Laik Gramofonowy

Zaczęty przez SzturmowyPisuar, Luty 04, 2021, 20:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

SzturmowyPisuar

Witajcie, potrzebuje porady. Jestem laikiem gramofonowym. zakupiłem gramofon Audio -Technika AT-LP120XUSBBK. Posiadam zestaw kina domowego Yamaha RX-V365. Zestaw ten nie posiada wejścia PHONO. Z przodu posiada wejście V-aux. Gramofon posiada przedwzmacniacz ponieważ z tyłu jest przełącznik PHONO/LINE. Po podłączeniu gramofonu do wejścia V-AUX i przełączeniu gramofonu na LINE niestety nie ma dzwięku. Proszę o pomoc. Dzieki i pozdrawiam.

frywolny trucht

Podłącz z tyłu pod CD.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

z przodu masz wyjścia sygnału audio
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SzturmowyPisuar

Cytat: frywolny trucht w Luty 04, 2021, 20:43
Podłącz z tyłu pod CD.
Podłączyłem, niestety głucho.

vasa

Cytat: SzturmowyPisuar w Luty 04, 2021, 21:04Podłączyłem, niestety głucho.
A wybrałeś CD jako źródło sygnału?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

SzturmowyPisuar

Cytat: vasa w Luty 04, 2021, 21:05
Cytat: SzturmowyPisuar w Luty 04, 2021, 21:04Podłączyłem, niestety głucho.
A wybrałeś CD jako źródło sygnału?
Tak wybrałem

frywolny trucht

Cóż powiedzieć. Cuda. Może podejdź do jakiegoś kolegi z tym gramofonem i tam go podłączcie, a jak nie to reklamuj. Sklep sprawdzi, czy ów działa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: SzturmowyPisuar w Luty 04, 2021, 21:08
Cytat: vasa w Luty 04, 2021, 21:05
Cytat: SzturmowyPisuar w Luty 04, 2021, 21:04Podłączyłem, niestety głucho.
A wybrałeś CD jako źródło sygnału?
Tak wybrałem

a inne źródło dźwięku daje głos po podłączeniu pod wejście CD?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Czyli gramiak z uruchomionym LINE jest podłączony do CD audio tak jak na obrazku:

Z przodu widzisz że wybrane jest CD w górnej linii wyświetlacza:

Wszelkie mute i inne wyciszacze są nieaktywne a mimo to cisza?

Możesz jeszcze spróbować z wejściem audio DVD. Jak nie zagra to na odległość więcej chyba nie wymyślę :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cytat: SzturmowyPisuar w Luty 04, 2021, 20:34Gramofon posiada przedwzmacniacz ponieważ z tyłu jest przełącznik PHONO/LINE.

Może trzeba dać na Phono i wtedy działa przedwzmacniacz w gramofonie?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Phono dajesz jak korzystasz z zewnętrznego preampa, zresztą do sprawdzenia czy sygnał wchodzi nie ma to znaczenia najwyżej sygnał będzie zniekształcony ale będzie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dyletant

Moze trzeba do instrukcji Yamahy zajrzec.

Jesli przewod od gramofonu do jest Ok.  Wkladkla prawidłowo podłączona to w amplitunerze jest do sprawdzenia przypisanie wejsc do źródeł.

Ja w swoim denonie moge dowolnie zamieniac pod nazwy cd,  bd ray, tv etc wszystkie typy od rca po hdmi.
Sprawdź u siebie. Moze ktos cos przełączył.

rudy-102


SzturmowyPisuar

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat ogarnięty. Wszystko śmiga. Pozdrawiam.

Pboczek

Super  :).
Co było? Podziel się rozwiązaniem dla jakiegoś pożytku.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite