AVS 2018 - nasze rekomendacje

Zaczęty przez Moriarty, Listopad 11, 2018, 09:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: Moriarty w Listopad 13, 2018, 20:45No proszę. Na SFR200?

Tak, tylko najpierw chcę obadać temat. Pewnie coś na tym AVS będzie.

Hubertrs

#26
Cytat: McGyver w Listopad 13, 2018, 15:27
Cytat: Hubertrs w Listopad 13, 2018, 12:45na 2a3 (mozna tez tam wkladac300b)
Jakim cudem? Przecież one się różnią żarzeniem. Jest tam jakiś przełącznik?


Tak, jest, mozna przelaczac miedzy 300b, 2a3 i 45.
Ja sluchalem na 300b i 45 ale  noestety na 45 nie da rady z moimi paczkami.
Jest nawet dodana ksiazeczka z podanymi biasami dla kazdej z lamp.
Gdzies mialem nawet zdjecie srodka tych monocristal blokow i bylem w szoku jak zobaczylem ze wnetrze jest pelne audiofilskiego powietrza. Uklad wyglada na niesamowicie prosty

McGyver

Cytat: Hubertrs w Listopad 13, 2018, 21:21mozna przelaczac miedzy 300b, 2a3 i 45.
A to jeszcze dziwniejsze, bo 45 wymagają innych traf wyjściowych (2A3 i 300B - 2,5-3k, a 45 - 5k).

elem

Cytat: Jakub w Listopad 13, 2018, 15:02Ja bym chętnie posłuchał zestawów z kolumnami na szerokopasmowcach, tylko większość nazw producentów nic mi nie mówi

A Closer Acoustic kojarzysz? Byli w zeszłym roku na AVS. Nie słuchałem, ale opinie były bardzo pozytywne. Głosniki tez możesz kupić do DIY.

https://closeracoustics.com/pl/electro-magnet-speaker/


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Można by rzec, że "polecę Vasą" ale on akurat szerokopasmowe lubi.
Ja natomiast uważam, że są dobre....do słuchania w sypialni na dobranoc i dzień dobry.
I mimo, ze się staram, nie jestem w stanie zaakceptować dźwięku z szerokopasmowcow na AVS (i nie tylko).
Jak coś godnego uwagi znajdziecie w tym roku wrzućcie na forum.
W niedzielę zawsze "dopycham kąciki" więc może tym razem usłyszę "dźwięk wystawy" z szerokopasmowców.

elem

Nie usłyszysz skoro nie lubisz :)  Mam takie chwile (i płyty), że wyciągam moje Tesle i jest miło. Ale przychodza inne chwile (i inne płyty) i słychać ograniczenia. Ale to tylko Tesle ARZ w najprostszej budzie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Ja ćwiczyłem Fostexy Vasy w kilku wersjach budy i...
Tak jak piszesz - są momenty, że grają zabójczo ale sporo utworów niestety nie przechodzi wiec żeby się nie denerwować kupiłem Tannoye.

tomekkk1

Cytat: dino w Listopad 13, 2018, 23:04
Ja ćwiczyłem Fostexy Vasy w kilku wersjach budy i...
Tak jak piszesz - są momenty, że grają zabójczo ale sporo utworów niestety nie przechodzi wiec żeby się nie denerwować kupiłem Tannoye.

A możesz kilka utworów przytoczyć? Sprawdzę u siebie ;)

vasa


Syzyfie.
Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:10
A możesz kilka utworów przytoczyć? Sprawdzę u siebie ;)



[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Oj, dwa, trzy - posłucham na Tidal'u, wnioski zachowam dla siebie  :P

dino

Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:10A możesz kilka utworów przytoczyć? Sprawdzę u siebie ;)
Volenveider - Caverna
Rebeca "Gołebiewska"
i.t.d
Tam gdzie dół schodzi nisko i jest sporo detali na górze środek zabija wszystko.
Jak zmusić 10 calowy głośnik szerokopasmowy, żeby się odezwał kopnięciem na 30HZ ?
Vasa ma teraz labirynty z dociążeniem e.t.c
I dalej jest to samo.


dino

Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:14Oj, dwa, trzy - posłucham na Tidal'u,

Tam możesz nie usłyszeć - zagraj z płyty albo DSD.

vasa



Cytat: dino w Listopad 13, 2018, 23:23
Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:10A możesz kilka utworów przytoczyć? Sprawdzę u siebie ;)
Volenveider - Caverna
Rebeca "Gołebiewska"
i.t.d
Tam gdzie dół schodzi nisko i jest sporo detali na górze środek zabija wszystko.
Jak zmusić 10 calowy głośnik szerokopasmowy, żeby się odezwał kopnięciem na 30HZ ?
Vasa ma teraz labirynty z dociążeniem e.t.c
I dalej jest to samo.
Problem z ocenianiem czegokolwiek jest w tzw punkcie odniesienia.
Mnie czasami nazywałaś chirurgiem preparatorem a teraz sam się zżymasz że czegoś nie słychać [emoji39]

Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:14
Oj, dwa, trzy - posłucham na Tidal'u, wnioski zachowam dla siebie  [emoji14]
Rzeczona "Gołębiewska" to Rebecca Pidgeon. Jej płyta The Raven jest świetnie nagrana i warto ją mieć na winylu.
Zarówno do słuchania jak i do testowania.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: dino w Listopad 13, 2018, 23:23
Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:10A możesz kilka utworów przytoczyć? Sprawdzę u siebie ;)
Volenveider - Caverna
Rebeca "Gołebiewska"
i.t.d
Tam gdzie dół schodzi nisko i jest sporo detali na górze środek zabija wszystko.
Jak zmusić 10 calowy głośnik szerokopasmowy, żeby się odezwał kopnięciem na 30HZ ?
Vasa ma teraz labirynty z dociążeniem e.t.c
I dalej jest to samo.



"Jaskinię magiczną", akurat znam bardzo dobrze i lubię, ale faktycznie mam jedynie na Tidal - choć nie uważam by jakość była ewidentnie zła ;)
Z drącym ryja środkiem (jeśli o to biega) da radę sobie poradzić, ale niestety nie bez ingerencji elektrycznej. Poziom wysokich również zostaje zmniejszony - poprzez prosty filtr LR.
30Hz w moich budach jeszcze słychać, ale do 40Hz ciszej niestety... Okupione jest to innym rozwiązaniem BR - gdy początkowo stroiłem go na 35Hz, lub 31Hz traciłem na wyższym basie - 100Hz+.


Cytat: vasa w Listopad 13, 2018, 23:40
Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:14
Oj, dwa, trzy - posłucham na Tidal'u, wnioski zachowam dla siebie 
Rzeczona "Gołębiewska" to Rebecca Pidgeon. Jej płyta The Raven jest świetnie nagrana i warto ją mieć na winylu.
Zarówno do słuchania jak i do testowania.






Niestety w wyniku kilku nałożonych na siebie sytuacji drapaka obecnie brak, jedynie na CD mogę sobie posłuchać :(

vasa



Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:51
Niestety w wyniku kilku nałożonych na siebie sytuacji drapaka obecnie brak, jedynie na CD mogę sobie posłuchać :(
A skąd takie umartwienia?
Karę masz?

Rebecca z CD gra znacznie gorzej niż z LP.
Kup gramofon.
Życie jest za krótkie żeby je spędzić bez karuzeli. [emoji564]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vasa w Listopad 13, 2018, 23:58


Cytat: tomekkk1 w Listopad 13, 2018, 23:51
Niestety w wyniku kilku nałożonych na siebie sytuacji drapaka obecnie brak, jedynie na CD mogę sobie posłuchać :(
A skąd takie umartwienia?
Karę masz?

Rebecca z CD gra znacznie gorzej niż z LP.
Kup gramofon.
Życie jest za krótkie żeby je spędzić bez karuzeli. [emoji564]


[emoji377][emoji1634]



Teac nigdy nie miał być docelowym drapakiem, a jedynie etapem przejściowym. Niestety chęć posiadania dwóch wzmacniaczy (i związanego z tym zajętego miejsca) odsunęła analogowe źródło na potem. Kilkanaście płyt, jakie miałem sobie zostawiłem i do tematu wrócę :)

michał_flaga

z kilku naszych ciekawostek:
... będziemy grali z matrycy DMM (bo winyl się tłoczy i go jeszcze nie ma) oraz tego samego materiału w MQA z pliku. Cały proces powstawania tej płyty jest dość skomplikowany bo z 10-ścieżkowego zapisu koncertu przygotowano pliki cyfrowe, które potem rozkodowano tym samym DAC do analogu i przygotowano winylowy mastering. Firmę Brinkmann reprezentować będzie Matthias Luck - ich główny inżynier, a na płycie m.innymi Steve Gadd! Poniżej film "making of"

https://www.youtube.com/watch?v=GIFDrn4EqzI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2ow7t95mbyKPjCbFl0n-bZ9AzGKDikB9UEdn7n_7mPT08EFAPc39nLwjI

miniabyr

No  to ja będę pierwszym zwiedzającym AVS ! Jutro w nocy będę justować wkładki  w jednej takiej audio dziurze  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Listopad 14, 2018, 12:27
No  to ja będę pierwszym zwiedzającym AVS ! Jutro w nocy będę justować wkładki  w jednej takiej audio dziurze  ;D
No to zapraszam do mnie na pyszną kawę. W nocy może się przydać.

miniabyr

Cytat: McGyver w Listopad 14, 2018, 12:32
Cytat: miniabyr w Listopad 14, 2018, 12:27
No  to ja będę pierwszym zwiedzającym AVS ! Jutro w nocy będę justować wkładki  w jednej takiej audio dziurze  ;D
No to zapraszam do mnie na pyszną kawę. W nocy może się przydać.

Na pewno odwiedzę w godzinach wystawy . Ja jutro "szaleję" na stadionie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Cytat: McGyver w Listopad 13, 2018, 21:50mozna przelaczac miedzy 300b, 2a3 i 45.
A to jeszcze dziwniejsze, bo 45 wymagają innych traf wyjściowych (2A3 i 300B - 2,5-3k, a 45 - 5k

No ja tam nie wiem jak oni to zrobili ale jakos dali rade.
https://www.tektron-italia.com/tube-power-amps

McGyver

Cytat: Hubertrs w Listopad 14, 2018, 13:01
Cytat: McGyver w Listopad 13, 2018, 21:50mozna przelaczac miedzy 300b, 2a3 i 45.
A to jeszcze dziwniejsze, bo 45 wymagają innych traf wyjściowych (2A3 i 300B - 2,5-3k, a 45 - 5k

No ja tam nie wiem jak oni to zrobili ale jakos dali rade.
https://www.tektron-italia.com/tube-power-amps
Nie ma siły, musi mieć przełączane odczepy na uzwojeniu pierwotnym trafoli wyjściowych. Gdyby było inaczej, to któreś z lamp pracowałyby w warunkach niedopasowania.

Hubertrs

Pewnie masz racje, zmieniasz odczepy za pomoca przelacznik, tak czy siak do dzis mi sie lezka kreci na mysl, ze go nie kupilem. Kolega mi go oferowal za £3k, caly kpl monosow z pre.  :-\

LampowY

Cytat: miniabyr w Listopad 14, 2018, 12:27
No  to ja będę pierwszym zwiedzającym AVS ! Jutro w nocy będę justować wkładki  w jednej takiej audio dziurze  ;D

Tylko jak znowu wyjdzie 2-2,5 &deg odchyłu to będzie wstyd jak beret  ;D

miniabyr

Podobno są bardzo precyzyjne te Air Tight(już wcześniej sprawdzone) . A słuchajcie będzie grać  najnowsze Phono Air Tight -to z ustawialnymi krzywymi korekcji z epok .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !