Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

#2575
Wiem. Szosa 8,5 kg - komplet z pedałami, koszykami i torebką z narzędziami i zapasową dętką. Chyba nawet tylna lampka wisiała podczas ważenia bo tą mam zawsze zamontowaną bo ma praktyczną funkcję światła hamowania. Gravela wyżyliśmy w sklepie na golasa bez pedałów i on miał 10,3 kg.
Opony w szosie Continental Grand Prix 5000/25mm z dętkami Revoloop. Gravel ma opony 38 takie jak widać na zdjęciu powyżej.

rudy-102

A teraz zabawna sytuacja. Rozmawiałem przez telefon z jedną z osób, które obserwują mnie na stravie i spytała się mnie, czy jestem chory bo tak wolno dziś jechałem.
Nie. Po prostu kupiłem sobie gravela. 😩🙂

ziko369

#2577
Spoko...jeżdżę z kumpl co ma szosę Rose...nie odstaję raczej za daleko...a raczej do mentczaków nie należy... Ja mam opony The best od The World Michelin Power Gravel 4.0

ziko369

Cytat: rudy-102 w Październik 09, 2021, 20:10Nie. Po prostu kupiłem sobie gravela. 😩🙂
Jakoś po średnich Twoich tras to nie kumam tego pytania?

rudy-102

Cytat: ziko369 w Październik 09, 2021, 20:05
Cytat: GB w Październik 09, 2021, 19:39To zrozumiałe
Spoko, slik do opony z cyckami...nie da.sie porównać...
Ale spokojnie...da się i ostro jeździć...

Grund, że będzie się trzymał drogi na mokrym i śliskim w czasie zimy. Jazda po lasach to taki sympatyczny dodatek. 🙂

rudy-102

Cytat: ziko369 w Październik 09, 2021, 20:12
Cytat: rudy-102 w Październik 09, 2021, 20:10Nie. Po prostu kupiłem sobie gravela. 😩🙂
Jakoś po średnich Twoich tras to nie kumam tego pytania?
Na ogół jest o 4 lub 5 km/h szybciej.

ziko369

Cytat: rudy-102 w Październik 09, 2021, 20:13Grund, że będzie się trzymał drogi na mokrym i śliskim w czasie zimy.
Od dwóch lat nie zasiadam z rowera.😈

rudy-102

A jak ze spaniem? 😉

ziko369


ziko369

Ale luziol...mam plan dokupić felgi na slikach...
Kumpel zawodnik namawia mnie na zawody, jakoś za bardzo leniwy jestem 😀😲

GB

Zimówki rowerowe mam z kolcami.  Choć ostatniej zimy ich nie użyłem bo nie było takiej potrzeby.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Zimówki rowerowe mam z kolcami.  Choć ostatniej zimy ich nie użyłem bo nie było takiej potrzeby.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomasz_pianista

Wczoraj byłem w Szczyrku, chyba jeden z najbardziej znanych bike parków w Polsce. Gondola wiezie na 1000m n.p.m., później jest jeszcze wyciąg na 1200 metrów. Są dwie niebieskie, dwie czerwone i jedna czarna trasa. No i jakieś zielonki dla uczących się.

Wczoraj głównie objeżdżałem niebieską, nazywa się hipa hopa, chyba najlepsza trasa żeby nauczyć się latać:) Długość trasy 5,5km, spadek 420 metrów, nachylenie 7,5%. Chyba z 10 zjazdów zaliczyłem.

Film nie mój, nie mam gopro.

https://www.youtube.com/watch?v=U1aceQnx75E
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

ziko369


ziko369


GB

Cytat: GregWatson w Październik 10, 2021, 11:10
.
Tu chyba już 2gi lub 3ci raz po nią jedzie.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


GB

Cytat: tomasz_pianista w Październik 10, 2021, 09:10
Wczoraj byłem w Szczyrku, chyba jeden z najbardziej znanych bike parków w Polsce. Gondola wiezie na 1000m n.p.m., później jest jeszcze wyciąg na 1200 metrów. Są dwie niebieskie, dwie czerwone i jedna czarna trasa. No i jakieś zielonki dla uczących się.

Wczoraj głównie objeżdżałem niebieską, nazywa się hipa hopa, chyba najlepsza trasa żeby nauczyć się latać:) Długość trasy 5,5km, spadek 420 metrów, nachylenie 7,5%. Chyba z 10 zjazdów zaliczyłem.

Film nie mój, nie mam gopro.

https://www.youtube.com/watch?v=U1aceQnx75E
O Szczyrku i hiphopie słyszałem. Brawo.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Zima Panie.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Siodełko prosto! ;)

GB

Cytat: Kangie w Październik 11, 2021, 08:59
Siodełko prosto! ;)
Prosto jak w mordę szczelił.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: masza w Październik 10, 2021, 13:42
Bierzecie pod uwagę taką ewentualność?  :o

https://eurosport.tvn24.pl/kolarstwo,129/alexandar-richardson-okradziony-z-roweru-napadli-go-z-maczetami-w-richmond-park-kolarstwo,1080377.html
U mnie to jest jedna z przyczyn dla których wolę zmodernizować stary rower. Na pierwszy rzut oka mniej atrakcyjny bo widać że stary 26" i już trochę styrany, nie jest taki wymuskany jak GT Kangie bo parę gleb na nim zaliczyłem. A jak by mi go zakosili na części to też mniej stracę bo tylko to co zainwestuje w osprzęt. Elektryka bym już sobie nie kupił bo nie mam własnego garażu i mogli by mi go zwinąć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Październik 09, 2021, 19:27
Dzisiaj pierwszy raz trochę dłuższy wyjazd na gravelu. Po asfalcie to jest jednak muł pancerny, ale w lesie całkiem fajnie się tym jedzie.
Ja zainwestowałem w Schwalbe i po montażu myślałem, że kupiłem bubla bo nie mogłem ich ustawić równo na feldze i opona mi falowała, więc podjechałem do słupka serwisowego gdzie jest porządna pompka, raz jeszcze wszystko pozakładałem ustawiłem i jak nabiłem 3 bary to opona ułożyła się równiutko. Same opony są lekkie i toczą się same. Wim ze to nie to co kolarka ale na tej ostatniej nie pojedziesz po piachu, a i na bitych drogach też się kolarza nie uświadczy. W porównaniu zaś z tradycyjnymi bąkami to opona praktycznie nie stawia oporów i nie wyje na asfalcie a lekki teren i tak się na niej spokojnie przejedzie.

Tak więc jak ktoś szuka uniwersalnej opony do turystyczno rekreacyjnej jazdy to polecam. Przy okazji ma bardzo dobrą przyczepność.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Październik 11, 2021, 09:40
Cytat: masza w Październik 10, 2021, 13:42
Bierzecie pod uwagę taką ewentualność?  :o

https://eurosport.tvn24.pl/kolarstwo,129/alexandar-richardson-okradziony-z-roweru-napadli-go-z-maczetami-w-richmond-park-kolarstwo,1080377.html
U mnie to jest jedna z przyczyn dla których wolę zmodernizować stary rower. Na pierwszy rzut oka mniej atrakcyjny bo widać że stary 26" i już trochę styrany, nie jest taki wymuskany jak GT Kangie bo parę gleb na nim zaliczyłem. A jak by mi go zakosili na części to też mniej stracę bo tylko to co zainwestuje w osprzęt. Elektryka bym już sobie nie kupił bo nie mam własnego garażu i mogli by mi go zwinąć.
Własny garaż nie jest gwarancją bezpieczeństwa. Często w blokach dostają się do takich garaży również.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz