Konkurs ekspresowy vol.14 z okazji 6 urodzin forum.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 29, 2020, 15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Teksty jego utworów mają kilka żyć, śpiewał je np. Maleńczuk.

,,Hej, rastafaraje kłamią Rastafaraje mamią
Czarnego boga widza na naszym niebie
Mamią cudzą wiarą Okłamują nas i siebie samych
Hej, Hoża Moyra — rastafarajom wojna
Babilon nie spłonie – woda w ortalionie"
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite




Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

patefonik

Przyznam, że zupełnie innymi ścieżkami biegły moje myśli...


Kangie

Gratulacje! Wymiana sprzęgła na nowe nie pomogło  :'( :'( >:D

patefonik

Najgorzej, ze znam ten kawałek od lat. Zupełnie nie wiązałem go z Krakowem... A faktów z życiorysu nie znałem...

Kangie

Ciekawa biografia. Też kiedyś w liceum miałem fazę na Witkacego... Może nie każdy "miłośnik" wybiera tę drogę...

Pboczek

Cytat: patefonik w Czerwiec 17, 2020, 20:55Najgorzej, ze znam ten kawałek od lat.

Najlepiej, bo już wiesz :).

Sam sobie przypomniałem jego historię i koncert z 1995 r. :)

Eee Witkacy, to jak u każdego.

Edit : ... u każdego za młodu.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Cytat: Pboczek w Czerwiec 17, 2020, 21:05Eee Witkacy, to jak u każdego.
Ups, sorki, zapominiałem, że tu na forumie sami inteligenci :) Trudny ten dzisiejszy koń-kurs. Ale fajnie! Emocje były i patefonik znowu wykurzył do przodu.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

W Krakowie - na pewno. W końcu to miasto kultury i sztuki.

A u nas we Wro, przed taką sztuką, ciężko kulturę zachować ;)

patefonik

Witkacy to pozycja obowiązkowa...

Trudno było rzeczywiście. Kraków dla mnie to takie poukładane, zadumane, poetyckie miast....Fajnie, że człowiek dalej się uczy...


patefonik

20.00 za nami, zaczynajmy.
Przyznam, że miałem dziś spory problem z wyborem płyty. Lata 80 to prawdziwy skarbiec polskiej muzyki.
ostatecznie wybrałem płytę bez której nie potrafię wyobrazić sobie tamtych lat.

Zespół powstał w 1983 w Puławach.
Pierwszy ich koncert miał się odbyć w Lublinie u boku gwiazd takich jak Dezerter, czy Kult. Nie odbył się gdyż.... perkusista nie stawił się na miejscu :) Pozostali muzycy swoim wyglądem zrobili jednak takie wrażenie, że nijaki Kazimierz Staszewski osobiście polecił ich redaktorowi G. Brzozowiczowi, co za skutkowało koncertem na warszawskim przeglądzie "Rock front". Oczywiście grali w Jarocinie, gdzie zostali jednym z laureatów.

Płyta znana więc wiele nie będę pisał. Klasyka gatunku.
Absolutnie nie audiofilska, zimna, ponura, szara, szorstka i surowa jak lata w których powstała. W swojej formie doskonała, nie zmieniłbym tam ani jednej nuty.
Teksy to oddzielna historia ... Nie atakują systemu, literalnie nie niosą żadnych treści, a jednak kąsają i porażają.
Nie każdemu taka muzyka pasuje, ale nie znam osoby na której płyta ta nie zrobiłaby wrażenia na plus lub na minus (moja żona jej  nie cierpi :))
Dodam, że największym problemem tej płyty jest to, że ukazała się za późno. Gdyby tylko trafiła w czasie na szczyt fascynacji grupami takimi jak Killing Joke, Bauhause czy może Joy Division....
Proszę o podanie nazwy zespołu i tytułu płyty, którą opisałem.

Alexander


Kangie

#267
Siekiera. Nowa Aleksandria (wyedytowałem do pierwszego strzału).

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

patefonik

Cytat: Alexander w Czerwiec 18, 2020, 20:03Siekiera Nowa Aleksandria
Jeżu Kolczasty, było aż tak łatwo????
Odpowiedź poprawna, oczywiście.
@Kangie
Ty chyba chłopie musisz zmienić kompa na jakąś szybszą maszynę .... :)

Kangie

Mam szybkiego smartfona. Jak widać, nie daję rady. Idę się naje....ć ;)

patefonik

Cytat: Kangie w Czerwiec 18, 2020, 20:07Idę się naje....ć
To dobry pomysł :) Jak się człowiek zeźli dobrze jest się NAJEŹDZIĆ rowerem :)


wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie