Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

To kurna nie jest wesołe.

rudy-102

Tutaj to widać jeszcze dobitniej

frywolny trucht

Tak się zastanawiam skąd oni wytrzasnęli zielone na Ukrainie i Białorusi. Na https://airly.org/map/pl/ wyraźnie widać, że tam nie ma czujników, a na tym brezometer plamki kolorystyczne chyba jednak wprowadzają w błąd.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

u mnie we wsi ok  8)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Kapitan Bomba

Katowice kryształ 8)
...Jak powiedział Sofronow.

GB

Zima za pasem.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Ja skorzystałem z dotacji na "wymianę kopciucha " :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Pora odpalić oczyszczacz powietrza :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie

Nie śmierdzi Ci z filtra? Ja musiałem wymienić filtr, bo capiło z niego trochę.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie

Na bogato! Nie "januszujemy"  >:D

miniabyr

Słuchajcie o jakim oczyszczaczu powietrza piszecie ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Sezon smogowy uważam za w pełni otwarty. Wali wspaniale. Osobiście mam Xiaomi, wytargaełm go ze 4 dni temu z garażu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Też używam Xiaomi. Koszt filtrów sensowny a i jego cena nie była powalająca.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Ja w walce z smrodem za oknem, którego o dziwo u nas jeszcze nie ma, założyłem wraz z nowymi oknami nawiewniki z wkładem filtracyjnym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Nie otwierasz okien?

Mam nawiewniki, ale nie wpadłem na to by dać tam wkład filtracyjny. Zakurzone są jak jasna cholera. Tyle, że ja lubię przewietrzyć ;)

Piterski

Cytat: Kangie w Październik 13, 2021, 09:03Nie otwierasz okien?
Jasne, że wietrzę ale przecież nie będę wietrzył kiedy za oknem będzie szedł smród z domków jednorodzinnych że aż nos wykręca. Mam zainstalowane wentylatory wyciągowe i okap którego używam, więc jak to jest powłączane to ciągnie wywiewkami równo że aż czuć jak dmucha.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

No i mamy to. Kilka dni temu Wrocław stał się liderem na świecie pod względem złego powietrza. Kiedyś truli nas cyklonem B, teraz oficjalnie robi to smog i włodarze na to pozwalają.

Nie na darmo Mateusz sprzedał działkę we Wrocławiu, przecież nie będzie wdychał tego syfu.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Grzegorz popatrz na Warszawę  :-\
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

GB, a ile chcesz jeszcze pożyć? Na coś trzeba przecież umrzeć. ;)
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Grudzień 15, 2021, 08:44
GB, a ile chcesz jeszcze pożyć? Na coś trzeba przecież umrzeć. ;)
Moje życie już funta kłaków warte. Kangi chodzi mi o nasze dzieci.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Moje dzieci chyba wyjadą stąd. Widzą co się dzieje dookoła. Mają własne wizje i marzenia. Nie będę podcinał skrzydeł!
Life is too short for boring HiFi.

miniabyr

Jak pisałem wyżej skorzystałem z dotacji na wymianę /modernizacje . Mam teraz gaz. Kiedy składałem rozliczenie do urzędu to zapytałem się, jakie jest zainteresowanie tą dotacją. Odpowiedź była jasna -niewielkie . W Warszawie za pomocą dronów sprawdzono ,że czynnych pieców na paliwo stałe jest ok 15 tysięcy. W samej Warszawie to raczej jest ich mało ,ale w dzielnicach odległych to jest gro tego typu ogrzewania. Na mapie czystości powietrza Warszawy właśnie tam wykazują ,że jest problem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

E tam Wrocław. E tam Warszawa. Najbardziej klimatycznie jest w górskich dolinkach. Tam gdzie ściągają od nas opłaty klimatyczne. Chociaż parę dni temu jakiś radny z Katowic wywalczył w sądzie, że taki Szczyrk nie ma prawa tego robić z taką jakością powietrza. Policzyli, że są w dupę kilkaset tysięcy złotych rocznie i drapią się teraz mocno po głowie co z tym zrobić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93