Czyszczenie płyt

Zaczęty przez fontaine, Styczeń 26, 2019, 19:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Tak zwany płyn forumowa na razie najlepiej się u mnie sprawował. L'art nie miałem okazji próbować. Podobno bardzo dobry.

Piterski

Cytat: moon w Październik 12, 2021, 10:34jak najlepiej sie z nim skontaktowac?
Wysłałem Ci namiary.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

Cytat: Piterski w Październik 11, 2021, 21:42Forumowy to porażka tylko woda alkohol i kilka kropli mirasolu.
Do mycia bez odsysanie nie używał bym niczego innego. W sumie nawet w tych z odsysaniem w 100% wszystko nie jest wciągane. Tu pod warunkiem że woda i alkohol wysokiej czystości wszystko odparuje i nie zostawi własnego osadu. A jak płyta super brudna i potrzeba by mocniej ją potraktować, to umyć dwa razy, raz w czymś faktycznie mocniejszym, a potem w forumowej.
Nie wyobrażam sobie żeby izopropanol mógł rozpuszczać winyl jak ktoś tu wspomniał. Jeżeli tak było, to nie był to czysty izopropanol (polecam CZDA) albo na samej płycie były starte resztki winylu.



paul_67

Cytat: Bacek w Październik 12, 2021, 14:16
Nie wyobrażam sobie żeby izopropanol mógł rozpuszczać winyl jak ktoś tu wspomniał.
Też nic takiego nie zauważyłem.Śmierdzi to fakt, ale płyty czyste i nie ma osadu na igle jak z płynem Knosti.Jeśli chodzi o właściwości antystatyczne to jakieś chyba są, ale dość krótko.

ziko369

#129
Na elektrostatykę to tylko pianka do plastiku...
Też śmierdzi ale jest super...
Nie myję, czyszczę tylko tą pianką, pędzelkiem audiofilskim z Bricomana i mikrofibrą...

Bacek

Na elektrostatykę właśnie jest ten mirasol/fotonal w forumowej.

masza19

#131
Tak chyba trochę nie do końca...
On zmniejsza napięcie powierzchniowe płynu co zapobiega smugom czy plamom przy wysychaniu.
Z elektrostatyką to on raczej nie ma nic wspólnego.


Jako antystatyka dodałbym trochę (ale nie mam pojęcia ile) czegoś do prania czy do ubrań

https://www.google.com/search?q=p%C5%82yn+antyelektrostatyczny&client=firefox-b-d&sxsrf=AOaemvKvxdOJ8bPDLpCKbS6USR3xSqmEgw:1634058824073&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjLu4C-r8XzAhWil4sKHQWmDRUQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1251&bih=729&dpr=2

winylowy_luke

Cytat: rudy-102 w Październik 12, 2021, 12:05Tak. ProJect.
Też mam VC-S MKII, płyn dostałem z maszyną. Rozrobiłem go wg instrukcji (1:10 - 1:20) - fajny zapach, trochę za mocno się pienił imo.
Ale mył nieźle, używałem go jako wspomagacza przy bardzo brudnych płytach.
Nic się nie kleiło do igły potem.

winylowy_luke

Cytat: masza w Październik 12, 2021, 19:13Tak chyba trochę nie do końca...
On zmniejsza napięcie powierzchniowe płynu co zapobiega smugom czy plamom przy wysychaniu.
Z elektrostatyką to on raczej nie ma nic wspólnego.
Od lat jadę na tym składzie: woda destylowana, izopropanol i fotonal. Płyty przez długi czas się nie elektryzują, a nowe naelektryzowane po umyciu przestają być.

GB

Cytat: winylowy_luke w Październik 12, 2021, 19:25
Cytat: masza w Październik 12, 2021, 19:13Tak chyba trochę nie do końca...
On zmniejsza napięcie powierzchniowe płynu co zapobiega smugom czy plamom przy wysychaniu.
Z elektrostatyką to on raczej nie ma nic wspólnego.
Od lat jadę na tym składzie: woda destylowana, izopropanol i fotonal. Płyty przez długi czas się nie elektryzują, a nowe naelektryzowane po umyciu przestają być.
Odchodzą w niebyt?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Cytat: GB w Październik 12, 2021, 19:30Odchodzą w niebyt?
Naszego Grzesia żarciki się dziś trzymają. Wcześniej wąsik, teraz niebyt. ;)

GB

Cytat: Kangie w Październik 12, 2021, 19:32
Cytat: GB w Październik 12, 2021, 19:30Odchodzą w niebyt?
Naszego Grzesia żarciki się dziś trzymają. Wcześniej wąsik, teraz niebyt. ;)
Dobrze, że nie od_byt.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67


winylowy_luke

Cytat: GB w Październik 12, 2021, 19:30Odchodzą w niebyt?
Hehe, taki elektrostatyczny:)
Cytat: paul_67 w Październik 12, 2021, 19:35Ile dokładnie dajesz fotonalu?
Na pół litra płynu łyżeczkę fotonalu.

Kangie

Cytat: GB w Październik 12, 2021, 19:33Dobrze, że nie od_byt.
O, kurła, ale dowcip analny się pojawił, ja pierdziu! :D

paul_67

Cytat: winylowy_luke w Październik 12, 2021, 19:38Na pół litra płynu łyżeczkę fotonalu.
Ja już dokładnie nie pamiętam ile dawałem bo ostatni roztwór męczyłem chyba z dwa lata (?)

Piterski

Tylko po co się tym forumowym świństwem zatruwać skoro jest cała gama dostępnych płynów?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

Co kto lubi. Ja nim myje a nie pije go. A to że innego płynu nie czuć w nosie to też nie znaczy że nie paruje i nie jest szkodliwy.

winylowy_luke

Cytat: Piterski w Październik 12, 2021, 20:59Tylko po co się tym forumowym świństwem zatruwać skoro jest cała gama dostępnych płynów?
Dlatego jak mi się skończą ingrediencje, to sprawdzę sobie wtedy L'Art ;)

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

Nie wiem czy może być gorzej niż na Knosti. Ich płyn zostawiał mi tonę białego osadu w rowkach. Może na odsysaniu jakoś to działa ale na zwykłym "obciekaniu" było kiepsko.

Pboczek

Nie, może czasami ale wtedy myłem ponownie i było dobrze na zwykłym suszeniu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

Może mieli różne partie. Ja od razu po pierwszej próbie mycia tym pozbyłem się reszty i zrobiłem forumowa.

rudy-102

Cytat: Bacek w Październik 13, 2021, 09:55
Nie wiem czy może być gorzej niż na Knosti. Ich płyn zostawiał mi tonę białego osadu w rowkach. Może na odsysaniu jakoś to działa ale na zwykłym "obciekaniu" było kiepsko.
W myjce z odsysaniem ten płyn sprawuje się bardzo dobrze.

GB

Ktoś używał tej plasteliny?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz