Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Life is too short for boring HiFi.

vasa

Kolejny audiofil [emoji846]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Podoba mi się.
I , o dziwo, bardziej z CD niż z vinyla [emoji15]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Sercem systemu jest dzisiaj wzmacniacz Goldmund napędzający kolumny AP. CD nazywa się Acoustic Plan.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#729
Guzik z pętelką. To co mi wyglądało na AP okazało się kolymnami Bauer Audio.

Ale jak przeczytacie kto je projektował to pmyłka okazuje się uzasadniona [emoji16]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zestaw z CD zagrał świetnie. Dynamicznie, zarówno w skali makro jak i mikro. Ze świetną stereofonią, dużą isością detali i smaczków.
Gramofon nie dorównał mimo referencyjnego ramienia i przyzwoitej wkładki. Brak było precyzji i coś niedobrego działo się w obrębie górnej średnicy. Przypuszczam że problem leży po stronie kalibracji. Ale może to być również kwestia pre gramofonowego Trilogy. Ale nie znam tego pre.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piotr


vasa

Cytat: Piotr w Kwiecień 23, 2022, 17:37Prawie Virgo II. 
Ano, dałem się nabrać.
Niemniej grały świetnie, wg szkoły Joachima G. :)

Porozmawiałem z mądrymi ludźmi i okazało się że CD które nam zaprezentowano nie tylko mnie się podoba :o
Dziwne to, bo mądre ludzie wokół mnie to takie raczej analogowe są   ???
Tak czy inaczej, gdyby ktoś zamierzał zamienić nerkę (a raczej dwie bo cedek wyceniono na 13 000EUR) To warto rozważyć również Acoustic Plan Vadi.
A jeżeli ktoś jest sknerą i nie wyda 60kzł, to i tak posłuchać bardzo warto.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

#733
Cytat: vasa w Kwiecień 23, 2022, 18:01Porozmawiałem z mądrymi ludźmi i okazało się że CD które nam zaprezentowano nie tylko mnie się podoba
Dziwne to, bo mądre ludzie wokół mnie to takie raczej analogowe są   
Tak czy inaczej, gdyby ktoś zamierzał zamienić nerkę (a raczej dwie bo cedek wyceniono na 13 000EUR) To warto rozważyć również Acoustic Plan Vadi.
A jeżeli ktoś jest sknerą i nie wyda 60kzł, to i tak posłuchać bardzo warto.
Nawet ładny w środku....
Sławetny AD1865 o najwyższej gradacji N-K.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Kwiecień 23, 2022, 19:41Nawet ładny w środku....
Za to z wierzchu ugly okrutnie [emoji83]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

I trochę marketingu.....
Najbardziej mnie śmieszy tą ręczną robotą co to wpływa na dźwięk.... Nie dodali, że tylko części analogowej, bo po co.... Cyfrowa standard.
No i te ich super zasilacze..... ciekawe, bardzo ciekawe.... co w nich takie super? A, zapomniałem, marketing.....

Cytuję:
Pełen emocji
To odtwarzacz CD, którego pokochają nawet najbardziej zagorzali fani analogowego brzmienia. Vadi potrafi przekazywać esencję muzyki i emocje wszędzie tam, gdzie inne urządzenia brzmią po prostu zbyt technicznie. Niezwykła jakość dźwięku została osiągnięta za pomocą pomysłowych rozwiązań technologicznych, takich jak specjalne transformatory czy manualnych sposobów połączeń obwodów stosowanych w latach 50. Celowo zaniechano powszechnej separacji przetwornika cyfrowo-analogowego i napędu, tak aby zachować najlepszy możliwy przepływ danych bez konwersji w tę i z powrotem do formatu SPDIF.

Vadi wykorzystuje solidny napęd CDPro2M, który zapewnia długą żywotność i doskonałą precyzję odczytu. W połączeniu z wewnętrzną obudową, wykonaną z grubych aluminiowych paneli, która zapobiega przenoszeniu rezonansów, sprawia, że proces odczytu płyt CD jest niezwykle precyzyjny.

3 transformatory zasilające umieszczone są w osobnej, wewnętrznej obudowie, tak aby zapobiec przenoszeniu nawet najmniejszych wibracji, i odseparowania pól magnetycznych od wrażliwych elementów urządzenia. Indywidualne regulatory napięcia są wykonane w innej technologii o znacznie lepszych właściwościach, niż obwody zintegrowane.

Ze względów akustycznych, zarówno oversampling i undersampling nie zostały zastosowane. Niepożądane ultradźwiękowe częstotliwości są blokowane przez pasywne filtry analogowe.

Najlepszy dostępny napęd na rynku

Ręcznie łączone obwody
W sekcji wyjściowej nie było miejsca na żadne ustępstwa. Jest ona regulowana przez wysokonapięciowy zasilacz, i opiera się w całości na technologii lampowej. Sekcja analogowa odtwarzacza posiada swoje własne transformatory C-core. Wszystkie obwody zostały połączone ręcznie, co jest znacznie bardziej czasochłonne od kupowania gotowych płytek drukowanych, a przez to również bardziej kosztowne. Rozwiązanie to skutkuje jednak niezwykłymi właściwościami akustycznymi.

Vadi jest wyposażony zarówno w wyjścia RCA, jak i XLR (wyjścia XLR są dodatkowo uziemione). Dodatkowo, w urządzeniu znalazły się dwa wyjścia cyfrowe: RCA (S/PDIF) oraz w pełni zbalansowane XLR (AES/EBU).

W komplecie z urządzeniem znajduje się pilot, o wyglądzie podobnym do wyglądu samego odtwarzacza, wykonany w całości z metalu. Pilot jest kompatybilny również z innymi urządzeniami AcousticPlan, takimi jak wzmacniacz zintegrowany Siltar.

Plastyczny i pełny informacji dźwięk
Vadi został zaprojektowany zgodnie z założeniem, że zachowanie tonalnej i czasowej dokładności, jest najbardziej istotnym czynnikiem przy realistycznej reprodukcji dźwięku. ,,W AcousticPlan wierzymy, że Vadi spełnia te kryteria, podczas gdy większości odtwarzaczy nie udaje się spełnić pierwszego, lub drugiego, a niekiedy obu naraz. Skutkuje to albo zbyt ,,technicznym dźwiękiem, albo brzmieniem gładkim lecz pozbawionym informacji. Vadi dostarcza wyrazisty i barwny dźwięk, który stoi niezwykle blisko muzyki granej na żywo." – opisuje Claus Jackle, założyciel AcousticPlan i twórca odtwarzacza Vadi.

W komplecie z urządzeniem znajduje się pilot, o wyglądzie podobnym do wyglądu samego odtwarzacza, wykonany w całości z metalu. Pilot jest kompatybilny również z innymi urządzeniami AcousticPlan, takimi jak wzmacniacz zintegrowany Siltar.

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: vasa w Kwiecień 23, 2022, 19:47
Cytat: wiki w Kwiecień 23, 2022, 19:41Nawet ładny w środku....
Za to z wierzchu ugly okrutnie [emoji83]

No i ten kurz ciągły..... soczewkę to trzeba chyba co dzień czyścić.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Kwiecień 23, 2022, 19:50A, zapomniałem, marketing.....
Marketing, marketingiem.
Ktoś się ewidentnie nie mógł powstrzymać. Natomiast dźwięk tego zestawu jest wyczynowy. Zarówno w mojej skali bezwzględnej jak i w porównaniu do źródła analogowego które sroce nie wypadło: TT DPS 3 + Shroder CB + Benz Micro wood.

Także, tego.
Dziś, jakby tak, mniej analogowy jestem :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Kwiecień 23, 2022, 14:50Ale może to być również kwestia pre gramofonowego Trilogy. Ale nie znam tego pre.
O  Trilogy 907 kiedyś pisałem taki raczej ciepły gęsty przekaz, podobnież dopiero kolejny zaczyna pokazywać wyższą klasę. Niestety nie słuchałem tego droższego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Vasa, to co słyszałeś to wiem. Pisałeś.
Jak coś gra to gra i tak już jest.
Ale wodolejstwo? I jeszcze w takim stylu?
Cytuję:
"czy manualnych sposobów połączeń obwodów stosowanych w latach 50"
Brrrrrrrrrrrr

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Kwiecień 23, 2022, 20:08Ale wodolejstwo? I jeszcze w takim stylu?
Cytuję:
"czy manualnych sposobów połączeń obwodów stosowanych w latach 50"
Brrrrrrrrrrrr
Ale ja Cię doskonale rozumiem. Ja nawet tego nie przeczytałem bo, poza parametrami stricte technicznymi, szkoda czasu na te bzdury.
Chodzi mi o to że tak jak w marketing nie potrafią to w technikę potrafią, i to dobrze.
Nawet jeżeli mi przez myśl nie przejdzie wydawać roczną średnią krajową na CD, to posłuchać warto. Po prostu żeby sobie przypomnieć że CD to zajebiście dobry format :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Kwiecień 23, 2022, 20:21Nawet jeżeli mi przez myśl nie przejdzie wydawać roczną średnią krajową na CD, to posłuchać warto. Po prostu żeby sobie przypomnieć że CD to zajebiście dobry format
Nie wiem czy z.... dobry format?
Ja cały czas go męczę i udoskonalam i niezłą radochę obecnie ze słuchania w takim formacie mam.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Kwiecień 23, 2022, 20:47cały czas go męczę i udoskonalam
Właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie wziąć przykładu z Ciebie i nie zacząć się tego uczyć i jakiś zestaw ukulać?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Na AD1865 chciałem coś popróbować.....
Ale nie zdążyłem bo chińczycy, to co chciałem, przestali produkować.
Jeden scalak nawet mam, niestety nie w gradacji N-K. Z takiego jednego projektu na Audiostereo.
Na razie gram na przetwornikach (scalakach) co to je Luxman stosuje.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A.....
I jeszcze może kiedyś mi się uda coś zrobić na Cx20017 lub Cx20152. Bardzo bym chciał.
Pierwsze Sony-owskie przetworniki.
Bardzo mało znane.
Taki odpowiednik PCM53 lub TDA1540.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

A czy napęd nie jest istotny?
Nie wspominasz nic o nich.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Kwiecień 23, 2022, 21:30
A czy napęd nie jest istotny?
Nie wspominasz nic o nich.
Vasa, wszystko opisane na Forum....
Gram obecnie na odtwarzaczu CD Kenwood przerobionym na transport.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jafi

Jaką muzykę prezentują?
Kogo z wykonawców?

vasa

Cytat: jafi w Kwiecień 23, 2022, 22:16
Jaką muzykę prezentują?
Kogo z wykonawców?
Od sasa do lasa. Był Peterson i Doors. Odrobina klasyki na skrzypeczki i na fortepian.
Zapisałem sobie jedną płytę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Acoustic Plan... Wcale się Vasie nie dziwię. Kilka lat temu miałem niewątpliwą przyjemność obcować z ich tańszymi urządzeniami, przetwornikiem DigiMaster USB DAC na znakomitej kości (w Internetach głoszą, że najlepszej), 24 bitowej drabince rezystorowej PCM 1704U-K i transportem CD DriveMaster z mechanizmem Philipsa CD Pro 2. Nawet z dedykowanym zasilaczem to coś koło połowy prezentowanego na Audiofilu CD Vadi. Mało brakowało bym stał się właścicielem tego przetwornika (ciągle istnieje ,,zagrożenie"), ale chciałem mieć możliwość grania plików DSD. Myślę, że cyfra może objawić wiele swoich cnót słuchana na takim zestawie. Właśnie szukającym polecam posłuchać.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.