Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Ja swój najdroższy rower powiesiłem na ścianie w mieszkaniu, w takim ułożeniu prawie w ogóle nie zabiera miejsca.
Grupa ratowania poziomu.

GB

#2601
Cytat: tomasz_pianista w Październik 11, 2021, 09:52
Ja swój najdroższy rower powiesiłem na ścianie w mieszkaniu, w takim ułożeniu prawie w ogóle nie zabiera miejsca.
Nie brudzi ściany i podłogi?

Może być uzywany jako stroik audio.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomasz_pianista

Nie brudzi, wieszasz na jednym pedale, na koła są dwie podstawki, wiec rower ściany nie dotyka.

Oczywiście totalnie ubłoconego nie przynoszę do domu, ale jak jest lekko brudny/opylony to raczej nie się nie dzieje:)

Tak, trochę jak jakiś rozpraszacz akustyczny, w tym pokoju mam dwa instrumenty, plus jeszcze skrzypce żony, więc rower na pewno pomoga akustycznie :D
Grupa ratowania poziomu.

Kangie

#2603
W czasie gdy mieszkałem z rodzicami, swojego GTka trzymałem w swoim pokoju za wersalką. Oczywiście był problem z zabłoconymi oponami. Ale było to rozwiązanie 99,9%

Generalnie nie lubię publicznie pokazywać własne patenty antyzłodziejskie, bo złodzieje czytają fora, a po co miałbym im ułatwiać biznes? Stąd też nie kupuję używanych rowerów, bez potwierdzonej fakturą/paragonem historii zakupu.

Ale zrobię wyjątek i pokażę Wam, co wymyśliłem. Mieszkam na osiedlu z ochroną i monitoringiem. Ale kradzieże rowerów zdarzają się. Mam swoją teorię złodzieja lokalnego, który rower podpi3rdoli i wywiezie do rodziny na wieś. I jemu utrudniam na maksa.

GTka trzymam w monitorowanej kamerą rowerowni, na haku, zabezpieczonego U-Lockiem OnGuarda i kłódką Gerdy. Da się pokonać to zabezpieczenie, chociażby odkręcając hak od ściany, ale prędzej złodziej chwyci za inny niezabezpieczony rower. Chyba, że znajdzie się fanatyk starego GT w kolorze Boss Yellow, to mam przechlapane i rower stracę. Oby nie.

Pozostałe trzy rowery (dzieci i żony) trzymam na klatce schodowej przy drzwiach wejściowych. Spięte dwoma potężnymi łańcuchami do zabezpieczania motocyki. Średnica ogniwa fi12mm. Łańcuchy przewleczone przez szynę kolejową i zapięte mocnymi kłódkami ze skoblem fi12mm. Szyna waży tle co dobry wzmacniacz lampowy. Da się pokonać, ale znowu monitoring i kupa hałasu od przecinania szlifierką kątową zasilaną z akumulatora. Szczypcami tnącymi będzie baaardzo ciężko.

GB

Ja 3mam na balkonie. Na dach chyba nie bardzo im będzie się chciało wchodzić. A na klatkach pełno niezabezpieczonych rowerów do wyjęcia.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: Kangie w Październik 11, 2021, 11:07
W czasie gdy mieszkałem z rodzicami, swojego GTka trzymałem w swoim pokoju za wersalką. Oczywiście był problem z zabłoconymi oponami. Ale było to rozwiązanie 99,9%

Generalnie nie lubię publicznie pokazywać własne patenty antyzłodziejskie, bo złodzieje czytają fora, a po co miałbym im ułatwiać biznes? Stąd też nie kupuję używanych rowerów, bez potwierdzonej fakturą/paragonem historii zakupu.

Ale zrobię wyjątek i pokażę Wam, co wymyśliłem. Mieszkam na osiedlu z ochroną i monitoringiem. Ale kradzieże rowerów zdarzają się. Mam swoją teorię złodzieja lokalnego, który rower podpi3rdoli i wywiezie do rodziny na wieś. I jemu utrudniam na maksa.

GTka trzymam w monitorowanej kamerą rowerowni, na haku, zabezpieczonego U-Lockiem MacGuarda i kłódką Gerdy. Da się pokonać to zabezpieczenie, chociażby odkręcając hak od ściany, ale prędzej złodziej chwyci za inny niezabezpieczony rower. Chyba, że znajdzie się fanatyk starego GT w kolorze Boss Yellow, to mam przechlapane i rower stracę. Oby nie.

Pozostałe trzy rowery (dzieci i żony) trzymam na klatce schodowej przy drzwiach wejściowych. Spięte dwoma potężnymi łańcuchami do zabezpieczania motocyki. Średnica ogniwa fi12mm. Łańcuchy przewleczone przez szynę kolejową i zapięte mocnymi kłódkami ze skoblem fi12mm. Szyna waży tle co dobry wzmacniacz lampowy. Da się pokonać, ale znowu monitoring i kupa hałasu od przecinania szlifierką kątową zasilaną z akumulatora. Szczypcami tnącymi będzie baaardzo ciężko.
Ładny ten wzmacniacz.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Cytat: GB w Październik 11, 2021, 11:11Na dach chyba nie bardzo im będzie się chciało wchodzić.
Słyszałem o kilku akcjach w 11-piętrowych blokach. Z dachu opuszczali się na linach i kradli z balkonów (piętra od 6. wzwyż).

Kangie

Cytat: GB w Październik 11, 2021, 11:13Ładny ten wzmacniacz.
Miałem w planach robić z niego ramię gramofonowe DIY 24-calowe :D ;)

GB

Cytat: Kangie w Październik 11, 2021, 11:15
Cytat: GB w Październik 11, 2021, 11:13Ładny ten wzmacniacz.
Miałem w planach robić z niego ramię gramofonowe DIY 24-calowe :D ;)
Z szyny czy wzmacniacza?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Z szyny. Acha, Ty miałeś na myśli wzmak - dzięki. To poczciwa, nieprodukowana od 2 lat 30-stka od Eugeniusza Czyżewskiego. Zresztą znasz ten piec.

Post z 02.05.2020, godz. 21:43.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=695.350

GB

Cytat: Kangie w Październik 11, 2021, 11:22
Z szyny. Acha, Ty miałeś na myśli wzmak - dzięki. To poczciwa, nieprodukowana od 2 lat 30-stka od Eugeniusza Czyżewskiego. Zresztą znasz ten piec.

Post z 02.05.2020, godz. 21:43.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=695.350
Tak znam, miał, że u mnie grać, ale finałowo Japonia zagościła.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Cytat: Kangie w Październik 11, 2021, 11:07Szczypcami tnącymi będzie baaardzo ciężko.
Te dla straży pożarnej tną bez problemu do 15 mm i nie robią hałasu. Złodzieje niestety nie chodzą z kątówką do roboty.

Kangie

#2612
A widziałeś sprzęt towarzyszący szczypcom / nożycom strażackim?
Z czymś takim wchodzi się na włam na osiedla strzeżone?
Do tego jeszcze zasilanie do pompy olejowej. Ciężkie, zajmujące miejsce, czas.
Znacznie lepiej ukraść rower słabiej zabezpieczony.

rudy-102

Nie no. Z takim to się wchodzi do Grünes Gewölbe Po klejnoty Augusta.
Ja miałem na myśli raczej taki.

Kangie

Knipexa znam. Najprawdopodobniej najlepsze szczypce świata. Motocyklowy łańcuch możliwe że przetnie, ale fi18 hartowanego pręta U-Locka OnGuard ni chu chu!

Kangie

Cytat: rudy-102 w Październik 11, 2021, 21:22Nie no. Z takim to się wchodzi do Grünes Gewölbe Po klejnoty Augusta.
:D :D :D

Piterski

Cytat: rudy-102 w Październik 11, 2021, 21:22
Nie no. Z takim to się wchodzi do Grünes Gewölbe Po klejnoty Augusta.
A znaleźli je chociaż bo o kradzieży było głośno ale od tej pory nic mi się o uszy nie obiło.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Znaleźli złodziei, ale na razie nie wiadomo gdzie łup.

Pewnie w bunkrze u jakiegoś szejka.

GB

Szymon Godziek będzie latał w tym roku.

https://youtu.be/u6T9Q_cA7Q8

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Rożne drogi prowadzą do kalectwa :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Lepsze to niż siedzieć na kanapie:)
Grupa ratowania poziomu.

GB

Cytat: tomasz_pianista w Październik 14, 2021, 13:32
Lepsze to niż siedzieć na kanapie:)
Święta prawda, siedząc na kanapie kalectwo też dopadnie.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie


GB

Cytat: Kangie w Październik 14, 2021, 14:03
U+1F44D
Mądre słowa.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Fajny kanał o serwisowaniu roweru.

https://youtube.com/playlist?list=PL5oBM6WNpPe89y3UmizDa7V_xzqMnRlyY

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz