"PANA-MERA" - HYBRID POWER AMPLIFIER / PREAMP TUBE NOS, CLASS A / AB 😁😎

Zaczęty przez thomas_XLR, Styczeń 03, 2020, 20:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

thomas_XLR


Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Już mi się to bardzo podoba.....  :)
Działaj, działaj i chwal się postępami....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Ciekawą facjatę VU METER-a znalazłem w internecie. :)
Trochę pozmieniać , dodać kilka kolorków, drobny "tuning w corelu" i może powstać  naprawdę ciekawy projekt VU METER!!!😉
Tym bardziej, że zakupiony u mnie wskaźnik Nissei [P-134W]  ma podświetlaną tylną ściankę i daje możliwość podmiany przedniego rysunku zrobionego z błyszczącego, czarnego  laminatu!!!

thomas_XLR

Potrzebuję podpowiedzi.
Czy ten wzmacniacz OP07CP znajdujący się na płytce clona wzmacniacza Accuphase A60 mogę podmienić na OPAM DYSKRETNY?
Czy też nie? Ktoś , coś ....... podpowie?
Bo zamawiam obecnie opamy dyskretne od Oksanga z Korei  łącznie 10szt + ewentualnie te 2-a.
https://www.ebay.com/itm/2G-OPM-320-SE-AUDIOFEEL-Discrete-Op-Amp-All-items-and-technology-description/273633044394?hash=item3fb5cce7aa:m:mLmCGPypc33rld5U05rFecw

ahaja

Opamp - operational amplifier. ;-)

A co to tam robi w układzie? To serwo? Jeśli tak to wystarczy tam np OP134 (pojedynczy, bo OP07 jest też pojedynczy, najlepiej fet). Nie ma być szybki tylko stabilny i musi pracować poprawnie przy G=1

thomas_XLR

Żebym to wiedział!
Dla mnie to  zwykły pojedynczy opam wzmacniacz operacyjny OP07CP na płytce zgodnie z datasheet-em.
Chciałbym zastąpić dyskretnym opamem jeśli faktycznie wpływa on na jakość dźwięku!!
Ale wolę najpierw podpytać bardziej doświadczonych elektroników ode mnie "przed zakupem niż po" .  ;)

thomas_XLR

Kolejne zakupy do projektu, .....  i osobista przyjemność poznania samego konstruktora komponentów , kolegi Konrada!!!
Pełna "profeska" ;D

thomas_XLR

Ktoś się domyślił ?? .............oczywiście przedwzmacniacz V6.4 w wykonaniu "muzgaudio" razem z zasilaczem V3.1 .
Zdjęcia mówią same za siebie o jakości wykonania. :)
Ino brać i "szarpać po kieszeni". ;D
Tylko nie wiem czy dobrze postąpiłem wybierając wersję o wzmocnieniu 20dB zamiast 10dB. :(

thomas_XLR

Kolejny krok to konieczność zakupienia lamp 2szt ECC82 (ino które?) oraz 2-uch lamp 6N30Pi ( będzie to Sovtek 6N30Pi-EW albo Electro - Harmonix 6N30Pi EHG).
Przypuszczam, że te ostatnie 2 typy lamp to nowa produkcja ale ta sama fabryka.  :P

thomas_XLR

Cytat: thomas_XLR w Maj 25, 2020, 20:12Potrzebuję podpowiedzi.
Czy ten wzmacniacz OP07CP znajdujący się na płytce clona wzmacniacza Accuphase A60 mogę podmienić na OPAM DYSKRETNY?
Czy też nie? Ktoś , coś ....... podpowie?

Właśnie odpowiedź przyszła z daleka od braci z dalekiego wschodu...... cyt;

Proszę nie wymieniać opampa, służy do utrzymania neutralnego punktu wzmacniacza, nie do wzmacniania dźwięku. Może zostać uszkodzony wzmacniacz, jeśli zostanie wymieniony!!!

Wniosek : nie ruszać tego wzmacniacza bo ma inne zadanie niż "zarządzanie jakością dźwięku".

thomas_XLR

Kolejna dostawa i ......... doszło kilka sztuk.
:)

thomas_XLR

Oprócz 6N30Pi EHG doszły ...... jeszcze takie w tym 1-na RAKIETA ;)

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Czekając jeszcze na lampkę do mojego preampa 12AU7 z 1953 roku https://www.ebay.com/itm/12AU7-VINTAGE-RCA-NOS-BLACK-PLATE-BOXED-VALVE-TUBE/264360686354?hash=item3d8d1ff312:g:UpQAAOSw6t5delon to drobne porównanie między 6N6P made in CCCP a 6N30Pi Elektro Harmonix.  :)

thomas_XLR

Cytat: wiki w Lipiec 11, 2020, 20:31Jakie ładne bańki
"ładne" to będą jak zagrają na zadowalającym poziomie a jak nie ......... to na recykling odeślę.

Przyjąłem 2 warianty do wypróbowania:

1. To zestaw lampek do preampa lampowego:  2x Elektro Harmonix 6N30Pi + 2x RCA 12AU7 (ECC82).... zaproponowane przez kolegę Muzg.

2. Natomiast kolejny zestaw to rosyjskie "tube": 2 x 6N2P + 2 x 6N6P .. wymagana jest wówczas zmiana / dostosowanie parametrów płytki preampa do wymienionych lamp. Pozytywne opinie czytałem na temat takiej kombinacji oraz jakości odtwarzanego dźwięku (przy założeniach cena / do jakości). Zobaczymy :D   

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Z kraju Zjednoczonego Królestwa UK ......... od  ;) Elżuni 2 ........ kurierem otrzymano ...... kolejną parkę lamp do preampu z 1953r mfd by RCA Black Plate (JRC 12AU7)  ;D  >:D

thomas_XLR

Coby wyżej zakupione lampeczki "popieścić prądem" należało dokupić trafola do mojej hybrydy (preamp / amp ) od Mr. Muzg-a  dla zasilacza lampowego ;D
Również do przekaźnika Relpola będzie potrzebny osobny zasilacz na 5V (ten czarny).  :)
Kolejne zakupy już niebawem. Tylko muszę dojść do porozumienia z kolejnym innym konstruktorem.  >:D

thomas_XLR

Kolejne akcesoria do hybrydy wzmacniacza / preampa  ;D.
Tym razem kolejne lampeczki Sovtek 6N30P-EW , 2szt do preampa lampowego kolegi "ELONA MUZGA" ;) + dodatkowe izolatory / ekrany. Zakup po przeczytaniu opinii kolegi "Wiki" (z którymś z wątków forum Audiomaniaków , że Sovteki grają lepiej górą a Harmonixy dołem) ...... jakoś tak lub odwrotnie a także po namowie kolegi "rysiu 126" z AS. 
Również trochę elementów / "biżuterii" ze stali nierdzewnej do wykonania kubków dla 2 szt transformatorów 300W.
 

thomas_XLR

Wstępne przymiarki podzespołów celem sprawdzenia ile miejsca jeszcze zostanie w obudowie na pozostałe komponenty od "tajemniczego konstruktora".  :)

thomas_XLR

I jeszcze .......  >:D

wiki

Co to za cudo robisz?
Integrę lampowo tranzystorową?
Jak widzę, będzie nieźle.... 😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Kolego Wiki  ;)
Ma to być HYBRYDA jak w opisie czyli :
1. Jak mi się zachce słuchać muzyczki w wersji cyfrowej ( w stylu "upss , upss, upss, upss") to robię ... "pstryk" na przełączniku i  wtedy ...... działa wzmacniacz + dac z op-amami dyskretnymi od ELONA MUZGA + głośniczki

2. Jak będę chciał posłuchać muzyki najwyższych lotów żeby "wyciszyć się i podładować akumulatory w piątkowy wieczór" po całotygodniowym za.........iu w pracy to robię ....... "pstryk" na przełączniku i  wtedy ...... działa wzmacniacz + preamp na wspomnianych lampach 4x 6N30P+ dac na lampie (PCC88 / 6N23P-EB lub E88CC) + głośniczki.

Przynajmniej tak mi się marzy.  ;D