R.A.P. skrót od Reggae Against Politics.
Gratuluję.

Edyta:
Strasznie ich lubiłem, do dziś zastanawiam się gdzie by trafili, gdyby Jacek (Szafir) nie został w RFN co praktycznie rozbiło zespół... :(

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

patefonik

Co Was naprowadziło? "Gwarek"? Radio nieprzemakalnych (tu po fakcie zorientowałem się, że łatwo można wygooglać)?

Kangie

Wpisałem w google tytuł filmu "Moja krew, twoja krew" i z listy zespołów pasowało mi właśnie to. Gdyby nie internet - nie odgadłbym.

Pboczek

Program koncertów  :).
Nigdy nie słyszałem zespołu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

tomasz_pianista - 1
patefonik - 3
Pboczek - 1
Kangie - 2

Prawe skrzydło goni :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie



Zapraszam jutro na 20.00.
Łatwo (szablonowo) nie będzie.     ;)