Hana EL, Hana SL

Zaczęty przez rudy-102, Wrzesień 04, 2016, 22:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Robiłem porównanie pomiarów appką i programem dr. Feickerta. Wyszło mi że moja telefoniczna aplikacja nie jest dokładna.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3995.725
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Jak jestem na tym forum kilka lat, nie czytałem żeby ktoś się zaklinał na winyl i twierdził że nie ma nic lepszego w dźwięku. Winyl daje szeroką możliwość zabawy z samymi urządzeniem i poprzez to z dźwiękiem. Pozwala sprawdzać co i jak wpływa na reprodukcję muzyki, kształtować jej charakter. Na tym wg mnie polega magia analogu, nie na tym że jest to wzorowe brzmienie.
Kto w 1964 r. słyszał o komputerach, programach typu Feickert i wysokiej dokładności wykonania gramofonów? No kto przypuszczał że tak się zmieni to co kiedyś było codziennym słuchaniem muzyki z czarnej płyty? Dzisiaj hobbyści audiofile mają możliwości i narzędzia by bawić się setnymi częściami obrotów płyty i sprawdzać czy to słychać.

Gerwazy, jestem ciekawy czy usłyszałbyś różnice wynikające z innych geometrii ustawienia wkładki?

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Gerwazy wsadził kij w mrowisko o którego skali nie zdaje sobie nawet sprawy.
Proszę bardzo za jedyne 26900 zloty (tak nie pomyliły mi się zera) można sobie płytę wycentrować idealnie.

https://soundrebels.com/ds-audio-es-001-2/
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

Cytat: Pboczek w Czerwiec 20, 2023, 21:49Robiłem porównanie pomiarów appką i programem dr. Feickerta. Wyszło mi że moja telefoniczna
Problem jest taki że apka nie jest skalibrowana do czujników w Twoim telefonie.
W wersji iPhone jest możliwość korekcji to skazań tylko najpierw trzeba by było ją polożyc na jakimś precyzyjnym gramofonie i dograć parametry. Przy czym to i tak poziom wskaźnika raczej niż miernika.

Piterski

Cytat: Torbicki w Czerwiec 21, 2023, 08:50
Cytat: Piterski w Czerwiec 21, 2023, 08:44
Gerwazy wsadził kij w mrowisko
Otóż to, za ten kij ludzie mnie nie lubią :)
Tylko z relacji kolegów wynika, że to jednak słychać i to wyraźnie. Ja tam mógłbym spróbować, pewnie by mi to Jacek pożyczył ale nawet nie próbuje bo czasem lepiej nie słyszeć i być nieświadomym różnic niż się zżymać, że mnie na taki wydatek nie stać. Tym się różnię od tych co to słyszą czy też nie słyszą, a i tak wiedzą lepiej.




Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Torbicki w Czerwiec 21, 2023, 08:50
Cytat: Piterski w Czerwiec 21, 2023, 08:44
Gerwazy wsadził kij w mrowisko

Otóż to, za ten kij ludzie mnie nie lubią :)
"GŁUPOTA SALONOWA. Termin ten zaproponował psychiatra i neurolog Alfred Hoche na określenie debili, którzy na tyle opanowali trudną terminologię, że niektórzy mogli debila uznawać za osobę inteligentną."
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

admin2

Gdybyście nie cytowali gamonia, byłbym wdzięczny. Jego wpisy znikną, a wy go cytujecie. Wasze wpisy też usuwać?

Pboczek

Cytat: Bacek w Czerwiec 21, 2023, 08:50
Cytat: Pboczek w Czerwiec 20, 2023, 21:49Robiłem porównanie pomiarów appką i programem dr. Feickerta. Wyszło mi że moja telefoniczna
Problem jest taki że apka nie jest skalibrowana do czujników w Twoim telefonie.
W wersji iPhone jest możliwość korekcji to skazań tylko najpierw trzeba by było ją polożyc na jakimś precyzyjnym gramofonie i dograć parametry. Przy czym to i tak poziom wskaźnika raczej niż miernika.


Bacek ale czy to nie oznacza że najpierw trzeba mieć skalibrowany gramofon, by ustawić od niego appkę?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

Niestety tak, ale apka nie wybrzydza nie musi być Twój ;), jak jakiś kolega ma porządne DD to machniesz a potem używasz u siebie.

burz

#59
Cytat: burz w Czerwiec 20, 2023, 14:44
Zastanawiam się nad przydatnością protractora dołączonego do płyty testowej.
Wkładka (ustawiona wg. Stevensona) na protraktorze z płyty w zasadzie pokrywa się z ustawieniem dwupunktowym, ale na wzorniku jednopunktowym musiałaby być mocno przesunięta do przodu, żeby igła trafiła w punkt.

Żeby było dla zainteresowanych - kartonowy protractor załączony do płyty testowej HiFi News w pomiarze jednopunktowym jest dokładnym odpowiednikiem plastikowego Geo-Disca MoFi, czyli jest oparty na krzywej Baerwalda.

Tak więc uważam, że lepiej kupić płytę za 3 stówki i mieć w gratisie dobrze wykonany protractor, choć z kartonu, niż wydać 330 zł na szablon o identycznej użyteczności z plastiku, ale nie mieć płyty testowej...