Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Bacek

Cytat: TomFon2017 w Wrzesień 01, 2021, 15:39...no a co w takim razie z gramofonem Linn, który ma talerz, pod talerzyk i pasek i ma stu procentową stabilność ?

Bo jest dobrze zrobiony.

Z drugiej strony przy twoim tachometrze, jeżeli talerz przez połowę obrotu kręci się z prędkością 20 obr/min a w drugiej połowie przyspieszy do 46 obr/min to w wyniku i tak otrzymasz "stabilne" 33, także nie jest to jakiś dokładny przyrząd pomiarowy.
Także jak dla mnie jakieś reprezentatywne wyniki da pomiar płytą testową gdzie mierzymy każdy kawałek obrotu. Stabilność obrotów mierzymy jako wow and flutter. I ten "wow" to taka  dźwiękonaśladowcza nazwa dużych efektów sonicznych tej niestabilności. Twój tachometr nie koniecznie coś takiego wykryje.
Abstrahuję tu od tego jak na nim wypadł wspominany wyżej sterownik, bo może w pomiarze płytą było by jeszcze gorzej.
Ale tu powodów może być więcej.

TomFon2017

Cytat: Bacek w Wrzesień 01, 2021, 18:02Z drugiej strony przy twoim tachometrze, jeżeli talerz przez połowę obrotu kręci się z prędkością 20 obr/min a w drugiej połowie przyspieszy do 46 obr/min to w wyniku i tak otrzymasz "stabilne" 33, także nie jest to jakiś dokładny przyrząd pomiarowy.

Masz rację, ale w tym momencie zatrważają mnie wyniki pomiarów - tzw. moim tachometrem - Linna i Technicsa jeśli one kręcą raz szybciej raz wolniej, ale w sumie daje to 33,33 to jakaś porażka na tym rynku :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Bacek

#528
Przykład był oczywiście przerysowany dla unaocznienia, w rzeczywistości są to małe wartości. Ale faktem jest że i cogging w silnikach jak i naciąganie i luzowanie paska występują.

I w złych okolicznościach są bardziej słyszalne niż stałe zwolnienie obrotów on np 1 obrót/min. Także nie chodzi tylko o utrzymanie średnio konkretnych obrotów na minutę ale żeby prędkość "liniowa" była cały czas stała.

Tu masz to fajnie pokazane. Co prawda mierzą discmana ale zasada jest ta sama. Na lewym wskaźniku pokazuje Ci odpowiednik prędkości obrotowej gramofonu i to jest mniej więcej stała wartość, na drugim masz flutter, małe przyspieszenia i spowolnienia przesuwu. I tu widać że całość wachluje. Ale tego nie da się zmierzyć bazując tylko na pojedynczym punkcie referencyjnym na talerzu. Także jak chcesz ze swoim gramofonem dążyć do perfekcji większej niż w Linnie to musisz rozszerzyć spektrum poiarowe.



paul_67

#529
Cytat: Piterski w Wrzesień 01, 2021, 17:28Ja tak to rozumiem
Zdanie chyba trochę uraziło Cię osobiście? Wiesz dlaczego i nie pytaj o wytłumaczenie bo naprawdę mi się nie chce.Pozdrawiam serdecznie :)

frywolny trucht

Acha. Czyli ta większość to takie raczej osobiste wrażenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: Bacek w Wrzesień 01, 2021, 18:02Z drugiej strony przy twoim tachometrze, jeżeli talerz przez połowę obrotu kręci się z prędkością 20 obr/min a w drugiej połowie przyspieszy do 46 obr/min to w wyniku i tak otrzymasz "stabilne" 33,
Na pewno nie chciałbyś niczego słuchać na takich stabilnych obrotach :)

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 31, 2021, 22:16To ma jakieś pokrycie w danych statystycznych?
Na pasku w tv nie leciało?

Piterski

Cytat: paul_67 w Wrzesień 01, 2021, 23:09
Cytat: Piterski w Wrzesień 01, 2021, 17:28Ja tak to rozumiem
Zdanie chyba trochę uraziło Cię osobiście? Wiesz dlaczego i nie pytaj o wytłumaczenie bo naprawdę mi się nie chce.Pozdrawiam serdecznie :)
Nie uraziło ale odniosłem wrażenie, że sugerujesz jakobym sprzedał AdFontesa bo kupiłem sterownik Zontka.
Nic z tych rzeczy. Miałem z obrotami jazdę bez trzymanki przez co przewinęło się u mnie kilka silników, łożysko było szlifowane oraz eksperymentowałem z smarami. Dużo konferowałem na ten temat z panem Andrzejem i efekt był taki, że ustalił on zalecaną odległość w jakiej ma być silnik. Za duży naciąg je bowiem "blokował".
Ja skorzystałem z oferty Pawła by nie musieć tych obrotów sprawdzać i korygować. Czujkę montowałem u pana Andrzeja przy okazji wymiany plinty, przy okazji dostałem lepszej jakości kardan. Po tych wszystkich zabiegach nareszcie mogłem spokojnie słuchać vinyli.
Czemu go zatem sprzedałem? Powód banalny i przyziemny, kasa.
Kupiłem nowy gramofon DD40, a jeszcze byłem zadłużony po zakupie elektroniki. Podobnie przecież postąpiłem po zakupie Pioneera PL70II. Nie mogłem sobie pozwolić na posiadanie dwóch gramofonów.
AdFontesa zawsze będę darzył sympatią ale uważam, że powyżej pewnego poziomu wkładki trzeba szukać urządzeń z uznanych firm mających odpowiednie zaplecze techniczne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

I to jest jasne....ale obroty obrotami ;D ;D ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#535
Minął czas - acz nie długi i tak, jak pisałem, oddałem sterownik Zontka do pomiaru prądu wychodzącego ze sterownika Zontka na silnik - WYNIK JEST BEZDYSKUSYJNY - PRĄD WYCHODZĄCY ZE STEROWNIKA NA SINIK PŁYWA !!! Tak stwierdził człowiek, który to badał, a dodam, że to fachowiec. I jak zasugerował - nie ma to nic wspólnego z pomiarem obrotów jednym impulsem czy wieloma, jest to prawdopodobnie tylko kwestia oprogramowania. Powiedział, że można to ustabilizować wprowadzając zmiany w oprogramowaniu, ale to już jest poza jego wiedzą jaką posiada - bo tylko może wykonać pomiar o który chodziło.
I tym samym zamykam sprawę - bo ja też nie wiem jak to zrobić:  :-* :-* :-*

REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Moim skromnym zdaniem to działa tak jak powinien, dlatego prąd "pływa". W końcu taka jest zasada sterowania obrotami takiego silnika, zmieniać napięcie w zależności od odczytu obrotów. Co po ustawień oprogramowania to powiedział Ci to o czym pisaliśmy Ci od samego początku. Może teraz w końcu zastosujesz rozwiązanie z potencjometrem i przestaniesz odkrywać Amerykę :D   
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

#537
Cytat: Piterski w Wrzesień 09, 2021, 08:53Moim skromnym zdaniem to działa tak jak powinien, dlatego prąd "pływa". W końcu taka jest zasada sterowania obrotami takiego silnika, zmieniać napięcie w zależności od odczytu obrotów. Co po ustawień oprogramowania to powiedział Ci to o czym pisaliśmy Ci od samego początku. Może teraz w końcu zastosujesz rozwiązanie z potencjometrem i przestaniesz odkrywać Amerykę   

Upór godny Oskara :)

Kolejny prąd który "pływa" :

https://youtu.be/esd3u4JuiUQ

ustawienie prędkości gramofonu z regulatorem prędkości Music Hall Cruise Control 2.0 i silnikiem MMF 9.1.
Pokazuje precyzyjną prędkość i stabilny wirowanie od zewnętrznego rowka do wewnętrznego, mimo że masa talerza przekracza 12 kg (26 funtów).

I kolejny :

https://youtu.be/LW1cZ4iYhpc

i....
https://youtu.be/-SC0N19KkVo

Można by tak w nieskończoność, ale szkoda ładnej pogody  :D ;D ;) :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#538
MYŚLAŁ .........MYŚLAŁ....... PRZEZ 3 LATA .......POTEM..... PRĘDKO TAK ODPOWIE - ( jak w Koziołku Matołku). Więc odpowiem, że nie chodzi o oprogramowanie udostępnione przez Pawła Zontka - tylko o oprogramowanie sterownika stworzone przez Twórcę  tegoż sterownika. A to jest zaszyte w układzie procesora i niestety niedostępne do modyfikacji!!!!!!!!!!! >:D >:D >:D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Taniofil

Autor jednego i drugiego jest ten sam. Program w którym konfigurujesz sterownik tylko wpisuje wartości zmiennych dla właściwego kodu, który siedzi wgrany na płytkę sterownika. Więc nie bardzo sobie cokolwiek tam zmienisz w samej logice.

Układ na płytce sterownika jest taki sam jak w Arduino, więc nie zdziwię się, jak z wykorzystaniem oprogramowania do arduino będziesz w stanie sczytać co tam siedzi za kod.

Jak umiesz programować w C to sobie zresztą bez problemu ogarniesz sterownik w oparciu o arduino właśnie. Płytka i niezbędne części Cię wyjdą pewnie z 30zł.
Nawet gdzieś w internecie widziałem gotowy schemat i kod do pobrania.

Bacek

Cytat: Taniofil w Październik 13, 2021, 00:38arduino będziesz w stanie sczytać co tam siedzi za kod
Niekoniecznie, to akurat pewnie jest zakodowane/zablokowane. Także bez źródła będzie cięzko. No chyba że od nowa coś swojego napisać.

TomFon2017

To o czym piszesz mam wszystko bo od paru lat bawię się Arduino. Natomiast oprogramowanie napisane jest w jakimś innym języku ponieważ program Arduino IDE nie łączy się z płytką Zontka, a nawet gdyby tak było to nikt bez naprawdę specjalistycznej wiedzy i zaplecza nie wyciągnie programu zaszytego w procesorze. Taka to uroda i zabezpieczenia w tym cyfrowym świecie.

P.S. to tak by zobrazować moje zdziwienie NIEZROZUMIENIEM mojej wypowiedzi ( nie po raz pierwszy :P.)..: pisałem, że są dwa programy JEDEN dostarcza Paweł, a drugi zaszyty w procesorze. Jasne więc jest, że oba napisał twórca sterownika - Paweł napisał jedynie, że STEROWNIK TRZYMA OBROTY  :) :D ;D :pij:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Taniofil

Skoro od paru lat się bawisz arduino to powinieneś ogarnąć bez problemu. Chyba, że nie wyszedłeś poza etap migania diodą. I tak od paru lat migasz i wszystko już wiesz.

Algorytm do sterowania takim silnikiem w oparciu o dane z czujnika jest banalnie prosty, więc nie nastawiałbym się, że mając dostęp do oryginalnego kodu zdziałasz jakieś cuda.
Poza tym, nie wiem po co Ci kod zapisany na płytce. Ten programik do konfiguracji sterownika z tego co widziałem ma sporo parametrów, więc powinno się dać poprawić zachowanie silnika.

Przy każdej aktualizacji ustawień kod na płytce się podmienia, więc pewno można go wyciągnąć z samej aplikacji konfiguracyjnej. Nie będę pisał jak, bo to i tak nielegalne.

TomFon2017

#543
Jak zwykle wszystko dla Ciebie jest proste i jasne jak miganie diodą...bo wiesz najlepiej.
Ja natomiast powiem z całą pewnością, że kodu  z procesora wyciągnąć się nie da i tyle....poczytaj, poucz się, a może zmienisz zdanie - choć wątpię  facepalm

.....a dodam, że nielegalne powinno być jedynie głoszenie stwierdzeń nie podpartych wiedzą  ;D ;D ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#544
Twój cytat:
"Program w którym konfigurujesz sterownik tylko wpisuje wartości zmiennych dla właściwego kodu, który siedzi wgrany na płytkę sterownika. Więc nie bardzo sobie cokolwiek tam zmienisz w samej logice."
Moja odpowiedź:
Jeśli kierujemy się logiką to mając kod programu mogę ZMIENIĆ W NIM WSZYSTKO co chcę....byle działał.
A to wiedza wyssana z chęci do wiedzy :smok:

..... a propos prostoty oprogramowania do pomiaru obrotów w związku z Twoim wpisem "Algorytm do sterowania takim silnikiem w oparciu o dane z czujnika jest tak banalnie prosty",
.............więc banalnie prosty kodzik, który napisze każdy w 5 minut:

#include <Wire.h>
#include <Adafruit_GFX.h>
#include <Adafruit_SSD1306.h>
#define SCREEN_WIDTH 128 // Szerokość wyświetlacza OLED, w pikselach
#define SCREEN_HEIGHT 32 // Wysokość wyświetlacza OLED, w pikselach

#define OLED_RESET 4 // Zresetuj pin # (ustaw -1, jeśli współdzielisz pin reset Arduino)
Adafruit_SSD1306 display(SCREEN_WIDTH, SCREEN_HEIGHT, &Wire, OLED_RESET); // zamiast OLED_RESET wpisz -1

const int TRIGGER=3;            //* wejście włączone PB3
const float CALIBRATE=1873440;  //* częstotliwość równa się @ PB2 x 120
const byte MAX_AVG=8;           //* set # of averages(ustaw wielkość uśredniania). Praktyczne wartości to MAX_AVG: 2-8
const boolean AVERAGE=true;     //* ustaw na false, aby wyłączyć uśrednianie
unsigned int COUNT, RPM_COUNT=0;
unsigned long MSEC=0, ACTIVITY=0;
byte MS_PRESCALE=0, AVG_IDX=0, AVG_COUNT=0;
float RPM, AVG[MAX_AVG], TOTAL;
boolean UPDATE=false, DONE=true, STOPPED=true;

  // funkcja konfiguracji uruchamia się raz po naciśnięciu przycisku reset lub zasileniu płytki
void setup() {
  Serial.begin(9600);
  pinMode(LED_BUILTIN, OUTPUT);         
  pinMode(2,OUTPUT);                    //* Skalibruj wyjście
  pinMode(TRIGGER,INPUT_PULLUP);        //* PB3 wyzwalanie wejścia
   
  // SSD1306_SWITCHCAPVCC = generate display voltage from 3.3V internally
  if(!display.begin(SSD1306_SWITCHCAPVCC, 0x3C)) { // Addres wyświetlacza: 0x3C - rozdzielczość 128x32
    Serial.println(F("SSD1306 allocation failed"));
    for(;;); // Nie kontynuuj, zapętlaj zawsze
  }

  // Pokaż początkową zawartość bufora wyświetlania na ekranie -
  // biblioteka inicjuje to za pomocą ekranu powitalnego Adafruit.
  // display.display();
  // delay(2000); // Pause for 2 seconds

  // Clear the buffer
  display.clearDisplay();
  display.setTextColor(WHITE); 
  TCCR2A=0x02;    //* CTC mode
  TCCR2B=0x04;    //* ÷64 Prescalar
  TCNT2=0;        //* zerowanie rejestru TCNT2)
  OCR2A=7;        //* 32µSec rate
  TIMSK2=2;       //* włącz przerwania OCR2A
  TIMSK0=0;       //* wyłącz przerwania timer0

  display.clearDisplay();
  display.setCursor(6,0);     //* pierwsza cyfra przesuwa górny napis w prawo
  display.print("GRAMOFON TomFon 2017");
  display.setTextSize(2);
  display.setCursor(6,14);    //* pierwsza cyfra przesuwa dolny napis w prawo
  display.print("RPM:00.000");
  display.display();
}
// funkcja pętli działa cały czas
void loop()
  {
    if(UPDATE && DONE)
    { RPM=CALIBRATE/RPM_COUNT;      //* obliczyć RPM
      if(RPM>28 && RPM<100)
      { Serial.print(RPM,3);        //* Nie uśredniaj danych szeregowych
        Serial.print('\n');
        Serial.print('\r');
        if(AVERAGE)                 //* sprawdź, czy uśredniamy
        { AVG[AVG_IDX++]=RPM;       //* zapisz bieżącą wartość w kolejce kołowej i przesuń wskaźnik
          if(AVG_IDX==MAX_AVG)      //* sprawdź przepełnienie
            AVG_IDX=0;              //* tak, zresetuj wskaźnik do początku kolejki
          if(AVG_COUNT==16)         //* Nie wyświetlaj średniej dla co najmniej 16 odczytów
          { TOTAL=0;               
            for(int x=0; x<MAX_AVG; x++)  //* Przelicz RPM jako średnią z ostatnich odczytów MAX_AVG
              TOTAL+=AVG
  • ;
                RPM=TOTAL/MAX_AVG;
                digitalWrite(LED_BUILTIN,HIGH);
              }
              else
                AVG_COUNT++;            //* pozostaw RPM bez zmian, licznik przyrostów
            }
            display.clearDisplay();
            display.setTextSize(3);     //* powiększanie cyfr informujących o obrotach
            display.setCursor(0,8);     //* pozycja pierwsza przesuwa napis RPM w prawo,pozycja druga w górę
            display.print("");
            display.setCursor(11,8);    //* lewa cyfra przesówa napis informujący o obrotach w lewo, prawa w prawo
            display.print(RPM,3);
            display.display();       
          }
          DONE=false;                       //* zresetować flagę wyzwalacza
                           //* obracanie talerza, resetowanie flagi
          ACTIVITY=MSEC;                    //* Uruchom licznik aktywności
          display.setTextSize(1);
          display.setCursor(30,51);         //* wyświetl ikonę DISC
          display.print(char(0));
          //display.display();
          mydelay(250);                     //* przez co najmniej 250mSec
        }
        if(!DONE)
          if(digitalRead(TRIGGER)==HIGH)    //* sprawdź, czy nie ma sygnału wejściowego wyzwalacza
          { UPDATE=false;                   //* zresetować dla procedury przerwania
           
          }
        if(!STOPPED)
          if(MSEC-ACTIVITY>2500)            //* sprawdź, czy talerz się zatrzymał
          { STOPPED=true;
            display.clearDisplay();
            display.setTextSize(2);         //* tak, oflaguj to
            display.setCursor(6,12);        //* puste czytanie
            display.print("RPM:00.000");
            display.display();           
            AVG_COUNT=0;                    //* zresetować średnią liczbę
            digitalWrite(LED_BUILTIN,LOW);       
          }
      }
    void mydelay(int TIME)    //* zakres 1mSec to 65.535 Sec.
    {
      for(int x=0; x<TIME; x++)
        delayMicroseconds(300);
    }
    //display
    ISR(TIMER2_COMPA_vect)  //* timer 2 interrupt: 32µS rate 8 bit auto reload
    { COUNT++; 
      digitalWrite(2,!digitalRead(2));    //* Przełącznik TP PB2
      if(digitalRead(TRIGGER)==LOW && !UPDATE)
      { RPM_COUNT=COUNT;                  //* uchwycić wartość
        COUNT=0;                          //* wyzerować licznik
        UPDATE=true;                      //* flaga dla głównej procedury
      }

      if(++MS_PRESCALE==31)               //* sprawdź aktualizację msec
      { MS_PRESCALE=0;                    //* wyzerować licznik
        MSEC++;                           //* inkrementacja (przyrost) liczby msec
      }
    }
    Pozdrawiam pełen szacunku dla czegoś co jest tak banalnie proste >:D >:D >:D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Taniofil

Cytat: TomFon2017 w Październik 13, 2021, 21:45Jeśli kierujemy się logiką to mając kod programu mogę ZMIENIĆ W NIM WSZYSTKO co chcę....byle działał

Jak sobie go najpierw napiszesz to tak. Jak zdekompilujesz program i zaczniesz grzebać w kodzie źródłowym to łamiesz postanowienia licencji i taki Zontek może Cię pozwać o ciężkie pieniądze.

Już pisałem, że nie trzeba wyciągać kodu z płytki, bo po każdej aktualizacji parametrów w programie konfiguracyjnym flashujesz pamięć EEPROM. Ergo, kod który ląduje na płytce jest zagnieżdżony w samym oprogramowaniu konfiguracyjnym.

Z płytki wyciągniesz co najwyżej kod maszynowy i jak wiesz jak i masz dużo czasu, to sobie dojdziesz co tam się dzieje.

Cytat: TomFon2017 w Październik 13, 2021, 21:45banalny kodzik

Mam klaskać, czy jak? Daruj sobie.

TomFon2017

Nie klaszcz tylko zdaj sobie sprawę, że gdybanie na temat podróży z prędkością podświetlaną jest tylko gdybaniem, a wtedy możemy rozważać co by było gdyby było... :censored:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Taniofil

Jak zmieścisz ten swój skomplikowany kod w 20 linijkach to wrócimy do rozmowy. Póki co, dostateczny.
Powodzenia z gramofonem.

Bacek

Cytat: Taniofil w Październik 13, 2021, 22:30Jak zmieścisz ten swój skomplikowany kod w 20 linijkach to wrócimy do rozmowy.
Na ATMegach tak prosto nie jest, chyba że korzystasz z dodatkowych bibliotek, ale tak czy siak wtedy ten kod jest tylko gdzie indziej.

TomFon2017

cytat:"Na ATMegach tak prosto nie jest, chyba że korzystasz z dodatkowych bibliotek, ale tak czy siak wtedy ten kod jest tylko gdzie indziej."

Gdybyśmy opierali się na wiedzy tak jak Ty to czynisz to rozmowa staje się konstruktywna, ale jak widzisz większość kieruje się emocjami.
Dzięki Ci i pozdrawiam  :) :) :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers