Stare,"klamoty"

Zaczęty przez pelot, Marzec 23, 2016, 20:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Sony też miało płaskie membrany, np.w hi endowym modelu APM 8 (milion jenów za sztukę!).

Koncept generalnie umarł już w latach 90', różne są teorie dlaczego tak się stało, natomiast dobre przetworniki tej topologii bywały drogie w produkcji.

Zobacz jak wyglądają przetworniki z Sony.
Grupa ratowania poziomu.

Mikut1982

#101
Tak membrany są płaskie.. membrana bierna to styropian... ale sony widzę że miał lepsze przetworniki... tutaj w philips jest jeden magnes. 

Mikut1982

Sredniotonowy zabudowy. No nic , posłucham i stwierdze co dalej.

frywolny trucht

Są w katalogu 1983/84
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

patefonik

Cytat: tomasz_pianista w Maj 30, 2023, 09:15Koncept generalnie umarł już w latach 90',
Takie głośniki dalej są produkowane przez poważnych graczy. Przykładem może być PMC. Choć oczywiście to raczej nisza w porównaniu z masową produkcją.

Mikut1982

Philips nie powalają brzmieniem..z korting neckermann bardzo nisko schodzą,  to muszę przyznać.   Ale to tranzystory germanowe,  następnie pod philips,   sam wzmacniacz jest bardzo detaliczny, ale tutaj z tymi kolumnami się nie zgrał.   Telefunken v250 który uwielbiam też jakoś z nimi nie brzmi. Jakiś tam potencjał maja, pewno trzeba było by przy nich pogrzebać,   z tym że ja już nie będę w to brnął.. za dużo rzeczy mam zaczętych i nie skończonych.  Być może te kolumny zagrały by lepiej z innym wzmacniaczem...

Mikut1982

Być może cały zestaw zagrał by ciekawie.. na pierwszym planie philips cd 303

wiki

Ładnie wyglądają te płaskie Philipsy.
Zawsze byłem ciekaw jak takie głośniki grają.
Kiedyś czytałem, w tych ich czasach, że dzięki temu, że są płaskie to udało im się jakieś zniekształcenia zmniejszyć.
Ale co to daje na słuch to nie wiem.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A wieża Philipsa bardzo fajna, zwłaszcza CD..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

Cytat: wiki w Czerwiec 02, 2023, 17:27Ale co to daje na słuch to nie wiem.
Nie potrafiłbym uchem wskazać różnic w dźwięku pomiędzy płaską membraną a zwykłą. Piszę o niskotonowej. To nie różnica jak strojenie bas reflex, a zamknięta.

Mikut1982

I za szybko przekreśliłem kolumny philips. Podpinałem je pod starszy sprzęt....I, a to środka nie było,  a to dół buczał itd.   No ale ze wzmacniaczem philips fa880 pokazały klasę.  Nic im nie brakowało.. ponad godzinę słuchaliśmy że znajomym,  znajomym z forum.. bo kolumny trafiły właśnie do kogoś z forum... 

Piterski

Pamiętasz jak Ci kiedyś mówiłem o jednym zestawie jaki u mnie prezentowałeś, że moim zdaniem nie jest liniowy tylko szyty pod dedykowaną mu elektronikę i vice versa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982


wiki

Ja miałem taki jeden przypadek ale ze wzmacniaczem audio.
Chciałem wykorzystać końcówkę mocy, bo wzmacniacz grał super, a zwykle to przedwzmacniacz ogranicza urządzenie......
Niestety ta rozdzielona końcówką mocy nie chciała grać z żadnym przedwzmacniaczem..... jakby jej jakiejś części pasma brakowało....

I wtedy stwierdziłem, że konstruktor urządzenia tak to zaprojektował, że część przedwzmzcniacza była zgrana odpowiednio z częścią końcówki mocy. I jako całe urządzenie grało dobrze a nawet bardzo dobrze.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

nikhil

Cytat: Mikut1982 w Czerwiec 08, 2023, 21:45
I za szybko przekreśliłem kolumny philips. Podpinałem je pod starszy sprzęt....I, a to środka nie było,  a to dół buczał itd.   No ale ze wzmacniaczem philips fa880 pokazały klasę.  Nic im nie brakowało.. ponad godzinę słuchaliśmy że znajomym,  znajomym z forum.. bo kolumny trafiły właśnie do kogoś z forum... 
Bardzo dawno mnie tu nie było a to do mnie trafiły te kolumny. Docelowo będą grały u mojego brata, jak na jego wymagania są aż za dobre. Można z tym wzmacniaczem słuchać ich godzinami i jest przyjemność, nic nie męczy. Zobaczę jaka jest kondycja kondensatorów, mam nadzieje że będzie po ewentualnej wymianie tylko lepiej.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Potwierdzam.   Z tym wzmacniaczem grają rewelacyjnie.  U mnie niestety nie zagrały.

nikhil

Wymieniłem na teraz po 3 kondensatory, został ten od basu. Zmiana jest wyraźna na plus, nie myślałem że będzie aż taka. Kolumny ze stonowanych miło grających stały się żywe, dynamiczne, rześkie. Nie wiem jak jeszcze to opisać choć trzeba się nastawić że jeszcze pewne zmiany w brzmieniu się pojawią. Stare kondensatory po pomiarach wylądowały w koszu.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.