Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

ociecprac

Cytat: miniabyr w Marzec 22, 2021, 10:30
Cytat: ociecprac w Marzec 22, 2021, 09:47Z tego co pamiętam, przecież masz gramofon
Tak to nie ma sprawy ,to dość proste jest . Ale ja myslałem o taki pomiarze który powie ,że ta wkładka ma tyle a tyle .
To sobie policzysz faktyczną podatność, jak będziesz miał zmierzony rzeczywisty rezonans, masę efektywną podaną.
To zadanie matematyczne z poziomu gimnazjum. Dasz radę :-)

   

ociecprac

Cytat: miniabyr w Czerwiec 20, 2015, 22:03
Dl 103 to w pewnym sensie fenomen. Marny szlif ....
Szlif jaki jest każdy wie ,ale, w przeciwieństwie do wszystkich innych sferyków, tutaj grot jest w całości z diamentu, a to robi, dużą różnicę ;-)

winylowy_luke

Od kilku dni słucham swojej 103R - wisi na moim Technics GR z headshell'em Ortofon LH-2000.
Ma jakieś 10h grania już za sobą.
Zmierzyłem rezonans za pomocą płyt HiFi News oraz Shure An Audio Obstacle Course - Era IV.
W obu przypadkach rezonans wypada gdzieś pomiędzy 8 - 10 Hz - więc imo bardzo dobrze.

Czekam jeszcze na SUT AU-320 do kompletu - jednak już mogę napisać, że wpięta w sekcje MC nudy gra ZAJEBIŚCIE!!!
Ten rozmach, BASICHO, bardzo czysta i nie natarczywa góra. Oczywiście z racji szlifu nie wydobywa tylu detali co moje V15III i V z igłami SAS.
Ale to nie szkodzi - ta wkładka gra po swojemu i robi to doskonale ;D
Póki co wszucam wszystko od popu porzez rock/metal, klasykę i jazz - efekty bywają zaskakujące:)
Jestem bardzo zadowolony, że się na nią w końcu zdecydowałem 8)

Myślę, że z SUTem to będzie już petarda!

masza19

#528
Będzie  :np:
Jeśli jedna na bezludną to właśnie ona  :D

Kangie

#529
Ciekawy wywiad. Trochę o wkładkach serii 103.

110th Anniversary Of Denon Vol.2 Interview With Ryo Okazeri, The Record Player Engineer

https://www.denon.com/de-ch/blog/110th-anniversary-of-denon-vol-2-interview-with-ryo-okazeri-the-record-player-engineer

kangie

#530
Cytat: audiokawosz w Marzec 10, 2021, 16:41Wszystko jest w nim proste . Ciężarki zamiast sprężyn . Ciężarek się nie wyciągnie   . Miałe MA 505 i mam dynamicznego Ortofona . Jak dla mnie to te ramiona nie mają startu do SME .
Ewentualnie MA 505L 11 cali też się sprawdzi . Problem z Micro jest taki że antyskating jest do max eliptyka . Stad SME cenie bardziej.
Właśnie urok w tym ramieniu to właśnie ta linka wolframowa i stalowa sprężyna. W przerwach od grania dłuższych niż powiedzmy tydzień, obniżam siłę nacisku do 0,5g. Wtedy linka luzuje się i sprężyna nie jest naciągnięta. W ten sposób przedłużam jej żywot.

Co do antyskatingu, to nie jest tak, że tylko jest do maks. eliptyków. Antyskating jest realizowany dodatkowym bocznym naciągiem linki wolframowej. Im większa siła nacisku, tym większy antyskating, bo pochodzi od naciągu na bębenku oraz odchylenia bocznego linki.
Grałem na kilku wkładkach z ostrymi szlifami i ramię nie ma żadnego problemu, żadnego tańczenia po płytach, tak jak to kiedyś gdzieś czytałem.

Do Denonów serii 103 jest kilka genialnych ramion. Jednym z nich jest moja Audio-Technica ATP-16T. Polecam kiedyś u kogoś posłuchać. Ramię statyczne, ciężka przeciwwaga plus dodatkowy przesuwana tuleja wzdłuż ramienia. Poważny minus - brak windy. Można uwalić igłę, zwłaszcza po alko.

Mam nadzieję, że niedługo w końcu kupię 103R. Z 103SA grało cudnie.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

#531
Cytat: GregWatson w Czerwiec 20, 2015, 21:39No właśnie udało mi się wyhaczyć taką wkładeczkę. W przyszłym tygodniu pierwsze odsłuchy na moim Micro Seiki. Zobaczymy jak się spasuje z ramieniem i LARem.
Cytat: masza w Kwiecień 23, 2021, 16:34Będzie 
Jeśli jedna na bezludną to właśnie ona 
Greg & Masza & inni użytkownicy Denonów serii 103, lamerskie pytanie mam. Czy do Denona 103R dorzucają śrubki z nakrętkami?
Mam jeszcze kilka z kompletu japońskich aluminiowych Nagaoki, ale nie chcę dawać za długich, bo kiepsko to wygląda. Za krótkie też słabo.
Life is too short for boring HiFi.

masza19

#532
Nie
Tzn tylko takie, którymi jest dokręcony do pudełka ale one są za krótkie do headshella z dziurami na wylot.


kangie

No to będę docinał i piłował ostrą krawędź...
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Można w sumie zaszaleć z "czymś" dedykowanym do TechDASa.  ;D 8)
Life is too short for boring HiFi.

masza19

Ja zawsze zakładałem do 103R złote śrubki  :D
Jeszcze do czarnego headshella, miodek  U+1F44D

kangie

Cytat: masza w Luty 07, 2022, 16:37Nie
Tzn tylko takie, którymi jest dokręcony do pudełka ale one są za krótkie do headshella z dziurami na wylot.
Dzięki, Masza. Już żyję montażem, kalibracją i wygrzewaniem drutów i zawieszenia nowej wkładki. ;) Nie lubię jak jakiś drobiazg mnie zaskakuje, a ja tego nie przewidziałem.
Headshell (nowy AT z epoki) z kabelkami mam.
Life is too short for boring HiFi.

masza19

Cytat: masza w Luty 07, 2022, 16:45
Ja zawsze zakładałem do 103R złote śrubki  :D
Jeszcze do czarnego headshella, miodek  U+1F44D
No i przyłapałem się na kłamstwie  :-[ ;D ;D ;D


kangie

Cytat: masza w Luty 07, 2022, 16:45Ja zawsze zakładałem do 103R złote śrubki 
Jeszcze do czarnego headshella, miodek 
Tak, podoba mi się, zwłaszcza gdy są inne "złocenia".
U mnie przewaga srebra/chromów, to i śrubki ALU stykną. Chyba --> ?
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: masza w Luty 07, 2022, 16:50No i przyłapałem się na kłamstwie     
BDB wygląda!  U+1F44D
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Głupio skadrowałem zdjęcia powyżej. Wygląda jakby headshell wystawał poza obrys plinty. A nie powinien.
Teraz widać, że dupy w projekcie nie dałem. ;)
Life is too short for boring HiFi.

tomasz_pianista

Cytat: masza w Luty 07, 2022, 16:37ale one są za krótkie do headshella z dziurami na wylot.

Hm? Ja ich używam, pasują do headshelli Jelco. Wszystko ładnie pasuje.
Grupa ratowania poziomu.

masza19

No to nie wiem.
Pewnie tylko do tej mojej szyny LH2000 były za krótkie.

wiki

Tam na pudełku wydrukowali: 6n pure copper.
Czyżby cewki były nawinięte czystą miedzią?

Ale przecież kable nie grają.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Luty 07, 2022, 17:10Tam na pudełku wydrukowali: 6n pure copper.
Czyżby cewki były nawinięte czystą miedzią?

Ale przecież kable nie grają.....
Ano nie grają ale audiofile łykają jak karasie przynętę ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: kangie w Luty 07, 2022, 17:03Wygląda jakby headshell wystawał
Na tym będziesz wieszał czy dasz coś masywniejszego?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Nie mam nic innego. 6,5g Audio-Technica. Ramię ma masę efektywną 25g.
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Cytat: kangie w Luty 07, 2022, 18:10Ramię ma masę efektywną 25g.
OK.
Nie było pytania :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Cytat: wiki w Luty 07, 2022, 17:10Tam na pudełku wydrukowali: 6n pure copper.
Czyżby cewki były nawinięte czystą miedzią?

Ale przecież kable nie grają.....
Przy sygnałach rzędu 0,2mV grają. Sam słyszę. ;)
Life is too short for boring HiFi.

wiki

Ja też mam jakiegoś Denona, chyba nawet dwa.....

Są to płyty z muzyką poważną.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka