Przewód zasilający

Zaczęty przez Adze205, Kwiecień 01, 2019, 23:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Histerycznie reaguję [emoji2957][emoji12]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 12, 2019, 20:33
900 zł  ;D
Ale gra jak taki za tysiące[emoji23]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

No i przespaliście. Dodałem czarną warstwę wyrównującą opasek, przyśpieszającą elektrony, dzięki nim dźwięk jest szybszy. I dodałem filtr nuklearny. 4 koła wołam bez kozery.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

To co nazywasz pilotem, to jest żyła spływowa. Ja zawsze łączę do PE od strony gniazdka.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Ładny ten filtr nuklearny  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Cytat: Melepeta w Czerwiec 12, 2019, 20:47Ja zawsze łączę do PE od strony gniazdka.
Ok, a połączenie z drugiej strony to błąd?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Zaraz błąd :) Nic z tych rzeczy. W spawaniu interkonektów jest podobnie. Możesz zrobić z jednej strony i masz kierunkowy, albo z obu stron i już nie będzie kierunkowy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Cytat: Melepeta w Czerwiec 12, 2019, 22:06
Zaraz błąd :) Nic z tych rzeczy. W spawaniu interkonektów jest podobnie. Możesz zrobić z jednej strony i masz kierunkowy, albo z obu stron i już nie będzie kierunkowy.
Nie do końca. Jeżeli masa interkonektu idzie osobnym przewodem, to ekran z masą należy łączyć tylko z jednej strony, od strony źródła. Podłączenie w odwrotny sposób zawsze skutkuje wzrostem poziomu zakłóceń (acz wzrost ten nie zawsze bywa słyszalny). Analogicznie jest z przewodem zasilającym. Ekran do (osobnej żyły) PE należy łączyć tylko i wyłącznie od strony ściany.

frywolny trucht

No to czas na przewód ze ściany do listwy zasilającej. Nie chciałem, aby mi wtyk w ścianie zajmował dużo miejsca, więc wtyk kątowy. Całkiem fajny, ale ze sztywniakami i grubaskami będzie kłopot. Mało miejsca w obudowie.

https://allegro.pl/oferta/wtyk-schuko-katowy-zasilajacy-16a-zlocone-rodowane-7260885226?snapshot=MjAxOS0wNS0yMVQxMTo0MjozOS44NzRaO2J1eWVyOzg2NzNmZDlkODkwYjg4YTFjN2I0NDkxYzI3MTMxMDQ4MTIyYjQ5MDZjOGEyMTFlMDUxZGJmZTFhMDFmNmY4MjY%3D

Fajnie, że można sobie obracać pod różnymi kątami.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I proszę bardzo. I mały tuning. Zakleiłem brzydkie śrubki plasteliną
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 13, 2019, 18:35
I proszę bardzo. I mały tuning. Zakleiłem brzydkie śrubki plasteliną

Obawiam się że to może zmulić średnicę[emoji853]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

To jest w tej chwili kabel dedykowany, linie papilarne wskazują na konkretnego użytkownika  ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 12, 2019, 20:10ale podłączyłem- coś co nazywacie chyba pilotem- z obu stron pod uziemienie
To sobie zamiast ekranu zrobiłeś antenę - podłącz do tunera  ;D ;D ;D

frywolny trucht

Tak się zastanawiam. Wiadomo, że przewód, którym płynie prąd wytwarza pole magnetyczne. Przewód Neutral ma potencjał 0V, uziemienie też jest niewinne. Winny zakłóceń jest więc przewód L ( faza). Tymczasem audiofilskie konstrukcje wrzucają wszystkie trzy "nośniki" w jeden przewód i całość dopiero izolują, żeby np. nie zakłócać sygnału interkonektom czy głośnikowcom. Ciekawe jednak czy same sobie nie robią kuki wewnątrz swojej konstrukcji? Może to jednak przewód L powinien mieć otulinę o średnicy pytona, a reszta chudzinki, skoro nic wielkiego się w nich nie dzieje?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 17:39
Tak się zastanawiam. Wiadomo, że przewód, którym płynie prąd wytwarza pole magnetyczne. Przewód Neutral ma potencjał 0V, uziemienie też jest niewinne. Winny zakłóceń jest więc przewód L ( faza). Tymczasem audiofilskie konstrukcje wrzucają wszystkie trzy "nośniki" w jeden przewód i całość dopiero izolują, żeby np. nie zakłócać sygnału interkonektom czy głośnikowcom. Ciekawe jednak czy same sobie nie robią kuki wewnątrz swojej konstrukcji? Może to jednak przewód L powinien mieć otulinę o średnicy pytona, a reszta chudzinki, skoro nic wielkiego się w nich nie dzieje?
Błędne rozumowanie. Aby płynął prąd wymagany jest obwód zamknięty. Skoro zatem w przewodzie N rzekomo "nic się nie dzieje" to gdzie obwód zamknięty?

wiki

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 17:39
Tak się zastanawiam. Wiadomo, że przewód, którym płynie prąd wytwarza pole magnetyczne. Przewód Neutral ma potencjał 0V, uziemienie też jest niewinne. Winny zakłóceń jest więc przewód L ( faza). Tymczasem audiofilskie konstrukcje wrzucają wszystkie trzy "nośniki" w jeden przewód i całość dopiero izolują, żeby np. nie zakłócać sygnału interkonektom czy głośnikowcom. Ciekawe jednak czy same sobie nie robią kuki wewnątrz swojej konstrukcji? Może to jednak przewód L powinien mieć otulinę o średnicy pytona, a reszta chudzinki, skoro nic wielkiego się w nich nie dzieje?
W Yarbo 1100 każdy przewód masz w osobnym ekranie miedzianym...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 17:39, uziemienie też jest niewinne.
Uziemienie niestety nie zawsze jest uziemieniem.

Melepeta

Cytat: McGyver w Czerwiec 14, 2019, 18:17Błędne rozumowanie. Aby płynął prąd wymagany jest obwód zamknięty. Skoro zatem w przewodzie N rzekomo "nic się nie dzieje" to gdzie obwód zamknięty?
A poza tym mówimy o prądzie przemiennym.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Wszyscy jakoś tak półgębkiem  ::) Prąd przemienny- czyli lata raz w jednym kierunku, raz w drugim. Co lata w Neutral-u?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 15, 2019, 11:07Co lata w Neutral-u?
Masz na myśli PE? Na pewno nie płynie nim prąd bo jak zaczyna to wyskakują zabezpieczenia w skrzynce elektrycznej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Czerwiec 15, 2019, 16:11Co lata w Neutral-u?

Masz na myśli PE?
Neutral to N. Tam teoretycznie wraca prąd.
Cytat: Piterski w Czerwiec 15, 2019, 16:11PE? Na pewno nie płynie nim prąd bo jak zaczyna to wyskakują zabezpieczenia w skrzynce elektrycznej.
U mnie na przykład elektryk podczas podłączania domu zmostkował listwę PE z N. Jak połączę miernikiem L z PE to dostaję ~230V.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 15, 2019, 16:20U mnie na przykład elektryk podczas podłączania domu zmostkował listwę PE z N. Jak połączę miernikiem L z PE to dostaję ~230V.
No to nieźle :-\
Nie jestem elektrykiem ale u mnie jak w kontakcie zewrę N z PE to wyskakuje zabezpieczenie różnicowe.
W transformatorze z 240V na 110V pomiędzy PE a N pojawiało się na wyjściu wtórnym napięcie oko 50V więc jednak PE połączyłem z tym po stronie pierwotnej i miernik nie wykazywał już żadnego napięcia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Czerwiec 15, 2019, 16:25Nie jestem elektrykiem ale u mnie jak w kontakcie zewrę N z PE to wyskakuje zabezpieczenie różnicowe.
NIe odważyłem się zewrzeć bo pewnie też wyskoczy. Jak masz miernik to sprawdź, czy obie linie (N i PE) są połączone. Prawdopodobnie tak.

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Czerwiec 15, 2019, 16:11Masz na myśli PE?

Ni. (Znalezione w internetach).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 15, 2019, 16:28Jak masz miernik to sprawdź, czy obie linie (N i PE) są połączone.
Mam sprawdzić czy tam będę miał różnice potencjałów?
Jeśli tak to przyniosę w poniedziałek miernik z pracy i sprawdzę.

W skrzynce elektrycznej do mieszkania dochodzą mi na pewno trzy kable L1,N,PE jak jest niżej w skrzynce głównej tam gdzie jest licznik nie wiem nie mam jak tam zajrzeć.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.