Smarujemy gramofon

Zaczęty przez Jakub, Październik 12, 2016, 22:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

I to lubię!  Dałbym lajka!  >:D

W Danielu jest prz3srane. Tam winda idzie z automatu i nie idzie francy spowolnić ;)

Alexander

Cytat: Kangie w Czerwiec 07, 2020, 17:44W Danielu jest prz3srane. Tam winda idzie z automatu i nie idzie francy spowolnić
Kangie tam jest tłumik wiskotyczny w dodatku dostępny na zewnątrz gramofonu. Daniele za młodu bardzo wolno opuszczały ramię na płytę i to się powinno udać przywrócić.

Kangie

Muszę to kiedyś zrobić. Gramofon oddałem 5 lat temu tacie. On czasami puszcza muzykę. Ramię opada zbyt gwałtownie. Wstyd mi trochę, że tego nie zrobiłem.  :(

ziko369

Potrzebuję Service Manual gramofonu Sony ps 2251 z VE...nie mogę się zarejestrować 🤔
Ktoś coś?
Proszę...takie samo ramię PUA 113...

ziko369

Dzięki amiku za serwisówkę 💪🏼💪🏼💪🏼

Kangie

Masz już? Jest coś koń-kret-nego na temat windy?

ziko369

Jest wszystko gdzie i jak podkręcać...
Schemat gdzie jest każda śrubka pokazana...

ziko369

Z serwisówki...
Kawał roboty... 😲

Kangie

Sony to jednak porządna firma. Pokażcie mi coś podobnego podpisanego słowami Pro-Ject ;)

Ziko, kiedy chwytasz za wkrętaki?

ziko369

Po weekendzie się pomyśli 💪🏼💪🏼💪🏼

virtualfan

Jeżeli ktoś potrzebuje, kupiłem olej silikonowy o lepkości 100 tys CST do windy w Micro Seiki DD 7 i sprawdził się idealnie. Mam opakowanie 50 ml, mogę odsprzedać w rozsądnej cenie w porcjach 2 ml - info na priva.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

virtualfan

Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

nook736

Mam ramię Graz Research 108b typu unipivot. Potrzebuję do niego smaru o lepkości 600.000cst. Szukałem wszędzie ale są albo 500.000 albo 1.000.000, ten którego szukam wszędzie wyprzedany. Macie może pojęcie gdzie to kupić? Jest dostępny w Stanach ale oczywiście w "audiofilskiej" wersji czyli cena z automatu x100.
Będę wdzięczny za pomoc.

Piterski

Musiał bym sprawdzać jaki mam ja bo albo 60.000cst lub taki jak szukasz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Myślisz, że w ogóle będzie różnica pomiędzy 500k a 600j? Jedno i drugie to zupełny glut w konsystencji.
Grupa ratowania poziomu.

nook736

No właśnie tak myślę że różnicy raczej nie powinno być. Ewentualnie myślałem o połączeniu 500k i 1000000 i rozrobieniu tego razem. Spróbuję póki co z 500k.

Bacek

Panowie a co proponujecie do gwintów z brązu, w stylu mechanizmy VTA i podobne? Z tego co gdzieś czytałem te litowo-jakieś nie bardzo bo mogą reagować.

Piterski

Może smarem silikonowym w sprayu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

#68
Spray to mi się kojarzy z czymś co szybko odparuje. Mam do wyczyszczenia i przesmarowania solidne nogi (1,4kg każda) i mechanizm VTA od dość masywnego ramienia.
Z drugiej strony brąz jest w sumie "samosmarujący" więc może ten spray albo jakiś gęstszy olej by zadziałał.

Bacek

Tak patrzę po zachodnich serwisach i tam piszą o Technical Petroleum jelly i o ile mnie anigielski nie myli to wygląda na wazelinę techniczną.

Piterski

Sprawdziłem i mam tylko 60.000cst, 80.000cst i 200.000cst.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Luidzi

Witam
Czy do smarowania łożyska gramofonu nada się olej PKB ? To jest olej do konserwacji broni.

Pozdrawiam

frywolny trucht

#72
"Zabezpiecza i nabłyszcza drewno, chroni i konserwuje części stalowe i żeliwne."

Nie sądzę. Nie kojarzę ani jednego elementu broni, która pracuje w warunkach zbliżonych do łożyska gramofonowego. Dodatkowo oleje do łożysk gramofonowych- te profesjonalne- mają skład tak ułożony, aby wyciszyć łożysko. Nie wiem, może to tylko marketing, ale nikt nie stosuje oliwy maszynowej do zalewania silników samochodowych, ani odwrotnie. Nikt też nie zapuści smaru silikonowego do silnika samochodowego. Różne warunki pracy determinują skład, lepkość itp.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

Jasna sprawa. Pytam bo mam w domu buteleczkę tego oleju. Czyli trzeba zanabyć dobrej jakości olej przekładniowy o których jest dyskusja wyżej.
Dzięki 

frywolny trucht

Co to za gramofon? Jak wygląda łożysko?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93