Skrzywiony Goldring D42

Zaczęty przez mariobro12, Marzec 07, 2021, 19:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

mariobro12

Witam forumowiczow!
Nie tak dawno stalem sie szczesliwym posiadaczem wkladki Goldring 1042 z igla D42. Byla uzywana, ale w bardzo dobrym stanie, jednak pojawil sie problem. Igla wygiela sie w bok jak widac na zdjeciu, przesuniecie jest spore, na oko to moze pol milimetra.. Z mojej strony nie bylo zadnych uszkodzen, i obchodzilem sie z nia bardzo delikatnie, rowniez gramofon zostal odpowiednio skalibrowany. Poprzedni uzytkownik mial z nia jakas niemila przygode - mozliwe ze to ja oslabilo (prawdopodobnie).

Zastanawiam sie czy da sie to jakos wyprowadzic?  :-\
Mam tu na mysli pomoc fachowcow, ktorzy moga zrobic jakies czary...

Bede wdzieczny za odp.
milego wieczoru
M.

PS. nie wiem o co chodzi ze zdjeciem, zawsze jest niewymiarowo rozsuniete :)

masza19

Zmniejsz rozdzielczość

Ja bym się tym nie przejmował jeśli nie wpływa na dźwięk.

mariobro12

..i tu jest problem - wplywa na dzwiek znaczaco. Praktycznie od razu wylapalem ze cos nie gra, zaczely sie mocne szmery/znieksztalcenia i wlasciwie nici ze sluchania :(


mariobro12


frywolny trucht

Ta igła wygląda na styraną. Nowa kosztuje tysiaka, ciekawe jak operacja wymiany u Cantilevera na nowy Gyger S wyjdzie finansowo. Chyba wątpię.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Też jestem ciekawy bo mam pozostałość po ZET1 w postacie G1042 z przetrąconą igłą.

amati74

Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2021, 19:36
Ta igła wygląda na styraną. Nowa kosztuje tysiaka, ciekawe jak operacja wymiany u Cantilevera na nowy Gyger S wyjdzie finansowo. Chyba wątpię.
Ta igła w ogóle nie wygląda nadaje się tylko do wymiany

tomcio

Może z tą igłą było już coś grzebane, a może wcale nie jest z nią tak źle i jest tylko brudna.
Na poniższej fotce jest igła, która była złamana i została sklejona.
Na tą bardziej świecącej się część nakłada się zawieszenie (niewielki pierścień z gumy, neoprenu albo cholera wie czego) i razem osadza się toto w tej rurce o przekroju kwadratu/rombu.
Gdy pada to zawieszenie to igła zaczyna się chwiać jak chce, co oczywiście wskazane nie jest.

PS
Oczywiście nie zmniejszyłem rozdzielczości :)