Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lutek

Cytat: masza w Październik 18, 2021, 14:00Diora (przynajmniej oficjalnie) nie sprzeda obudowy od Tannoya.
Gdybys w Diorze mial jakiegos wujka przynajmniej na stanowisku kierownika dzialu, to pewnie dalo by sie zalatwic ;-)

Taniofil

#2151
Cytat: Lutek w Październik 18, 2021, 14:39
Gdybys w Diorze mial jakiegos wujka przynajmniej na stanowisku kierownika dzialu, to pewnie dalo by sie zalatwic ;-)

Właśnie dzięki tej niewytępionej przez 30 lat budowania państwa mentalności nasz kraj znalazł się w obecnej sytuacji.

Kangie

Za takiego Tannoya można dać się pokroić. Słuchałem, to wiem. ;)

GB

Cytat: Kangie w Październik 18, 2021, 14:55
Za takiego Tannoya można dać się pokroić. Słuchałem, to wiem. ;)
Mi to wzornictwo kojarzy się z kościołem i domem pogrzebowym.

O dźwięku się nie wypowiem, bo nie słuchałem, ale jak Kangi poleca, to coś w tym musi być.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Dojrzałe brzmieniowo.
Nie raz chciałem zestawić ze swoimi Yamahami. Yamahy są kurewsko szczere, co w nich lubię. Ale taki Tannoy jest szalenie dostojny. Z dobrym tranem (na fotce z Roksanem K3) / z dobrą lampą zagra tak, że kapcie spadają. Damskie wokale (i nie tylko) pierwszoligowe!
Mnie się brzmienie podoba.

masza19

Martwi tylko w tych dolnych modelach Prestige 10" przetwornik. Czy on nie za mało ciśnienia wytwarza?

vasa

Cytat: Kangie w Październik 18, 2021, 14:55
Za takiego Tannoya można dać się pokroić. Słuchałem, to wiem. ;)
Czy to jest Kensington?
Bo jeżeli tak to to nie jest dolny model [emoji4]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Tak, wiem. Trzecie :)
Oczywiście mam na myśli niepralki  ;D

Moriarty

Cytat: masza w Październik 18, 2021, 17:41Oczywiście mam na myśli niepralki  ;D

Pralki odpadają? Ale to przecież 15-calowce miałeś w planie chyba?... Wiesz, takie szerokie biodra i smukła kibić to się główne w kreskówkach przydarza :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Cytat: vasa w Październik 18, 2021, 17:37Czy to jest Kensington?
Dokładnie tak jak piszesz.

Piterski

To trochę wpis nie w temacie ale mi się trochę uleje tak po koleżeńsku.

Po cholerę wstawiać czyjeś zdjęcie i zasłaniać mu gębę?!
Nie lepiej zrobić to tak jak poniżej. I mniej miejsca na serwerze zajmie, a co istotne to widać.
wiem nie ma miary wielkości.... ale na coś się trzeba zdecydować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

Jeśli miałbym kupować (czyli wymieniać swoje na inne) Tannoye to tylko na 15" ale wiele osób mi mówi żebym sie nie upierał tylko zrobił/kupił budę (dla mnie powyżej 100L) i jechał na swoich 12"
A jak wygram w totka do bym wziął redy od lutka ;)

Kangie

Cytat: Piterski w Październik 18, 2021, 18:03Po cholerę wstawiać czyjeś zdjęcie i zasłaniać mu gębę?!
To jestem ja. To zdjęcie czemuś służylo dwa lata temu.

masza19

Cytat: Kangie w Październik 18, 2021, 17:59
Cytat: vasa w Październik 18, 2021, 17:37Czy to jest Kensington?
Dokładnie tak jak piszesz.
Ja się pierwszy raz zakochałem w Tannoyu po wizycie u znajomego z Turnberry. I to jeszcze tych starszych (podobno gorszych) SE  U+1F44D

GB

Cytat: Piterski w Październik 18, 2021, 18:03
To trochę wpis nie w temacie ale mi się trochę uleje tak po koleżeńsku.

Po cholerę wstawiać czyjeś zdjęcie i zasłaniać mu gębę?!
Nie lepiej zrobić to tak jak poniżej. I mniej miejsca na serwerze zajmie, a co istotne to widać.
wiem nie ma miary wielkości.... ale na coś się trzeba zdecydować.
Cóż to za potencjometry na dole kolumny?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa



Cytat: GB w Październik 18, 2021, 20:25
Cóż to za potencjometry na dole kolumny?
Nie potencjometry tylko zwory pozwalające na delikatną korekcję ustawienia zwrotnicy.
Nowi właściciele przez 2-3 miesiące bawią się ustawieniami a potem zwory lądują w pozycji "neutral" już na zawsze [emoji16]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Październik 18, 2021, 20:34


Cytat: GB w Październik 18, 2021, 20:25
Cóż to za potencjometry na dole kolumny?
Nie potencjometry tylko zwory pozwalające na delikatną korekcję ustawienia zwrotnicy.
Nowi właściciele przez 2-3 miesiące bawią się ustawieniami a potem zwory lądują w pozycji "neutral" już na zawsze [emoji16]

[emoji486][emoji1660]
Co ta korekcja zwrotnicy wprowadza do dźwięku?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Nieco zmienia balans tonalny. Trochę więcej góry lub dołu.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

sheykk

Wiem - mam coś z deklem. Kupiłem dzisiaj Tannoy SRM12X cena podobno dobra stan ze zdjęć dobry a nawet dobry+.
Wyjadą do mnie 25.10. bo gość może je spakować w weekend.Jestem bardzo ciekaw jak zagrają z Naim.A jak zagrają to będę miał zagwozdkę .Muszę dodać iż nie mam pojęcia jak Tannoy gra bo 1-2 razy na AS w przelocie słuchałem kilka lat wstecz.To jest choroba(mówię o sobie).

miniabyr

Cytat: sheykk w Październik 18, 2021, 20:58To jest choroba(mówię o sobie).
....ale ja bym się z niej nie leczył -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sheykk

Może masz rację póki daje frajdę,radochę i finanse wydawane z rozwagą (choć z rozwagą mam czasami kłopot)to do lekarza nie idę.No chyba że jak małżonka zobaczy te pudła to .... nie wiem jaka będzie reakcja.Ale z drugiej strony mam swoją norę i do salonu nie wstawiam.

masza19


Lutek

Cytat: masza w Październik 18, 2021, 18:04A jak wygram w totka do bym wziął redy od lutka
No to wiadomo, ze ich nie wezmiesz :-)

Melepeta

Cytat: masza w Październik 18, 2021, 18:04A jak wygram w totka do bym wziął redy od lutka
A grasz?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Cytat: Kangie w Październik 18, 2021, 18:06
Cytat: Piterski w Październik 18, 2021, 18:03Po cholerę wstawiać czyjeś zdjęcie i zasłaniać mu gębę?!
To jestem ja. To zdjęcie czemuś służylo dwa lata temu.
Czyli mam rozumieć, że wstydzisz się swojej twarzy? Próbuje zrozumieć to co robisz ze swoimi zdjęciami i nie bardzo rozumiem czym się kierujesz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.