Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

ziko369

Kurde, a przydałby mi się fajny CD za grosze...

Piterski

Cytat: ziko369 w Grudzień 29, 2020, 16:43Wygląda na to, że z tą jakością odtwarzaczy CD jest jak z lampami...
Ta niby poprawa jakości to zwyczajne odmulanie systemu...

Ziko, możesz tę myśl rozwinąć bo piszesz o tym odmulaniu już drugi raz, a ja nie łapię do czego się właściwie odnosisz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Hej,

Właśnie ostatnio zanabyłem CD Pioneer PD-95. Poszukuję do niego laseru.

Znalazłem, coś takiego w Chinach, ale jakoś nie mam zaufania. Piszą, że niby   originalny.

I tak, chciałem zapytać czy ktoś korzystał z usług tego sklepu?


https://www.eeshops.net/laser-lens-diode-c-704/original-pioneer-pwy1004-laser-lens-pwy1004-optical-pick-up-for-pioneer-cd-player-replacement-repair-part-p-40653.html

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

#128
Cytat: Piterski w Grudzień 29, 2020, 18:46Ziko
Piotr...chodzi mi o to, że czytając fora audio odniosłem wrażenie, że większość systemów, nawet tych drogich, cierpi na brak rozdzielczości, i w wielu przypadkach na nadmiar dolnego pasma...
W związku z powyższym właściciele zmieniają lampy sterujące i odtwarzacze CD, te które grają dźwiękiem po cieplejszej stronie mocy są uważane za mało rozdzielcze i beeee...
Czyli jak jest?
Te wszystkie lampy opiewane na forach u mnie w takim razie by darły japę...

Podsumowując leczenie zamulenia lampami bądź odtwarzaczem, który pasuje do tego zamulenia systemu...

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są też przypadki w odwrotnej konfiguracji...

Piterski

Dzięki ziko369, teraz już rozumiem. Ja uciekłem od lamp więc się nie wypowiem nie mam na tym polu aż takich doświadczeń.
Różnice owszem słyszałem ale to nie były rewolucje ale raczej ewolucje. Ja tak kolosalnej zmiany dźwięku, w zależności od producenta lampy, nie uświadczyłem. Zawsze się coś zyskuje kosztem czegoś innego. Dla mnie to jest takie strojenie w pewnym zakresie możliwości urządzenia.
Sądzę, że  idzie tu bardziej o dopasowanie brzmienia do własnych preferencji, dopasowanie w kwestii doprawienia dźwięku, a nie jego radykalnej zmiany, bo tej moim zdaniem nie będzie. To już trzeba robić zmiana urządzenia na inne albo lepiej wykonanego lub o innej topologii lepiej wpisującego się w dany system.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Cytat: GB w Grudzień 29, 2020, 20:47
Hej,

Właśnie ostatnio zanabyłem CD Pioneer PD-95. Poszukuję do niego laseru.

Znalazłem, coś takiego w Chinach, ale jakoś nie mam zaufania. Piszą, że niby   originalny.

I tak, chciałem zapytać czy ktoś korzystał z usług tego sklepu?


https://www.eeshops.net/laser-lens-diode-c-704/original-pioneer-pwy1004-laser-lens-pwy1004-optical-pick-up-for-pioneer-cd-player-replacement-repair-part-p-40653.html

Pozdrawiam,
GB



Bier co jest, jak nie ma innego.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Wczoraj małe odsłuchy u kolegi.....
Kupił sobie bardzo fajny przetwornik Luxman DA-200
Niestety zdjęć nie zrobiłem.....

Bardziej słuchałem niż............
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dlaczego ten wtręt?

Bo mieliśmy dwa (w sumie trzy) transporty do porównań....
Nie zupełnie pełnokrwiste transporty, tylko odtwarzacze CD pełniące rolę transportu....

Były to:
Kenwood DP3300d - dziewiczy (przypominam, że on ma przycisk "Pure Digital" i on był włączony),
Kenwood DP3300d - mod by wiki (modyfikacja tylko i wyłącznie aby pracował w roli transportu),
Pioneer PD-30AE - mod by muda44.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tak sobie stały do porównań......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Po odsłuchaniu wszystkich trzech tak się uplasowały, od najlepszego do najgorszego:
Kenwood by wiki,
Kenwood dziewiczy,
Pioneer by muda44.

Takie oto wczoraj słuchowisko było.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Trochę się zmartwiłem tym wynikiem.....
Bo myślałem, że kupię współczesny, dość tani, odtwarzacz CD marki Pioneer.
Dam do modyfikacji do kolegi muda44.
I będę miał fajny, współczesny, chwalony  transport z nowym laserem, itd.
A tu wtopa....
Staroć bez modyfikacji zagrał lepiej.....
Dobrze, że mam jeden egzemplarz..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ziko369

A jakieś szczegóły?
Dlaczego lepszy, gorszy?

muda44

Cytat: wiki w Lipiec 17, 2021, 19:14
Trochę się zmartwiłem tym wynikiem.....
Bo myślałem, że kupię współczesny, dość tani, odtwarzacz CD marki Pioneer.
Dam do modyfikacji do kolegi muda44.
I będę miał fajny, współczesny, chwalony  transport z nowym laserem, itd.
A tu wtopa....
Staroć bez modyfikacji zagrał lepiej.....
Dobrze, że mam jeden egzemplarz..... 😀😀😀

Ciekawe  zwłaszcza że taki Pioneer zastąpił u mnie kilka uznanych transportów firm jak Wadia , AVM , Theta , Audiolab itd.
Fakt że sam transport nie gra , trzeba dobrać kabel cyfrowy , zasilający i nie stawiać tak urządzeń jedno na drugim ;)
A żeby było jeszcze ciekawiej w pewnym towarzystwie taki nawet firmowy Pioneer z DAC Chord 2Qute z odpowiednim okablowaniem zagrał lepiej niż MAC MCD600...

Pytanie też co oznacza to lepiej ?
I co to , po co te nóżki ?

wiki

Cytat: muda44 w Lipiec 19, 2021, 22:13Pytanie też co oznacza to lepiej ?
I co to , po co te nóżki ?
No lepiej to wtedy gdy już Pioneer-a nie chce się włączać, takie znane zjawisko audiofilskie.....

A nóżki.... No po to aby grało jeszcze lepiej....
W wydaniu wikiego to: kolce Superspike, skóra, krążki karbonowe.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Eternal Seeker

Czy taki typowy odtwarzazh CD wykorzystywany w roli transportu nie powinien mieć zmodyfikowanego wyjścia cyfrowego (coax) bo z tego co wiem to w większości tańszych odtwarzaczy a nawet tych droższych jest to przez Producenta traktowane często po macoszemu ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

vasa

Cytat: Eternal Seeker w Lipiec 24, 2021, 09:58
Czy taki typowy odtwarzazh CD wykorzystywany w roli transportu nie powinien mieć zmodyfikowanego wyjścia cyfrowego (coax) bo z tego co wiem to w większości tańszych odtwarzaczy a nawet tych droższych jest to przez Producenta traktowane często po macoszemu ?
Zawsze możesz skorzystać z optyka jak nie ufasz coaxowi. [emoji16]
Swoją drogą to co tam chcesz modyfikować? Lepsze gniazda dać?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: wiki w Lipiec 23, 2021, 23:48
Cytat: muda44 w Lipiec 19, 2021, 22:13Pytanie też co oznacza to lepiej ?
I co to , po co te nóżki ?
No lepiej to wtedy gdy już Pioneer-a nie chce się włączać, takie znane zjawisko audiofilskie.....

A nóżki.... No po to aby grało jeszcze lepiej....
W wydaniu wikiego to: kolce Superspike, skóra, krążki karbonowe.... 😀😀😀

Ok ale czegoś brakowało , czegoś było za dużo , za  mało ?
On był strojony żeby stać na własnych nóżkach a najlepiej na platformach o których tu pisałem.

Ma obłędną wręcz rozdzielczość , różnicowanie a samo brzmienie już poziomem kabla zasilającego można modelować . I tak np Nordost Shiva da jasne , lekkie brzmienie a Cardas Cross potężny bas , barwę itd . To oczywiście skrajności ale tak to działa .
Tak jak podstawą jest ustalenie na słuch fazy zasilającej , z której strony ma być .

Ciekawi mnie to bo każda opinia jest ważna i to pierwsza o której czytam a takie odtwarzacze grają z wieloma DACami , często drogimi . U mnie grał z Reimyo DAP-999EX i wygryzł inne typowe transporty .

Eternal Seeker

>muda44
Ten twój Pioneer to tak dobrze gra prosto z pudełka czy poddałeś go modyfikacją ?
Jak gra jako CD player ?
Czy jest jeszcze dostępny ?

Pytam w imieniu kolegi ,który chce wrócić do słuchania z fizycznych nośników .Zafascynował się plikami ,ma całkiem dobrego plikograja ,sprzedał większość swoich CDków ale posłuchał u mnie
klasycznego odtwarzacza i znowu wzięło go na CD  :)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

muda44

Z pudełka to on dobrze gra jako transport CD .
Jeszcze niedawno był dostępny jako nowy , teraz problem jest z produkcją i dostawami .

Uważam że lepiej na max dopracować jeden tor niż mieć 2 takie sobie .

spookyghost

Panowie też poszukuje transportu. Myślałem nad czymś takim Cambridge Audio AXC35, ktoś zna, słuchał coś jest w stanie powiedzieć? Podobnież jako transport całkiem znośnie??
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

hlary

Osobiście wymieniłem teraz Yamaha CD S-700 na Cyrus CD T. Yamaha to odtwarzacz CD, a Cyrus to prawdziwy transport.
Mam Audiolaba M-DAC+ i mnożenie DAC-ów wydaje się zbędne. Nowy Cyrus jest niesamowity. Od razu zagrał lepiej. Bardziej stereofonicznie, szeroko. Dźwięk stał się początkowo cichszy, tzn.Yamaha grała mocniej, głośniej. Ale Cyrus jest bardziej poukładany, gra dobrze w każdym paśmie. Dopiero teraz usłyszałem, że Yamaha grała skrajami pasm, tak jakby je podbijając. Środek był mniej wyraźny i lekko zgubiony. W Cyrusie dźwięk jest bardziej pełny i soczysty.
Ale to zawsze trochę wrażenia osobiste.

Moriarty

Cytat: spookyghost w Sierpień 01, 2021, 22:23Panowie też poszukuje transportu. Myślałem nad czymś takim Cambridge Audio AXC35, ktoś zna, słuchał coś jest w stanie powiedzieć? Podobnież jako transport całkiem znośnie??

W tym roku Schiit ma wreszcie rozpocząć sprzedaż swojego napędu Urd CD Transport, nad którym pracują od dłuższego czasu (zdaje się, że projektuje go były konstruktor z Wadii, jeśli dobrze pamiętam - choć może to była jakaś inna firma słynąca z bardzo dobrych odtwarzaczy CD)  Zapowiada się bardzo dobrze, ma mieć jakoby napęd spotykany w konstrukcjach za 40 tys. dolarów i aluminiową obudowę. I, jak to w przypadku produktów Schiit, cena ma być rozsądna, w zasięgu.

Ja bym na Twoim miejscu poczekał na tę premierę. Może się okazać, że było warto.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

rudy-102

Cytat: hlary w Sierpień 10, 2021, 09:06Yamaha CD S-700
Cytat: hlary w Sierpień 10, 2021, 09:06Dopiero teraz usłyszałem, że Yamaha grała skrajami pasm, tak jakby je podbijając.
Miałem kiedyś ten odtwarzacz w moim zestawie. Teraz gra na nim mój syn. Miałem wrażenie, że ona gra mięciutko i łagodnie ale z  dobrym basem.

spookyghost

Dzięki za podpowiedź. Finalnie skończyłem z Audiolab 6000CDT. Potrzebowałem coś na szybko za małe pieniądze. Powiem szczerze, że na ten moment jestem zadowolony. W przyszłości coś pewnie pogrzebię w środku i zobaczymy co dalej. Docelowo pewnie dalej będę szukał czegoś, może ten Schiit będzie fajną alternatywą.
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

Kangie

Cytat: rudy-102 w Sierpień 10, 2021, 15:50Miałem kiedyś ten odtwarzacz w moim zestawie. Teraz gra na nim mój syn. Miałem wrażenie, że ona gra mięciutko i łagodnie ale z  dobrym basem.
Bo tak ona gra. Moim zdaniem rzecz jasna.
Mam ją od 2012 r.