Konkurs ekspresowy vol.14 z okazji 6 urodzin forum.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 29, 2020, 15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

patefonik

To fakt w wypowiedziach był bardzo jednoznaczny.
Nigdy nie słyszałem ich kolumn.
Generalnie w sprzęcie (słuchałem pre i 2 czy 3 końcówek), moim zdaniem słychać rodowód sceniczny, taką jednoznaczną studyjność, bezpośredniość. Dla mnie osobiście, granie za bardzo po jasnej stronie. Kabelki słyszałem dwa. Jeden używałem kilka lat, ta bezpośredniość służyła 300b którą wtedy miałem ... 

frywolny trucht

tomasz_pianista - 2
patefonik - 8
Pboczek - 2
Kangie - 3
Alexander - 2
Merlin1973 - 1

Jak dobrze liczę...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

patefonik

20.00 za nami.
Dziś chciałbym Was zainteresować płytą do której bardzo lubię wracać. Sam nie wiem co czyni ją tak wyjątkową w moich oczach. Fajne gitary, chwalone za solówki, ciekawy aranż, ciepły głos wokalistki, niebanalne teksty śpiewane głównie całkiem przyzwoitym angielskim, traktujące o rzeczach ważnych, ale i osobistych przeżyciach? Nie wiem. Faktem jest, że choć na półce z polskim rockiem progresywnym  z połowy lat 90-tych stoją płyty kilku wykonawców to ta ląduje w CD najczęściej. Niby nic rewolucyjnego, a jest to moim zdaniem pozycja "must have" dla lubiących ten gatunek muzyki. Nie jestem chyba odosobniony w tym twierdzeniu, gdyż płyta doczekała się co najmniej kilku wznowień, w tym na winylu (wydanie ogołocono z 2 utworów), a w bieżącym roku wyszła jej specjalna edycja w digipacku z okazji 25 lecia pierwszego wydania.
Tytuł płyty jest tożsamy z nazwą zespołu, a założony został on w Krakowie w roku 1992 i w sumie nie wiele więcej umiem o nim napisać, a Informacje z neta są hm, niespójne?

Żeby było choć trochę audiofilsko to dodam, że płyta w momencie wydania była do kupienia na zwykłym nośniku CD, jak i w droższej wersji "złotej" i była to jak na mój stan wiedzy pierwsza polska złota płyta.... Miałem cyknąć fotkę, ale jak na złość gdzieś się zapodziała ...


Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


Pboczek

Nie wiem czy powinno się liczyć, bo pomogłem sobie google. :-[. Zara nadrabiam zaległości.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

patefonik


Alexander

Gratulacje Pboczek!
Ech spóźniłem się mocno  :(
U mnie na półce stoi późniejsza płyta "Wabiąc cienie" (tu akurat śpiew po polsku) - bardzo lubię  :)

Kangie

Cytat: patefonik w Czerwiec 16, 2020, 20:20Warto, zwróć uwagę na gitary. Naprawdę ciekawe.
Łe... Przeca te gitary brzmiO jakby dla miłośnika pasztetowej  ewentualnie kaszanki w dworcowym barze! Jedynie dobrze brzmiąca gitara to ta z Havany ;)
.
.
.
.
.
.
;)

Pboczek, ich gratuliere dich.

Dziś może dam radę w spokoju przeczytać zadanie. A może będą obrazki? Wiadomo, że obywatele mają wstęt do czytania czegokolwiek powyżej pół strony A4, to może jakiś rebuSIK? Żartuję, może być tekst, tylko łatwe żebym odgadł bez Googla ;)

Kangie

#234
Dobre! Nie znałem! Ten Jerzy Antczak to niezły herbatnik!  :o




Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


patefonik


Kangie


Pboczek

Już, już jeszcze 5 min. Będzie znowu tekstowo.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie


patefonik

Cytat: Kangie w Czerwiec 17, 2020, 20:06Zdążę sprzęgło wymienić?
To zależy od sprawności Twojego PitStopu

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Proszę bardzo.

Jesteśmy tak jak w przypadku Albionu w Krakowie. Artysta o którego pytam jest jedną z Legend tego miasta. To nie tylko muzyk i tekściarz, ale także uznany plastyk, performer i wolny ptak, samouk który zakończył edukację w wieku 16 lat. Jego twórczość muzyczna i osobowość wywarły bezpośredni wpływ na dobrze rozpoznawanych artystów m.in.: Olgę Jackowską, Macieja Maleńczuka, Franza Dreadhuntera, Roberta Brylewskiego. Brzmienie i muzykę grupy której był liderem, Tomasz Stańko określił stwierdzeniem, grania do przodu o 20 lat. Zespół ten działał i rozpadał się wielokrotnie na przestrzeni pierwszej połowy lat 80, co ostatecznie przerwała tragiczna śmierć artysty. Ostatni koncert zagrali w Piwnicy Pod Baranami, który jak wieść niesie zakończył się bez zadowolenia prowadzącego Piotra Skrzyneckiego, mocną awanturą. W 1995 r. powstał film dokumentalny o tym artyście, do którego muzykę zarejestrowano na rocznicowym koncercie jaki odbył się w Teatrze Buikleina w Krakowie.
O kogo chodzi?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


patefonik


Kangie

Toż to trudniejsze niż Sigi Schwab sprzed lat, gdzie dał radę sam Elem, ale z podpowiedzią ;)

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite