odtwarzacz SACD do wzmacniacza NAD i głośników HECO

Zaczęty przez ajstulf, Marzec 27, 2019, 21:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

ajstulf

Witam Wszystkich
i proszę o pomoc w doborze odtwarzacza SACD, który zagra z głośnikami HECO Aurora 1000 i wzmacniaczem NAD C356BEE
docelowo miał być PIONEER PD-50 niestety obecnie nie jest do dostania w żadnym sklepie - więc poszukuję alternatywy
musi być nowy i nie może kosztować więcej niż 3000 zł także nic z hi-endu proszę nie proponować (używki również nie wchodzą w grę)
Z góry dziękuję za pomoc
Kamil

dyletant

Gdybyś miał w komplecie DACa w z wejściem coax to po taniości jest do rozważenia Sony x800. Opinii jednak nie znam.

McGyver

Cytat: dyletant w Marzec 27, 2019, 21:30Gdybyś miał w komplecie DACa w z wejściem coax
Nic z tego. Materiału w formacie DSD nie da się wpuścć do DACa przez SPDIF.

dyletant

Cytat: McGyver w Marzec 27, 2019, 21:32Nic z tego. Materiału w formacie DSD nie da się wpuścć do DACa przez SPDIF.
Zasmuciłeś mnie. Mój świat tanich koncepcji SACD legł właśnie w gruzach  :'(

vasa

Cytat: dyletant w Marzec 27, 2019, 21:42
Cytat: McGyver w Marzec 27, 2019, 21:32Nic z tego. Materiału w formacie DSD nie da się wpuścć do DACa przez SPDIF.
Zasmuciłeś mnie. Mój świat tanich koncepcji SACD legł właśnie w gruzach  :'(
Gęsty plik wychodzi po HDMI i cza mieć daca z takim "in".

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: dyletant w Marzec 27, 2019, 21:42
Cytat: McGyver w Marzec 27, 2019, 21:32Nic z tego. Materiału w formacie DSD nie da się wpuścć do DACa przez SPDIF.
Zasmuciłeś mnie. Mój świat tanich koncepcji SACD legł właśnie w gruzach  :'(
Mając DAC z USB przetwarzający DSD można grać z plików. Pozostaje jednak jeszcze pytanie czy w ogóle warto sobie du... eee... rzyć zawracać DSD i SACD.

Cytat: vasa w Marzec 27, 2019, 22:05Gęsty plik wychodzi po HDMI i cza mieć daca z takim "in".
Owszem, ale nadal nie z płyty, wyłącznie z pliku.

Azur

Marantz SA8005 - po usb gram DSD, jakoś tak w mojej opinii lepiej niż płyty SACD. I cenowo pewnie się zmieści, nie sprawdzałem

ajstulf

Azur. Polecany przez Ciebie Marantz SA8005 to jakieś 3800 PLN także nawet przy ostrych targach raczej się nie da ale poszukamy, zobaczymy...  ;)

ajstulf

mam jeszcze jedno pytanie
czy w ogóle zawracać sobie ogon SACD?
czy lepiej postawić na dobre CD, bo przy moim sprzęcie różnica będzie i tak niewielka?

McGyver

A ile masz płyt SACD? To nie jest kwestia Twojego sprzętu, tylko w ogóle sensowności mnożenia formatów.
Po co nam sprzęt? Moim zdaniem po to żeby słuchać ulubionej muzyki. Ulubionej, a nie takiej tylko, jaka akurat jest dostępna w danym formacie.
Osobiście sugerowałbym dążyć do optymalizacji jakości w ramach założonego budżetu. A istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że za założoną kwotę zdołasz kupić lepszy odtwarzacz CD red book only niż wieloformatowca czytającego SACD.

ajstulf

McGyver - czy mógłbyś polecić jakiego CDeka wartego uwagi?

Azur

Zgadzam się całkowicie z McGyverem. Po kilku latach mam może z 10 płyt SACD. Nie wszystko można znaleźć. Łatwiej i relatywnie taniej można kupić vinyl lub plik DSD. Ja jakoś nie zauważyłem przewagi SACD 

ajstulf

Miło słyszeć taką opinię Azur
Z uwagi na to że są to dla mnie początki przygody to rzeczywiście SACD nie ma sensu (1 płyta w kolekcji)
Może łatwiej będzie dobrać CDka za rozsądne pieniądze do sprzętu który posiadam
Pomożecie coś dobrać???

christo

A co ze starym dobrym Denonem 3910? Byli tacy co mieli po kilka! :) Ja mam wprawdzie jeden ale sobie chwalę.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Piterski

Cytat: christo w Marzec 28, 2019, 10:25
A co ze starym dobrym Denonem 3910? Byli tacy co mieli po kilka! :) Ja mam wprawdzie jeden ale sobie chwalę.
Kolega nie dopuszcza myśli o zakupie modelu używanego, tylko nowe dlatego się nie wychylałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Poczekaj , jest popyt na ten model to w końcu ktoś je skądś ściągnie .
Sam chyba jeszcze raz go kupię .

PD-50 czyta DSD nagrane na płyty DVD .
Co do płyt SACD to na  SACD Brothers In Arms gra o niebo lepiej niż te super japońskie wydania za 10x wyższą cenę .

Nie znajdziesz alternatywy , wstrzymaj się .


McGyver

Akurat japońskie wydania Brothers nie są jakieś cudowne, pierwsze wydanie gra sporo lepiej.

ajstulf

Witam Wszystkich
Chyba temat okaże się nieaktualny. Pojawił się PD-50 w sklepie i został zamówiony. Mam nadzieję, że jutro go otrzymam.
Przepraszam wszystkich za moją niecierpliwość i sianie fermentu  ;)

ajstulf

Zaskakujące jest jak mało tytułów zostało wydane na SACD. Wygląda to tak jakby format się nie przyjął. Może poza muzyką klasyczną - tutaj jest nieco lepiej. Nagrywają nowe tytuły poza klasyką, czy już dali sobie spokój?

elem

Chyba tylko wznawiają stare (poza klasyką) i tanio nie jest. Dire Straits BiA to wyjątek, mozna kupic nową poniżej 50 zł.
Owszem, stricte audiofilskie wytwórnie (np. Stockfish)  wydają nowy materiał na SACD ale muzyka nie jest porywająca.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

W Japoni to popularny format . Na discogs jest więcej niż kaset  ;) ;D . Można wchodzić . Tylko to PD-50 to trochę loteria .

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


ajstulf

cdt czemu pd-50 to loteria? mógłbyś nieco rozwinąć?
niestety ale fundusze nie pozwalają na zbyt duże szaleństwo ;) także mam nadzieją że w tej loterii trafię może nie 10 ale przynajmniej 8  :D

elem

Cytat: cdt w Marzec 28, 2019, 22:44Nie lubie tej płyty .

tej konkretnie - mixu kwadrofonicznego?  Jedyne chyba SACD przestrzenne w formacie 4.0 :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe