Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: masza w Marzec 06, 2021, 19:44
Record turntable assembly lines at Garrard's


Jakbym nie dojrzał tych gramofonów..... to pierwsze wrażenie..... sala ciężko pracujących szwaczek..... 😋😋😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

bat73

Ja lubię to zdjęcie :

masza19

#102
Zdjęcia dziabnięte Lechowi z jego strony na FB











wiki

Cytat: bat73 w Marzec 06, 2021, 20:36Ja lubię to zdjęcie :
A to już profesjonalny testing.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Masza, Paul u Ciebie zagościł?
No nie..... wystarczy kupić Gerarrda i już artyści walą drzwiami i oknami....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Cytat: wiki w Marzec 06, 2021, 20:43Masza, Paul u Ciebie zagościł?
Ten z prawej to chyba Garrard Zero.


masza19

A teraz uwaga...
Good Morning, Vietnam  8) :np:


wiki

No i filmy widzę się same nakręcają....
Wystarczy kupić Gerarrda....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19


michał_flaga

Korzystając z zamieszania też się chciałem przyznać... kupiłem 401 kilka tygodni, a może nawet miesięcy temu. Na dodatek kupiłem do niego plintę i teraz ona sobie powoli czeka u stolarza na koniec pierwszego etapu prac. Tych Garrardów jest tu więcej, ale nie o wszystkich wiecie, bo część właścicieli albo nie chce się z tym afiszować albo nie korzysta z tego forum. Tak czy inaczej, historia wokół tych dwóch-trzech (ZERO, 301, 401), a jak się ostatecznie okazało całej marki, jest "magiczna". Ceny zabytkowych egzemplarzy poszybowały, o czym przekonują się ci, którzy już zajrzeli na znany, światy serwis sprzedażowy.

Gdyby ktoś miał ochotę poczytać o marce i wariacjach na jej temat, zapraszam do specjalnie stworzonej grupy FB "Garrard Polska". Nie mamy ambicji być najliczniejszą wirtualno-gramofonową społecznością. Grupa jest mocno hermetyczna, ale serdecznie przyjmujemy każdą osobę, która chce z nami pisać i czytać. Na zdjęciu mój G401 z propozycją maty Achromat od Funk Firm. Garrard to wspaniałe narzędzie do audio-eksperymentów i nauki... polecam!

miniabyr

Cytat: bat73 w Marzec 06, 2021, 19:29
Raczej żartujesz. Zwłaszcza że na zdjęciach na ramieniu wisi całkiem fajna wkładka. Dostępna na rynku w kilku wersjach
No ale pan twórca ramienia nie był w stanie powiedzieć nic więcej sensownego niż to co widnieje na stronie . A zapewnienie że ramie brzmi znakomicie nie jest żadną rekomendacją . Ramię ma 29 gram masy efektywnej a na zdjęciach wisi na nim SPU w ebonicie które waży 35 gram . Sorry ale to od strony podatności nie może się udać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bat73

Cytat: michał_flaga w Marzec 06, 2021, 23:04
Tych Garrardów jest tu więcej, ale nie o wszystkich wiecie, bo część właścicieli albo nie chce się z tym afiszować albo nie korzysta z tego forum. Tak czy inaczej, historia wokół tych dwóch-trzech (ZERO, 301, 401), a jak się ostatecznie okazało całej marki, jest "magiczna". Ceny zabytkowych egzemplarzy poszybowały, o czym przekonują się ci, którzy już zajrzeli na znany, światy serwis sprzedażowy.

Gdyby ktoś miał ochotę poczytać o marce i wariacjach na jej temat, zapraszam do specjalnie stworzonej grupy FB "Garrard Polska". Nie mamy ambicji być najliczniejszą wirtualno-gramofonową społecznością. Grupa jest mocno hermetyczna, ale serdecznie przyjmujemy każdą osobę, która chce z nami pisać i czytać.

Oczywiście że jest nas więcej i trochę głupio się poczułem "afiszując" się ze swoim 401  ;)
Ceny w pewnym momencie rzeczywiście poszalały. 10 lat temu gdy kupowałem swojego można było wyrwać przyzwoitą 401 poniżej 2000 PLN 301 to było jakieś 3-4 tys z olejowym łożyskiem rzecz jasna.
Nie znalazłem grupy Garrard Polska na FB. Jak Was szukać ?
Gratuluję Garrarda i pozdrawiam.

masza19

Jak tak czytam te nieśmiałe zwierzenia to nasuwa sie pytanie czy to wstyd mieć Garrarda czy jak?  :o
Codziennie jakieś nowe coming outy  >:D

https://www.facebook.com/groups/256171812667275/?multi_permalinks=279651636985959&notif_id=1615105601212616&notif_t=group_activity&ref=notif

frywolny trucht

Trochę wstyd :) Sam pisałeś, że nikt normalny...  >:D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19


miniabyr

Maciek a gdzie sie podział twój Nottingham ? Już wyrzuciłeś czy oddałeś ? :P Bo na zdjęciach w innym wątku już go nie widać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Chwilowo zszedł był na podłogę.
Przydałby mi sie teraz stolik ok 3m szerokości.
Najlepiej 3,5 - 4 to i może do śpulaka bym wrócił  ;D

bat73

To ja jeszcze takie fajne zdjęcie.
Przyjąłbym gościa do klubu ale jest pewirn szkopuł...

GB

Cytat: masza w Marzec 07, 2021, 14:39
Chwilowo zszedł był na podłogę.
Przydałby mi sie teraz stolik ok 3m szerokości.
Najlepiej 3,5 - 4 to i może do śpulaka bym wrócił  ;D
Ja właśnie wykonuje taki z profili aluminiowych, takich co to w fabrykach maszyny budują. Czekam na dostawę profili.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369


bat73

Poczytałem trochę grupy Garrardowe na FB i była tam zacytowana wypowiedź jakiegoś magika która oddaje to co czuję do mojego 401 - słuchając na nim muzyki nie wnikam w to czy jakość odtwarzania jest odpowiednia. Ba, w kategoriach obiektywnych moje jazzowe płyty mono brzmią słabo... ale nie o to wogóle chodzi. Istotą sprawy jest to że słuchasz muzyki żywej. Noga chodzi. 
Myślę że ten efekt jest odpowiedzialny za Garradomanię  ;)

masza19

To jest jednak bilet w jedną stroną. Żeby nie wiem jak, nie ma powrotu do współczesnego drapaka. To gra tak obłędnie wciągająco, że... że... że nie ma słów żeby uzewnętrznić swoje odczucia  :)

amati74

Cytat: masza w Marzec 10, 2021, 18:00
To jest jednak bilet w jedną stroną. Żeby nie wiem jak, nie ma powrotu do współczesnego drapaka. To gra tak obłędnie wciągająco, że... że... że nie ma słów żeby uzewnętrznić swoje odczucia  :)
Take slowa juz  padły na tym forum , że " nie ma powrotu do innego napędu " cos tak brzmiało  ,chyba z pod palca Tomasza Pianisty o ile się nie myle . Znaczy się tak musi być [emoji3].

wiki

Nie piszcie już tak więcej.....
Bo zamiast w przyszłości szukać Victora..... Będę szukał Gerarrda.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

bat73

Ja już tak gram 10 lat to się trochę przyzwyczaiłem...
Jednak dzięki temu wątkowi radość z mojego Garrarda nieco się odświeżyła. Dzięki  :D :D :D
No i faktycznie. Nie widzę powodu do zmiany napędu  ;D