Akai GX- 75 Mk2 i GX- 95 Mk2

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 15, 2018, 13:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Acha. Weź kolegę i podjedź. Ty jesteś zgrzany, kolega zimna ocena. Sprawdżcie jak działa. ?... Ze zdjęć wygląda zachęcająco, ale to mało.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: GB w Styczeń 08, 2019, 22:08Nie ja miejscowy jestem z Wrocławia.
Zadzwoń do Marka 601714654 . To serwisant . Możesz się powołać na Darka z Warszawy . On Ci sprawdzi kaseciaka . A może wie czy ktoś nie sprzedaje .

GB

Cytat: cdt w Styczeń 08, 2019, 22:44
Cytat: GB w Styczeń 08, 2019, 22:08Nie ja miejscowy jestem z Wrocławia.
Zadzwoń do Marka 601714654 . To serwisant . Możesz się powołać na Darka z Warszawy . On Ci sprawdzi kaseciaka . A może wie czy ktoś nie sprzedaje .
Ok, dzięki za namiary. Zawiozę go do niego, ale sprzedający jest ze Szczyrku, tak więc będę musiał go zakupić przed sprawdzeniem.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Hej,

Czym podpiąć 75kę do wzmacniacza, aby sensownie grało i nie dziurawiło portfela?

Moje wymogi to:
1. Budżet to 200 pln za parę (nie mam cd).
2. Było dostępne od ręki.
3. Można to kupić we Wrocławiu lub Katowicach.

Z góry dziękuję za sugestie.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

My to raczej sobie sami spawamy kable. Takie Zosie Samosie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Ok to kupię coś euro AGD.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

https://www.blackdotaudio.eu/przewody-sygnalowe-c-32_66.html .
Zrobiłem sobie z tego i jestem zadowolony
https://www.blackdotaudio.eu/przewod-polaczeniowy-neotech-khs-441-spc-symetryczny-p-3172.html
Oni mają usługę konfekcji napisz , zadzwoń . A na szybko kup sznurówkę za 5 zeta do czasu aż  nie zrobisz nowego

GB

No i jest. Człowiek maniak magnetofonowy. Miał 6 sprzedał 3 w tym jednego mi. U siebie posiadał magnetofon o wartości 15.000 pln.

Narazie dochodzi do siebie po podróży.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomekkk1

Cytat: GB w Styczeń 10, 2019, 22:50
No i jest. Człowiek maniak magnetofonowy. Miał 6 sprzedał 3 w tym jednego mi. U siebie posiadał magnetofon o wartości 15.000 pln.

Narazie dochodzi do siebie po podróży.

______________
Pozdrawiam,
GB



Gratulować  :np:

cdt

Cytat: GB w Styczeń 10, 2019, 22:50U siebie posiadał magnetofon o wartości 15.000 pln.
Jaki ? może Nakamischi 1000 zxl ?- moj jednorożec  ::) :o

GB

#60
Cytat: cdt w Styczeń 10, 2019, 22:58
Cytat: GB w Styczeń 10, 2019, 22:50U siebie posiadał magnetofon o wartości 15.000 pln.
Jaki ? może Nakamischi 1000 zxl ?- moj jednorożec  ::) :o

Tak byłem zaoferowany sytuacją, że zapamiętałem tylko cenę. Jednak nie był to Nakamischi. Miał taka funkcje, że po włożeniu kasety sam zamykał kieszeń.

Kasety, równie zacne posiadał ten człowiek.

Jeden z jego decków to ten poniżej.



A drugi to aiwa. O taka.


______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Nagrywa świetnie, wydaje mi się, że po nagraniu jest lepszy bas i separacja instrumentów w stosunku do pierwowzoru z winylu.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Czyli masz go. Coś pisali, że w Szczyrku turyści ruch poblokowali :)  :np:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 11, 2019, 19:45
Czyli masz go. Coś pisali, że w Szczyrku turyści ruch poblokowali :)  :np:
Tak, kupiłem. To nie turyści ino Ci co szukali magnetofonu.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Fajnie. Banda Akajców w natarciu :) Tego Teac-a nie myślał opchnąć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 11, 2019, 20:14
Fajnie. Banda Akajców w natarciu :) Tego Teac-a nie myślał opchnąć?
Zapytam.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Masz tę przewagę teraz, że jak zdejmiesz osłonę kieszeni ( jeśli dobrze rozumiem) możesz zakładając i zdejmując ją, zdejmując i zakładając drewniane boczki- zweryfikować różnice dźwiękową między 75, a 95 :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Podczas odsłuchów wieczornych spostrzegłem lekki brum dochodzący zagnetofonu. Znika po jego wyłączeniu.

Co może być powodem?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

gratefullde

Chyba zapiszę się do klubu... Jeszcze nie do końca przekonany ale skłaniam się, jak zawsze zreszta w życiu... Irracjonalnym trzeba troszkę być...

Ale proszę mi powiedzieć, po co mi magnetofon kasetowy Akai ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Cytat: gratefullde w Styczeń 20, 2019, 15:26Ale proszę mi powiedzieć, po co mi magnetofon kasetowy Akai ?

Aby móc zapisać się do klubu.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Styczeń 20, 2019, 15:31
Cytat: gratefullde w Styczeń 20, 2019, 15:26Ale proszę mi powiedzieć, po co mi magnetofon kasetowy Akai ?

Aby móc zapisać się do klubu.  :)

Celujący, siadaj :) Następny proszę :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

A. Żeby żałować, że się nie kupiło prostszego ale jednak czołgu Nakamichi  >:D

B. Żeby siedzieć z suwmiarką i paczać czy się równo kieszeń domyka  >:D

C. Aby bawić się, aby bawić się na całego. Jakbyś miał znowu 15 lat :np:

gratefullde

Cytat: LampowY w Styczeń 20, 2019, 15:56
A. Żeby żałować, że się nie kupiło prostszego ale jednak czołgu Nakamichi  >:D

B. Żeby siedzieć z suwmiarką i paczać czy się równo kieszeń domyka  >:D

B. mnie przekonało... Bo mam suwmiarkę fajną... rzadko używaną :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: GB w Styczeń 15, 2019, 22:39
Podczas odsłuchów wieczornych spostrzegłem lekki brum dochodzący zagnetofonu. Znika po jego wyłączeniu.

Co może być powodem?

______________
Pozdrawiam,
GB




Przestaw go w inne miejsce, z dala od siewców i posłuchaj. Podejrzewam, że jak zdejmiesz obudowę- 6 śrub- to namierzysz sprawcę.


D. To dość popularny model na rynku wtórnym. Jak coś się skaszani, łatwiej znaleźć jakiegoś dawcę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jeszcze jedna uwaga. Modele pierwszej generacji zaczynają pasmo przenoszenia na wszystkich rodzajach kaset od 20 Hz, wersja druga od 15 Hz. Czyli Mk2 nagrywa więcej dołu pasma .
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93