Konkurs ekspresowy vol.14 z okazji 6 urodzin forum.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 29, 2020, 15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Cytat: frywolny trucht w Maj 29, 2020, 15:00Ramy tej edycji- polski rock lat 80-90. Wszystkie zagadki mają dotyczyć tej tematyki.
Zapraszam.
Ajajajaj! Dzięki PBoczek za przypomnienie!

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Proszę o podanie tytułu albumu - płyty, wydanej w 1994 roku.

Perkusista tego zespołu nosi pseudonim - patrz zwierzątko z jednego z załączników. Drugi załącznik jest mocno związany z okładką tej płyty. Ostatni numer na tej płycie śpiewany jest przez Kazika - gościnnie. Po włożeniu płyty do napędu CD pokazują się szóstki "666". Ile ich tam jest - nie pamiętam. Możliwe że to czas czyli 66min 66s. Nie ma mnie teraz w chałupie, to zbytnio nie sprawdzę.

Należy dodać, że to dość mocy polski rock. Nie jakiś najmocniejszy, aczkolwiek audiofilskiego pitolenia na fleciku tam nie uświadczysz.

O jaką płytę chodzi?



Kangie

Bardzo dobrze! Gratuluję, patefonik. Dzięki, że szybko poszło. Wsiadam na rower i jadę dalej ;)


wiki

Szybko Wam poszło....
Patefonik gratulacje... 😀
Ja zespołu chyba nie słuchałem wcale (może w radio) więc nie miałem szans....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

Przyznam, że kolega Kangie zaskoczył.
Po wczorajszej zapowiedzi spodziewałem się bardziej Urbaniaka...

Złośliwie zauważę, że dziś link do stronki, bez zdjęcia płyty, czyżby braki w kolekcji? :)

Kangie


Kangie

Cytat: Kangie w Czerwiec 13, 2020, 20:00Po włożeniu płyty do napędu CD pokazują się szóstki "666". Ile ich tam jest - nie pamiętam. Możliwe że to czas czyli 66min 66s. Nie ma mnie teraz w chałupie, to zbytnio nie sprawdzę.
Jednak różnie pokazuje. Im starszy sprzęt, tym "więcej" widzi ;)

Kangie

tomasz_pianista - 2
patefonik - 7
Pboczek - 2
Kangie - 3
Alexander - 1
Merlin1973 - 1

Patefonik ucieka! Kto da mu radę? Chociaż zbliżyć się do tylnego koła? ;)

sheykk


patefonik

Prorok, czy jasnowidz? :)
Dopiero półmetek za nami. Raczej nie spodziewam się walkowera.... :)

Alexander

Cytat: sheykk w Czerwiec 13, 2020, 21:21NO to Kurna Ptefonik  wygra!
No bo jest kurna bezkonkurencyjny  :)
Zanim przeczytałem pytanie już była odpowiedź. A Acidzi, to przecież krajanie i znam ich wydawnictwa.

A przy okazji wspomniany Ślimak zaśpiewał milusim, cieplusim głosikiem na Fish Dick Zwei
numer Joe Dassin'a Et Si Tu N 'existais Pas - toż to prawie plumkanie!  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=6REf13bNX5Q

Kangie

Ooo, tego nie znałem  :o :o ::)  Fishdicka zwykłego znam. Dzięki Alexander. Poznań rulez!!!  :np:

patefonik

20.00 za nami.
Po sutym niedzielnym obiadku, przyda się nieco gimnastyki, więc łatwo nie będzie. Albo właśnie bardzo łatwo, gdyż zapytamy o prawdziwą damę na naszej rodzinnej scenie.
Zespół zawiązał się w noc sylwestrową 1982 r. w Warszawie, grał 4 lata. Nigdy nie nagrał żadnej płyty studyjnej. Ich utwory znalazły się na kilku kompilacjach. Długi lata po jego rozpadzie na przełomie wieków wydana została płyta koncertowa z ich ostatniego koncertu w warszawskim "Remoncie". 
Grali w Jarocinie, łódzkim Rockowisku, na "Rock Opolu" czy w poznańskiej "Rock Arenia"
Dla czego był więc ważny?
Po pierwsze fantastyczne "nowofalowe" brzmienie z charakterystycznym wokalem założyciela. Ich pierwszy singiel, poświęcony pewnej wróżce był przebojem, i to nie małym między innymi  w radiowej trójce ...
Po drugie zespół był trampoliną dla jego członków. Wspomnę tylko, że jego członkowie grywali w zespołach takich jak Brygada Kryzys, Opera (ex Republika, kto pamięta?), Deuter, T.Love, Hey, Wilki, czy zespół Tadeusza Nalepy. Dziś chyba nikt o tej formacji nie pamięta... a może się mylę?

PS. Kangie, mówiłem, że wymyślę coś czego nie masz na płycie? Jak masz koncertówkę to stawiam browara....


Kangie


patefonik


Kangie

Brawo Alexander. Ja w trasie. Prowadzę auto.

Alexander

Cytat: patefonik w Czerwiec 14, 2020, 20:11myślałem, że będzie trudniej ...
ale kto powiedział, że było łatwo???   :)

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Cytat: Kangie w Czerwiec 14, 2020, 20:12Brawo Alexander. Ja w trasie. Prowadzę auto.
Łukasz nie baw się telefonem za kierownicą  >:(

Alexander

 
Cytat: Pboczek w Czerwiec 14, 2020, 20:14
Gratulacje!  :)
Dziękuję  :)
Patefonik zadawał więc zdążyłem  ;D

patefonik

Cytat: patefonik w Czerwiec 14, 2020, 20:01zapytamy o prawdziwą damę na naszej rodzinnej scenie
Zastanawiałem się, czy nie przesadziłem. Podpowiedź w trzecim zdaniu?