Konkurs ekspresowy vol.14 z okazji 6 urodzin forum.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 29, 2020, 15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Niezły dokument. Miałem wtedy 6 lat. Niewiele kumałem nt. życia.

Patefonik, dzięki za namiary.


patefonik

Cytat: Kangie w Czerwiec 04, 2020, 20:47dzięki za namiary
Staram się by moje zagadki wnosiły coś nowego, ukazywały ciekawe i mało znane fakty ...
To były absolutnie fantastyczne czasy, fantastyczni ludzie.... i kawał dobrej muzyki.

Generalnie postulowałbym wpis w regulaminie przyszłych konkursów o konieczności wysłuchania przynajmniej po jednym utworze tematów - zagadek. Pewnie nikt tego nie zweryfikuje, ale może komuś poszerzą się horyzonty ...

Kangie

Pomysł bdb wg mnie. Myślę, że link do YT powinien wystarczyć. Kto będzie chciał, ten wysłucha. Ja często klikam, bo do nadgonienia mam jeszcze tysiące dobrych kawałków, których nie dane mi było poznać.

patefonik

Cytat: Kangie w Czerwiec 04, 2020, 21:36Pomysł bdb wg mnie. Myślę, że link do YT powinien wystarczyć. Kto będzie chciał, ten wysłucha.

No to może ja zacznę:
https://www.youtube.com/watch?v=W3sPVg3s78M
https://www.youtube.com/watch?v=cYg3TLyV5bs
polecam ...


Kangie

Proszę o podanie imienia i nazwiska. Polski kompozytor muzyki rozrywkowej, piosenkarz, gitarzysta. Kobity szalały na jego punkcie. W pewnym okresie swojego życia musiał ustąpić. Nie było wyjścia.

Słuchając jego piosenek czuć emocje. Niby śpiewa w sposób niewyszukany, bez ozdobników i nadmiernego wibrato. Nie ma tutaj ani grama efekciarstwa. Natomiast jest pewnego rodzaju zryw i zaśpiew. Łza w oku się kręci, chce się słuchać. Szkoda, że tego słuchania dużo nie ma.

Więcej informacji na dołączonych obrazkach. Kolejność obrazków raczej dowolna z wyjątkiem obrazków nr 3 i 4 (trzy musi być przed 4).

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

Kangie


tomasz_pianista

No to jutro moja kolej, znowu postaram się żeby wujek Google nie pomagał:)
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Teraz lewe skrzydło  8)

tomasz_pianista - 2
patefonik - 3
Pboczek - 1
Kangie - 2
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

W 1997 roku szukany dziś zespół nagrał album, który osiągnął status złotej płyty.

Żeby było łatwo, to podam tytuł, tak jak Frywolny pierwszego dnia:D Tylko jako anagram.

Tytuł płyty to "marka".
Grupa ratowania poziomu.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

patefonik


tomasz_pianista

Patefonik idzie jak burza:)  8) Kongratulejszyn!

Próbuję robić tak, żeby Google nie wynajdywał odpowiedzi.
Grupa ratowania poziomu.

patefonik

To zgadłem bez googla, mój brat lubił Hey :)
Dopiero jak przeczytałem odpowiedź powyżej, zacząłem weryfikować ...

frywolny trucht

Czyli ucieczka.

tomasz_pianista - 2
patefonik - 4
Pboczek - 1
Kangie - 2
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

patefonik

Minęła 20.00 zaczynamy. Dziś będzie nieco inaczej, chyba trudniej.
Cały czas pytaliśmy o płyty i zespoły. Dziś zaburzę tę prawidłowość i zapytam o.... miejsce. Nie było by ikon muzyki, gwiazd i legend, szczególnie tych "niepokornego" nurtu, gdyby nie mogły one zaprezentować się szerszemu gronu potencjalnych fanów. Obecnie w każdym miesicie znajdziemy kilka klubów, sal koncertowych sale prób, ale nie zawsze tak było ...
Tak naprawdę historia zaczyna się w roku 1990 gdy powstaje na jednym z warszawskich osiedli niewielka klubokawiarnia. Pomimo małej salki organizuje pierwsze ogólnokrajowe zloty miłośników rocka progresywnego oraz The Doors. Prawdziwa jednak historia zaczyna się 10. 01. 1992 roku, gdy uzyskawszy cudem najem jednego z kin na okres 30 dni grupy zapaleńców i marzycieli organizuje akcje "buduj swoją świątynię".
Cudem dosłownie cudem udaje im się zebrać gwiazdy największego formatu, które graja charytatywnie by zbudować pierwszy niezależny klub muzyczny w naszym kraju. Kto wystąpił,  oraz które kino widać poniżej ....
Klub działał niespełna rok, a zagrano tam ponad 300 koncertów. Fantastyczną sprawą było to, że wejściówkę na imprezy/koncerty można było odpracować, sprzątając klub, pomagając w remontach, rozwieszając plakaty..
Klub był na tyle ważny, że powstał o nim film dokumentalny, komiks, a nawet Muniek umieścił krótką wzmiankę o nim w jednym za swoich utworów...
Klub mieścił się na warszawskiej Woli, jego nazwa to tytuł płyty jednego z kultowych zespołów rocka progresywnego, a z kolei tytuł płyty to akronim zwrotów używanych przez żołnierzy amerykańskich w Wietnamie po nieudanej akcji ...


patefonik

Dokładnie tak.
Fugazi ...

patefonik

Serdecznie gratuluję koledze "Alexander". Dla porządku dodam, że foty nie sa mojego autorstwa, ale zostały wygoolane w domenie publicznej. Wszelkie prawa autorskie pewnie Waldek Cz. właściciel.
W czasach gdy działał był uznawany za największy niezaleny klub muzyczny w Europie środkowowschodniej. Znaki charakterystyczne to wbudowany wewnątrz autobus Jelcz "ogórek", oraz 14v metrowej długości bar w kształcie gitary. Klub reaktywował się i gra w innej lokalizacji, można go znaleźć na "Fejsie"

frywolny trucht

Bilety po 15 koła. Srogo ;)

tomasz_pianista - 2
patefonik - 4
Pboczek - 1
Kangie - 2
Alexander - 1

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Alexander

Cytat: patefonik w Czerwiec 07, 2020, 20:22Serdecznie gratuluję koledze "Alexander".
Dziękuję  :)
Znaczy się w związku z poprawną odpowiedzią ponoszę konsekwencje w postaci zadania kolejnego
pytania?

Kangie

Przegapiłem. Ale dyskusja z Gregiem była super. Nie żałuję ;)

Alexander, gratulacje!

patefonik

Cytat: Alexander w Czerwiec 07, 2020, 20:30Znaczy się w związku z poprawną odpowiedzią ponoszę konsekwencje w postaci zadania kolejnego
pytania?
Tak, regulamin na początku wątku.