Gramofon, ale jaki...

Zaczęty przez Bartolo, Kwiecień 06, 2019, 21:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

#75
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 30, 2019, 03:53Nie jestem jakiś pełnosprytny z angielskiego, ale widzę tu wzmiankę o stabilizacji obrotów. Gdyby miało się okazać, że ten speedbox ds. pokazuje jedynie zadane papierowo obroty ( a są inne), to rzecz mija się z celem. Zakładam, że pokazuje rzeczywiste, zakładam, że walczy o zadane. Ale tego nie wiem. Ktoś wie?
Pomysł Pro-Jecta to układ oparty na regulacji częstotliwości prądu elektrycznego. Nie ma w nim aktywnego układu automatycznej regulacji polegającego na sczytywaniu informacji u źródła (obroty talerza) i przekazywaniu tej informacji silnikowi, żeby ten zwiększył moment obrotowy. Żadnych czujników, halotronów itp. Podłączasz przewód elektryczny, wychodzi przewód elektryczny z inną wartością parametrów elektrycznych. Niestety Speedbox nie jest tym, czym sporo osób myśli że jest. Tani w produkcji, drogi w sprzedaży. Duży plus to brak konieczności przekładania paska patyczkiem na kole pasowym o dwóch różnych średnicach stopni (ja bawiłem się patyczkiem tak przez ok. roku czasu).

Wg mnie P-J to mistrzostwo dzisiejszej przedsiebiorczości stosowanej. Lekkie talerze, miękkie paseczki napędowe, silniczki modelarskie, spora ilość taniego MDFu... Ceny? Często przesadzone.

Kangie

Cytat: GP412 w Wrzesień 30, 2019, 02:07A który to silnik doprowadził producenta do bankructwa ?? tak z ciekawości ??
Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła...

Ten silnik wraz z talerzem oraz zaadaptowanym na nowo układem elektrycznym w osobnej skrzyneczce siedzi w moim gramofonie DiY. Masa talerza z podtalerzem to prawie 5kg. Stabilność obrotów genialna. Cisza, całkowity brak drgań mechanicznych. Poduszka magnetyczna odciążająca kulkę łożyskową w osi pionowej. Ten silnik można przykręcić na sztywno do plinty. I gra muzyka. Nie zdradzę co to za napęd, może kiedyś po pijaku ;)

GB

Cytat: GP412 w Wrzesień 30, 2019, 02:05
CytatOsobiście jak bym miał wybierać wolał bym Technicsa
Generalnie tak tylko takie małe problemiki ma ta firma..niestety.Fajnie się kołysze ;D

Muszę sprawdzić w swoim. Przyznam, że byłem tak zaoferowany zakupem, iż nie zwróciłem uwagi.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

#78
Cytat: Kangie w Wrzesień 30, 2019, 06:24
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 30, 2019, 03:53Nie jestem jakiś pełnosprytny z angielskiego, ale widzę tu wzmiankę o stabilizacji obrotów. Gdyby miało się okazać, że ten speedbox ds. pokazuje jedynie zadane papierowo obroty ( a są inne), to rzecz mija się z celem. Zakładam, że pokazuje rzeczywiste, zakładam, że walczy o zadane. Ale tego nie wiem. Ktoś wie?
Pomysł Pro-Jecta to układ oparty na regulacji częstotliwości prądu elektrycznego. Nie ma w nim aktywnego układu automatycznej regulacji polegającego na sczytywaniu informacji u źródła (obroty talerza) i przekazywaniu tej informacji silnikowi, żeby ten zwiększył moment obrotowy. Żadnych czujników, halotronów itp. Podłączasz przewód elektryczny, wychodzi przewód elektryczny z inną wartością parametrów elektrycznych. Niestety Speedbox nie jest tym, czym sporo osób myśli że jest. Tani w produkcji, drogi w sprzedaży. Duży plus to brak konieczności przekładania paska patyczkiem na kole pasowym o dwóch różnych średnicach stopni (ja bawiłem się patyczkiem tak przez ok. roku czasu).

Wg mnie P-J to mistrzostwo dzisiejszej przedsiebiorczości stosowanej. Lekkie talerze, miękkie paseczki napędowe, silniczki modelarskie, spora ilość taniego MDFu... Ceny? Często przesadzone.
Dokładnie tak jest. Ten kwarc w układzie jest tylko do trzymania 50Hz i nic innego. Urządzenie niweluje tylko negatywne wpływy niestabilności częstotliwości w sieci  i przez to silnik pracuje stabilnie. Ale tylko do zadanej prędkości - bez kontroli i korekcji.

Piterski

Cytat: Kangie w Wrzesień 30, 2019, 06:35Nie zdradzę co to za napęd, może kiedyś po pijaku
Ale co Ci zależy skoro już i tak kupiłeś i go masz?
Zrozumiał bym to gdybyś polował na kolejne napędy i dlatego wolisz zaczekać z ujawnieniem tej wiedzy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

1) Obiecałem komuś, że nigdy nie napiszę publicznie na forach o tym napędzie. A obiecanych zasad staram się trzymać.

2) Trochę tajemnicy zatrzymać dla siebie to chyba nic złego. Nie chcę też skończyć jak Lepper, który powiedział wszystko, co wie, a mógł tych informacji używać z głową, powoli i w odpowiednich momentach dawkować cios.

3) Gramofon dawcy jest kultowy. To trochę profanacja niszczyć kompletny kultowy gramofon. Nie chciałbym, żeby ludziska masowo wyrywali wnętrzności "kulciaka" i uprawiali DiY. Handlarze zaczną windować ceny. Mechanizm zawsze działa tak samo.  Zresztą i tak widać co tam siedzi. Model słynny na całym świecie w DiY ;)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GP412

CytatTen silnik wraz z talerzem oraz zaadaptowanym na nowo układem elektrycznym w osobnej skrzyneczce siedzi w moim gramofonie DiY

Ale Ty masz w swoim gramofonie silnik DUAL EDS 1000 z 701(zresztą nie był produkowany przez DUALA a przez specjalistę od silników firmę PAPST).Silnik zresztą bardzo dobry..i pięknie wykonany.Jego konstrukcję powiela właśnie najnowszy silnik TECHNICSa (z tym że jest stabilizowany kwarcowo).
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Kangie


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Ladny bez przerabiania . Do tego w rozsądnych cenach .

rudy-102

Tylko ramie mógłby mieć lepsze, ale i tak jak się popatrzy na to co teraz siedzi w Dualach to ...

GP412

#87
CytatTylko ramie mógłby mieć lepsze
..Ma bardzo dobre ramię..pozory mylą.Świetnie wykonane.Oczywiście z uwagi na target (zwykły użytkownik a nie audiofil) do którego firma DUAL adresowała swoje gramofony ma taką a nie inną obsługę..Kształt czyli "S","J" czy też proste tak jak powyżej nie ma znaczenia.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki