PROJEKT "PANA-MERA" COMBO " - OPAM / LAMPA , 2-u systemowy przetwornik

Zaczęty przez thomas_XLR, Marzec 20, 2019, 22:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

thomas_XLR


Kangie


wiki

Aleś wypasiony zasilacz dał do wyświetlacza..... 😀

No i zatrzymaj się, bo zabraknie nam artykułów u Muzga w sklepie....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Cytat: Kangie w Wrzesień 11, 2020, 19:15Cieszę się, thomas_XLR, że gryziesz temat, masz pasję!
Pasję to można mieć ale bez funduszy daleko nie zajdziesz. Dlatego u mnie temat ciągnie się kilka lat.

thomas_XLR

Cytat: wiki w Wrzesień 11, 2020, 19:19No i zatrzymaj się, bo zabraknie nam artykułów u Muzga w sklepie....
Kolego wiki.
Zakupów na tą chwilę u kolegi Muzg nie planuję ale za to inny konstruktor podzespołów niech się ma na baczności bo jak przyjdzie kolejny miesiąc ....i "matki pieniężnej październikowej" to będzie musiał "szybko machać lutownicą po płytkach PCB" żeby zrealizować kolejne zleconko. :-\ :P 

Kangie

Cytat: thomas_XLR w Wrzesień 11, 2020, 19:34Pasję to można mieć ale bez funduszy daleko nie zajdziesz. Dlatego u mnie temat ciągnie się kilka lat.
U nas myślisz że jest inaczej? Wiadomo, są bogatsi, są biedniejsi.

Ja do tej pory nie kupiłem Denona 103R. Zestaw czeka na wkładkę i lepsze phono pre, ewentualnie dedykowany SUT.

wiki

Cytat: thomas_XLR w Wrzesień 11, 2020, 19:38ale za to inny konstruktor podzespołów niech się ma na baczności bo jak przyjdzie kolejny miesiąc ....i "matki pieniężnej październikowej" to będzie musiał "szybko machać lutownicą po płytkach PCB" żeby zrealizować kolejne zleconko.
Zdradzisz drugiego dostawcę?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Kolego "wiki"
Hmmmyy .... na tą chwilę nie ale po fakcie owszem. Powiem tylko, że znowu będzie "grubo" ale w dziale Hybrydy amp /preamp "Pana-Mery". 

wiki

Cytat: thomas_XLR w Wrzesień 11, 2020, 19:51
Kolego "wiki"
Hmmmyy .... na tą chwilę nie ale po fakcie owszem. Powiem tylko, że znowu będzie "grubo" ale w dziale Hybrydy amp /preamp "Pana-Mery". 
I tylem się dowiedział.....
Nijak pomocy od forumowiczów...  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Wiki
Nie mogę zdradzić kto bo rzadko ... ale jednak .... spogląda od czasu do czasu na tym forum "tajemniczy konstruktor".  :-X
Muszę mieć "asy w rękawie" do dalszej negocjacji !!!

Kangie

Cytat: wiki w Wrzesień 11, 2020, 19:54Nijak pomocy od forumowiczów... 
Bo pomoc na forach to mit! ;) Tu liczy się tylko "influencerstwo" i sprzedaż. ;)

Tu też żartowałem, bo tak nie jest.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Cytat: wiki w Wrzesień 11, 2020, 20:24To może na priw...
Dobra ale w formie zagadki i żadnej podpowiedzi już nie będzie.....

Kangie


wiki

Cytat: thomas_XLR w Wrzesień 11, 2020, 21:32
Cytat: wiki w Wrzesień 11, 2020, 20:24To może na priw...
Dobra ale w formie zagadki i żadnej podpowiedzi już nie będzie.....
Ale ja dziś zagadek to już ni hu hu....
Jutro Panowie, jutro..... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Wiki

Już niedługo poznasz odpowiedź na zadaną zagadkę  ;)
Dogaduję szczegóły.

thomas_XLR

Koledzy .

Czy warto robić na płytce HIFI Double Parallel  DAC 1794 od Ciry Audio  podmianę kondensatorów foliowych Wima 2200pF ( tolerancja 10% ) na styrofleksy miedziane Nissei 2200pF / 100V ( made inJapan , tolerancja 10% ) ?  Usłyszę znaczącą różnicę w dźwięku? Robił ktoś takie porównanie Wima - Styroflex ?
Koszt tych kondensatorów Nissei to ~~ 25 $ za 10 szt.

thomas_XLR

Znalazłem podobne rozwiązanie ale autor modyfikacji nic nie pisze o aspektach dźwiękowych.🤔

ferdek70

Cytat: thomas_XLR w Wrzesień 12, 2022, 21:05Czy warto robić na płytce HIFI Double Parallel  DAC 1794 od Ciry Audio  podmianę kondensatorów foliowych Wima 2200pF ( tolerancja 10% ) na styrofleksy miedziane Nissei 2200pF / 100V ( made inJapan , tolerancja 10% ) ?  Usłyszę znaczącą różnicę w dźwięku?
Przede wszystkim trzeba popatrzeć na schemat.
To zależy od funkcji jaką pełnią te kondy w aplikacji. Jeśli filtrują zasilanie (tak to wygląda na 1 rzut oka) to nie ma sensu ich wymieniać. Inna sprawa jeśli przechodzi przez te kondy sygnał dźwiękowy , to można spróbować podmienić i posłuchać.
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

thomas_XLR

Witam

Kolego "ferdek 70"

Co do podmiany kondensatorów foliowych Wima na Nissei Copper 2200pF / 100V.
Przemyślałem i stwierdziłem , że nie ma co kombinować .
Szkoda wydawać 25 $ za 10szt. Poza tym tolerancja wimy jest 5% a Nissei 10%.

Obecnie skupiłem się nad postępem prac w zakresie DAC-a PCM1794 AK4118 , opam / lampa z omawianego wątku.
Kolega "Tom8848" poniekąd zmotywował do działania po tym jak sam zamówił płytki pacb do klona Accuphase A60+ w wersji "polutuję to sam".  ;).
Zazdroszczę cierpliwości. 

Postanowiłem wymieniać starą płytę aluminiową gr 4mm na stalową płytę montażową 1,5mm z otworami z Mod.......pu.
Szybkość i łatwość montażu komponentów na niej to sama przyjemność . Swoje kosztuje ale trudno. Nie trzeba kombinować , wiercić otworów i gwintować pod dystanse miedziane M3.

Nadal czekam na elementy za które zapłaciłem a nie otrzymałem od takiego jednego ......😢 :'(....... !!! >:(

Najprawdopodobniej będę musał podmienić transformator  do obwodów lampowych ( jak na zdjęciu ) na transformator toroidalny bo nie mieści się na wysokości .

Podobny problem mam z płytkami SRPP + lampy elektronowe.
Górne szklane zakończenia lamp elektronowych są na styk z poziomą pokrywą stalową obudowy a jeszcze pasowałoby podłożyć jakiś materiał izolacyjny pod zasilacz dla płytek pcb z lampami elektronowymi . Trzeba będzie albo ułożyć je poziomo albo dołożyć grube odcinki płaskownika aluminiowego pod górną pokrywą  ( na samych krawędziach obudowy , gr ok 10mm).

Diody sygnalizacyjne ( zielone + pomarańczowe , te po lewej i po prawej stronie) będę musiał osadzić na płytkach pcb , polutować cyną + dołożyć odpowiednie rezystory oraz zrobić połączenie przewodami na przełącznik obrotowy / potenciometr  aby pokazywał aktualny stan zasilania lub aktualne połączenie na przekaźniku ( usb , optic , coax , hdmi , line1 , line2) .

Lewy górny napis " Pana-Mera " + środkowe logo + prawy dolny napis "Special Edition " będę jednak chciał wykonać za pomocą laserowego grawerowania wgłębnego 3D .  Coś na wzór jak pokazano tutaj https://www.youtube.com/watch?v=WU_uRHJxc2s

Pozostaje jeszcze poszerzyć otwory pod moduły USB na front panelu bo nie chcą wejść  na swoje miejsce. 

thomas_XLR

Kolejne zdjęcia

thomas_XLR

........... i jeszcze  :)

thomas_XLR

 i ostatnie ....  :D

Piterski

thomas_XLR, świetnie to się prezentuje, wielkie brawa :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ferdek70

 thomas_XLR   Ładnie to wygląda. Front wygląda na aluminiowy. Napisy grawerowane czy sitodruk? Ile coś takiego kosztuje u nich?
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE